Sorun Ne Ben Bulamadımm...

Esmerr_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2010
2.579
12
Merhaba arkadaşlarr

Sewqilime ayrılma mesajı çektim o qnden sonra ne bir msj nede aradı sordu...
Gelişmeler ise şöyle... Lütfen okuyup qeçmeyinn iyi weya kötü bir yorum yapınn, gerçekten çok ihtiyacım war...

30.01.2011 tarihinde erkek arkadaşımla buluştuk we bana o qün annem ben askerden qeldikten sonra kurban kesip mevlüd adamış dedi. Bende işe qirince en kısa zamanda yapmaya karar werdik hayatım dedi. Bende tmmm hayatım annen qüzel düşünmüş dedim. Hayatım sende kendini hazırla çünkü o qün mevlüde sende qeliceksin alemlede hem tanışmış olursun dedi. Bende tmm dedim we konuyu kapattık.
Ewe qeldikten sonra düşündüm we mevlüd qünü orda ailesiyle tanışmanın her iki taraf içinde doqru bir zaman olamayacaqını düşündüm we erkek arkadaşıma açtım bu konuyu. Saq olsun sewdiqimde beni anlayışla karşıladı we mevlüdden önce tanıştırmaya karar werdi bize. Çünkü hiç tanımadıqım insanlar we ailesinden başka bir sürü insan olacak insanlar we bwn çok çekinqen biriyimdir kalabalıktan çok utanırım böyle olması herkez için çok qüzel olacaktı.
06.02.2011 tarahinde biz yine erkek arkadaşımla buluştuk we beni bir hafta sonra yani 13.02.2011 tarihinde ailesiyle tanıştırmaya qötürebileceqini bu tanıştırma konusunu bu hafta içinde açacaqını söyledi.
Bu qüzellikler 16.02.2011 tarihine ben onu arayana kadar dewam etti.
O qün sabah kalktım msj atmamıştı ben bi arim dedim aradım işte laf lafı açtı aşkım sen bu tanıştırma konusunu ailene açabildin mi son durum ne oldu dedim. Aldıqım cewap ise pazar qünü o ewe ne sen nede ben qitcem ne halleri warsa qürsünler dedii. Bende noldu felan dedim ? İşte kawqa ettiklerini ws söyledi tmm dedim we kapattım.
Ewet buıluşma olmayacaktı üzülmüştüm ama benimle derdini sıkıntısını paylaşmadıqı için çok çok fazla üzülmüştüm ? Nasıl olabilirde bana bu durumu söylemezdi ? Biz ki ilişkimizde herşeyimizi açık açık anlatan paylaşan insanlarız... Ben bu duruma çok çok kırıldıqım için ona msj atmadım. 2 - 3 qün oda msj atmadı sms hakkı yoktu maaşınıda almamaıştı parasıda yoktu. 2 - 3 qün bekledikten sonra yine aradım buluşmamaız qerektiqini söyledim. Pazar qünü yine buluştuk we bana karşı soquktu aiesiyle kawqası yüzünden böyle die düşündüm. Bana nasıl kawqa ettiklerini anlattı ama nedenini sorduqumda sende herşeyi çok merak ediyosun dedi... WE arkasından arkadaşından qelen msj msj aynen şöyle... İşin bittiqi zaman bana ödemeli at parayı qetirim. :KK43::KK43:
Artık dönücem minibüs bekliyoruz arkadaşlarını qördü we sanki büyük ikramiye benim sewqilime çıkmış qibi bir qülümsemeyle onlarla konuştu we benim yanıma qelirken yine o soquk surat... Daha fazla dayanamadım qözümden yaşlar süzülüp qitti... :KK43: aşkım noluyo sana nie aqlıyosunm ben mi bişey yaptım böyle üzülüp benide kahretme bank dedi. Yine sustum yine bişey demedim. Yine qeldim ewe.
P.tesi ona kontör attım, o akşam doqru dürüst onuşabildik o qünden sonra yine soquk dawranmalar perşembeye kadar dewam etti. Sonra perşembeden sonra C.tesi akşamına kadar msj atmadı bende atmadım artık yeter dedim .Yine dayanmadım aradım msj attım cewap yok tekrar aradım amcasının oqlunun asker eqlentisindeymiş sorun warmı dedim yok hayatım bizimle ilqili hiç bir şekilde srun yok sadece artık ailemle kawqalarımız artık canımı çok sıkıyor dedi.
Pazar qünü napıosun dedim ciqerlerimi üşütmüşüm bitanem yarın ewde uyucam dedi. Tmm dedim.
Pazar qünü yine msj attım 3 qibi cewap yok 5 te yine attım bu seferde ewde işleri warmış bende dedim 1 saate kadar nete qel konuşalım az. Olmaz dedi babası net başındaymış kalk diemezmiş, yemek yiyip derbiyi izlemeye qidecekmiş saat 10 dan sonra saqlam kafayla herşeyi konuşurmuşuz. Tabiki yine olmadı öyle bişey.:KK5::KK5:
P.tesi akşam 18.00 de balım napıosun die msj attı.
Bende... Konuşmayı qerektircek bişey yok , bu saatten sonra. Kendine iyi bak... Elwede yazdım.
Pazartesinden bu yana ne aradı ne msj attı. Sustu. 3 qündür facebookta karşılaşıyoruz bir allahın selamını bile yazmadı... Şuandada karşımda ama yazmıo???

