Kekler - Pastalar soslu elma pastasi

gullerdiyari

hayat beni nden yoruyosun
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
3.315
1
Elmali pasta hem pratik hemde cok lezzetli.

elmalari soyup dilimleyin
bir kabin icinde 3 yumurtayi cirpin süt seker 1 paket vanilya ve kabartma tozunu ekleyin en son olarak yavas yavas unu ilave edin

mülfey hamuru
7- 8 adet orta boy elma yada kara erikte olabilir
sosu icin:
3 yumurta
1 su bardagi süt
1 su bardagi seker
1 paket vanilya
yarim paket kabartma tozu
4 yemek kasigi un

mülfey hamurunu merdane ile tepsiye göre acin. Türkiyede kare kare oluyor galiba onlarida birbirine ekleyebilirsiniz. daha sonra elmalari üzerine dizin hazirladiginiz sosu üzerine dökün 200 derecede isitilmis firina sürün kizarincaya kadar pisirin özellikle alti kizarsin.
afiyet bal seker olsun hanimlar:)

bak hele bak sen döktür döktür burda gözümün önüne sok iyimikaydirigubbakcemile3
haftasonuna gelimmi kiz yanina ha geliimiiii :)))))
ben bunu cok seviyorum ya hemide cok cok bosuna kilo veremiyom ben ye ic dur ye ic durkaydirigubbakcemile3

bendekki tarif accucuk baska ama yapicam yapincada eklicem gör bak demedi demekaydirigubbakcemile3

marifetli yengosum o ellerin dert görmesin ellerine emegine saglika.s.

bunu kessinlikle herkeze tavsiye ederim pratik haffif ve lezziz cünkü:teytey:

canimsin yaa nedemek basimin üstünde yerin var biliyosun eglencede var oh ohkaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2
sendeki tariflede yapinca ekle kabi ayri olanin tadida ayri olurmus eminim oda cok güzeldirsn yaparsinda güzel olmazmiyerimseniben
haa erikte koy yanina benim evde yoktukaydirigubbakcemile5
canim cok tesekkür ederimkaydirigubbakcemile3a.s.

yengosum ben yaptim hem elmali hemde kara eriklisini ama annemlerde yaptim ve kardesimin cebiyle cekildi fotolari henüz yollamadigi icin ekliyemiyorum fakat benim tarif farkettim acicik ucundan deyisik fotolar elime gecsin hemen eklicem buraya insallaha.s.

yengosum ben yaptim hem elmali hemde kara eriklisini ama annemlerde yaptim ve kardesimin cebiyle cekildi fotolari henüz yollamadigi icin ekliyemiyorum fakat benim tarif farkettim acicik ucundan deyisik fotolar elime gecsin hemen eklicem buraya insallaha.s.
foto eline gecince ekle hayal ettimde mayhos mayhos mmmhhh valla agzim sulandicokacimcoook
eriklisi daha cok hosuma gidiyo aslindakaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

elmalari dizdikden sonra ben bu sekilde 15dakika firina veriyorum cikarip sosunu ekleyip tekrar firinliyorum pisene kadar

firindan cikarip sosunu eklemis hali :)

pismis hali :)

buda servis yapilmis hali :)yemede yaninda yat :)

buarada yengosum bi baktim arsivimde duruyo bunu epey oldu yapali eklicekdim sen benden önce davrandin yeni yapilanlari hala yollamadi kardesim ozamanda eriklisini eklicem insallah

evet farkettim biraz deyisik güzelim ama nefis görünüyor ellerine saglik cokacimcoookkaydirigubbakcemile3
ekledigin icin cok tesekkür ederim canim kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile5

X