Şimdi Ben ne yapmalıyım ? Hiç bişey düşünemez oldum iyi weya kötü.
Yazdıklarımdsanda anlaşılacaqı qibi hiç bitmiş qözüyle bakamıyorum ilişkimize. Ona kızqın deqilim ama çok kırıldım...
Bana bir akıl werin lütfen. Yanlış bişey yapmak istemiyorum.. :KK5::KK5:

bence ikiniz de inat uğruna kaybedersiniz bu davranışla... bence canını sıkan o suratlar soğuk davranmalarsa direk konuşmaya başlasaydın daha iyi olurdu.. ama yine de sen bilirsin.. böyle bir ayrılık çok saçma olur.. ilişkiniz ne kadardır devam ediyor bu da önemli tabi..yaşlarınız kaç??daha önce kısa süren ayrılıklar yaşadınız mı?? ayrılık kelimesn sık sık kullananlardan mısınız.. bunları bilmek gerek yorum için..

bir de eleştirim olacak.. bizim güzel türkçemizde q ve w harfi yok.. lütfen biraz türkçemizin hakkını verelim..

Erkek arkadaşın ayrılmak için ortam hazırlamış resmen.. Soğuk davranmalar, ilgisizlik, telefonlara çıkmama vs.. Bütün bunlar ayrılmak isteyen birinin yapacağı davranışlar.. :KK19: Senin ayrılık mesajına bile cevap vermeye tenezzül etmemiş.. İsteseydi seni kaybetmemek için peşinden koşar, mücadele ederdi.. Bence çoktan bitmiş bu iş..:KK19:

söylediklerin sanki birazı beni anlatır gibi :) sonucta ne olacak biliyormusunuz eğer ayrılmamıs olsaydınız bile bigün seni cağıracaktı konusacaktı . hani kaç gündür canım sıkkın ya anlatayım nedenini diyecekti. ben işte bilmem kaç yasa geldim evlenecek yastayım yok bilmem ne yaştayım babamla tartıstım yok efendim bana bağırıyor ben kaldıramam ileride evlenirsen karımada yansır o da üzülür ben evlenemem diyecek defolup gidecek. hepsi aynı b.. soyu afedersiniz ama . köküne kibrit suyu. :95::95:

Bence bu kadar aceleci ve sabırsız olmamalıydın. Ayrılmamalı ve erkek arkadaşının soğuk ve ilgisiz davranmasının sebebini öğrenmeliydin. Ama artık o mesajı attıktan sonra yapacak bir şeyin yok, beklemekten başka... :26:

Bana erkek arkadaşın senin için ailesiyle kavga etmiş gibime geldi...

Erkek arkadaşın ayrılmak için ortam hazırlamış resmen.. Soğuk davranmalar, ilgisizlik, telefonlara çıkmama vs.. Bütün bunlar ayrılmak isteyen birinin yapacağı davranışlar.. :KK19: Senin ayrılık mesajına bile cevap vermeye tenezzül etmemiş.. İsteseydi seni kaybetmemek için peşinden koşar, mücadele ederdi.. Bence çoktan bitmiş bu iş..:KK19:
sonuna kadar katılıyorum. hadi kontörü yok vs. canı sıkkındı aramadı o mesajdan sonra. ama facede karşılaşıyoruz demişsin insan neden öyle bir mesaj attın diye sormaz mı? Ben çoktan bitmiş demicem çünkü iki insan arasındaki ilişkinin düzeyini bilemeyiz. ama çok normal davranışlar değil bunlar. seven insanın mücadele etmesi gerekir.

kendisi ayrılamamış,ayrılman için ortamı hazırlamış başarılıda olmuş qöründüğü
qibi..Canım hiç sıkma canını heryerden sil şu kendini çok beğenmişi..Arama sorma
aklına bir mesajı dahi çok gördüğünü getir..Sakın ağlama üzülme..Değmez cnm..

Hepinize teker teker çok çok teşekkür ederimm...
Ben 18 yaşındayım erkek arkdaşım ise 21 yaşında 5 ay önce askerden geldi. tanışmamız mayıs 2009 ilişkimize başlamamamız ise ocak 2010...
Ayrılık kelimesini şuana kadar onun hiç ağzından duymadım ben gündeme getirdiğimde ise bizde asla böyle bişy olamaz bunu sende biliyosun neden her defasında ayrılık kelimesini gündeme getiriyorsun olurdu.
İlşkimizde hep seviyemizi korumaya çalışmışızdır nolursa olsun takiii bu olaya kadar.
Ailesiyle olan sorununa gelincede zaten hep bir sorunları vardır. Benim erkek arkadaşım tabir-i caise dik kafalılın birisidir. Ona ailesi hiç bir şekilde karışamaz karışmaya kalkamamz bile. Söz konusu bile ettirmez.
Şuraya ne yazacağımı inanın bilemiyorum. Nasıl anlatmalı nasıl konuşulmalı bilemedim.
Ama şunları söylemeliyim ki...
Askerdeyken her şekilde derdini tasasını çektim günü geldi ağladık günü geldi güldük söyledik.
Askerden geldi parası olmadı ben o zamanlar çalışıyordum ben gittim parası yoktu parasını cebine koydum. Telefonu olmadı haftada bir arayabildi sustum hiç bi şekilde sorun yapmadım yapamamda...
İşi yoktu ondan önce ona iş bulmak için gazetelerden interetten iş ilanları baktım onlarla görüşmesini sağladım. Sonunda oldu çok çok güzel bir işe girdi. Onun dediği gibi taşlı topraklı yoldan çıktık otbana girdik önümüzde hiç bir engel kalmadı. Ama bu seferde nedenini bilemediğim aptal bir kavga yüzünden bizi bu hallere düşürdü...
Arayan taraf olmıcam bunu biliyorum işte , bu kadar şey yaşamışız hiç kimsenin yapamayacağı şeyleri yapmışım ben ona böyle bişeyi ne ben nede ilişkimiz haketti... :KK5::KK5:

Son düzenleme:
Canım, sebebi tam olarak anlayamadım ki ben ?! Sanki bi sıkınıtsı var gibi geldi bu çocuğun.. .. Kafam karıştı .. :44:

benim yaptigim hatayi yapma. eger bis sorun varsa aglama surat asma. direk konus. ayrica ayrilik kelimesini surekli gundeme getirme. bak elveda demissin ama ayrilmayacagini biliyor yine senin aramani bekliyor. ama kesinlikle arama. 2 ayda gecse arama. arayacagi varsa kendisi arar. sakin ama sakin okadar deger verme. sonra senin degerin olmuyor inan.

Son düzenleme:
benim yaptigim hatayi yapma. eger bis sorun varsa aglama surat asma. direk konus. ayrica ayrilik kelimesini surekli gundeme getirme. bak elveda demissin ama ayrilmayacagini biliyor yine senin aramani bekliyor. ama kesinlikle arama. 2 ayda gecse arama. arayacagi varsa kendisi arar. sakin ama sakin okadar deger verme. sonra senin degerin olmuyor inan.

Teşekkür ederimm...
Kesinlikle çok haklısınız biraz yüzün gülmesin hemen gevşiyorlar... İlişkiyide senide takmıyolar.
Benimkiside şahsen böyle yaptı. Ama o biliyo benim damarıma bastınmı ölsem dönmem sözümden işte şuanda tamda o durumdayım... Aramıycam. Gurursa o ALLAHına kadar var bende :KK19:

canım yazdıklarını baştn sna kadar okudum, öncelikle şuan sakin olman lazım.. anladığım kadarıyla çocuğun üzerine çok fazla düşmüşsün erkekler kendilerini çeken peşinden koşturan ve karısnda asla ağlamayan güçlü olan kızları sever bunu sakın unutma.. ilişkiniz nekadar uzun olursa olsun aranızda o mesafe hep olmalı senin kızacağını yada kırılacağını farketmeli bana göre..
tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim sana; ailesiyle problem yaşayan erkekler sadece karşısındakini yıpratır emin ol olan her halukarda sana olur zamanına da gençliğine de yazık.. ha seni seviyordur eminim kaybetmeyi istemiyordur ama erkek arkadaşın biraz sorumsuz ve ilgisiz gibi geldi bana! bir süre görüşme arama ben çok eminimki o seni arayıp derdini anlttacak canım sıkkındı içimden hiçbişey yapmak gelmiyordu gibi bahanelerin arkasına saklanacaktır.. sana tavsiyem eğer barışacaksan da burnunu sürtmeden asla barışma yoksa o bu yaptığını alışkanlık haline getirir ailesiyle olan her problemde seni üzer nasıl olsa nazımı kaldırıyor der, ha bana kalırsa barışma sen daha gençsin karşına neler neler çıkar ama barışacaksan da senin zor bi kız olduğunu bilsin..
umarım herşey yoluna girer canım öpüyorum..

canım yazdıklarını baştn sna kadar okudum, öncelikle şuan sakin olman lazım.. anladığım kadarıyla çocuğun üzerine çok fazla düşmüşsün erkekler kendilerini çeken peşinden koşturan ve karısnda asla ağlamayan güçlü olan kızları sever bunu sakın unutma.. ilişkiniz nekadar uzun olursa olsun aranızda o mesafe hep olmalı senin kızacağını yada kırılacağını farketmeli bana göre..
tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim sana; ailesiyle problem yaşayan erkekler sadece karşısındakini yıpratır emin ol olan her halukarda sana olur zamanına da gençliğine de yazık.. ha seni seviyordur eminim kaybetmeyi istemiyordur ama erkek arkadaşın biraz sorumsuz ve ilgisiz gibi geldi bana! bir süre görüşme arama ben çok eminimki o seni arayıp derdini anlttacak canım sıkkındı içimden hiçbişey yapmak gelmiyordu gibi bahanelerin arkasına saklanacaktır.. sana tavsiyem eğer barışacaksan da burnunu sürtmeden asla barışma yoksa o bu yaptığını alışkanlık haline getirir ailesiyle olan her problemde seni üzer nasıl olsa nazımı kaldırıyor der, ha bana kalırsa barışma sen daha gençsin karşına neler neler çıkar ama barışacaksan da senin zor bi kız olduğunu bilsin..
umarım herşey yoluna girer canım öpüyorum..

kesinlikle bundan sonra herşey eskisi gibi olacak. Yine eskisi gibi olcam böyle gülmek hiç yaramadı bize yaramayacakta bu saatten sonra. Kahrımdan ölsemde aramıcam onun aramasını beklivem aramazsada kendi bilir. Benim yapabileceğim bişey yok bu saatten sonra.
Cevap verdiğin için teşekkr ederim ablacımm bende seni öpüyorumm :KK16::KK16:

Hepinize teker teker çok çok teşekkür ederimm...
Ben 18 yaşındayım erkek arkdaşım ise 21 yaşında 5 ay önce askerden geldi. tanışmamız mayıs 2009 ilişkimize başlamamamız ise ocak 2010...
Ayrılık kelimesini şuana kadar onun hiç ağzından duymadım ben gündeme getirdiğimde ise bizde asla böyle bişy olamaz bunu sende biliyosun neden her defasında ayrılık kelimesini gündeme getiriyorsun olurdu.
İlşkimizde hep seviyemizi korumaya çalışmışızdır nolursa olsun takiii bu olaya kadar.
Ailesiyle olan sorununa gelincede zaten hep bir sorunları vardır. Benim erkek arkadaşım tabir-i caise dik kafalılın birisidir. Ona ailesi hiç bir şekilde karışamaz karışmaya kalkamamz bile. Söz konusu bile ettirmez.
Şuraya ne yazacağımı inanın bilemiyorum. Nasıl anlatmalı nasıl konuşulmalı bilemedim.
Ama şunları söylemeliyim ki...
Askerdeyken her şekilde derdini tasasını çektim günü geldi ağladık günü geldi güldük söyledik.
Askerden geldi parası olmadı ben o zamanlar çalışıyordum ben gittim parası yoktu parasını cebine koydum. Telefonu olmadı haftada bir arayabildi sustum hiç bi şekilde sorun yapmadım yapamamda...
İşi yoktu ondan önce ona iş bulmak için gazetelerden interetten iş ilanları baktım onlarla görüşmesini sağladım. Sonunda oldu çok çok güzel bir işe girdi. Onun dediği gibi taşlı topraklı yoldan çıktık otbana girdik önümüzde hiç bir engel kalmadı. Ama bu seferde nedenini bilemediğim aptal bir kavga yüzünden bizi bu hallere düşürdü...
Arayan taraf olmıcam bunu biliyorum işte , bu kadar şey yaşamışız hiç kimsenin yapamayacağı şeyleri yapmışım ben ona böyle bişeyi ne ben nede ilişkimiz haketti... :KK5::KK5:

Ah be canım senin bütün hatan bu işte.. erkeklere iyilik asla yaramıyor asla!!! onlar güçsüz, bilgisiz ayakları üzerinde durmayı beceremeyen kızlara daha çok değer veriyor malesef seni ben çok iyi anlıyorum... sen kötü bişey yapmamışsın ama tüm bunları çok erken yapmışsın ve karşılığında vefa görmemişsin senin suççun yok...

Ah be canım senin bütün hatan bu işte.. erkeklere iyilik asla yaramıyor asla!!! onlar güçsüz, bilgisiz ayakları üzerinde durmayı beceremeyen kızlara daha çok değer veriyor malesef seni ben çok iyi anlıyorum... sen kötü bişey yapmamışsın ama tüm bunları çok erken yapmışsın ve karşılığında vefa görmemişsin senin suççun yok...

Belkide bu yüzden içim bu kadar rahat çok yıpratmamaya çalışıyorum kendimi... Şuanda bize lazım olan zaman zaman zaman başkada çıkar bir yol göremiyorum bu ilşkide benn...

Valla tatlım acını anlayabiliyorum iyi yapmışsın yada kötü yapmışsın demek doğru olmaz hakkınızda hayırlısı olsun..sevgilin hakkındaki düşünceme gelince..sorumluluklarından kaçan, seni umursamayan, merak etmeyen..kısacası ayrılmak için ortam hazırlayan sen üzüldüğünde ağladığında seni hep üzüyorum herşey benim suçum gibi laflarla senin yüreğini vicdanınısızlatan bir yandanda bak gör işte seni haketmiyorum hadi bırak artık beni imasında bulunmuş.. emeklerinin sonucu bu olmamalıydı biliyorum ki asker beklemenin nasıl birşey olduunuda çok iyi biliyorum...Sıkma canını herşey olucağına varır..Her zaman hayırlısını iste Allah tan...

Var canım var...
Ailesiyle sorunları var :84::84::84:
Şimdi banda kızmıştır o ayrılık msjı attım die :KK50:

Kızdı mı orasını bilemicem ama, biraz düşünmesine neden olmuştur, belki bir şeyler kafasına dank etmiştirde, değerini, kıymetini anlar .. Düzeltir bazı davranışlarını belki, bakalım zaman ne gösterecek.. Her şey gönlüne göre olsun inşAllah canım ..

off benim yaptığım hataya düşmüşsün... hemen ayrılık elveda... ailesinle sorunları olduğunu söylemiş belki seni söyledi ailesi istemedi seni kırmamak için sana bun söyleyemedi iki arada bi derede kaldı... çünkü aynısı başıma geldi ve bende senin gibi yaptım uzun bi msj ardından elveda sonra suçlu ben oldum beni dinlemedin üstümde çok baskı vardı falan filan dedi... bu aralar arama üstüne gitme cvp yazmadığına göre ayrılığı kabullenmiş görünüyo ama seni seviyo bence... şuan herşey senin elinde dik kafalı diyosun gurur meselesi yapmıştır neden diye bile sormadığına göre ben 1 hafta bekle sonra msj at derim dengesiz diyebilir sana ama onunn yaptıklarını yüzüne vur böyle böyle davrandın diye bi ilişki bu kadar çabuk kolay bitemez bence... sakın gurur kibir yapma acısı geçmiyo sonra :KK43:

Siyah_inci , Grimsi , Sibushe Teşekkür ederim kızlarr yorumlarınız için...

Bugün aklım dahada karmaşık bişey düşnemiyorum iyi veya kötü...
Duruldum ne anlatılsa ne söylense o anda hak verip sonra kendim ölçüp tartıp bir karar alamıyorum.
Ama elim tele gitmiyo aradı mı mesaj attı mı die bir beklentim yok bugün. Biliyorum atmıcak:KK19:
Bende biraz olsun onu tanıyosam en az 2 hafta msj atmıcak. Şuanda bana kızgın ve kafasını daha düzeltemedi. Hoş bu saatten sonra o kafasını düzeltse ne fark edecekse... Şuan geri dönse onun bana yaptıklarının yüz katı görecek benden taraf. Bakalım kim galip gelecek :18::18:

Son düzenleme:
X