Göz Makyajı Sorun Gözlerim!

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

sevimtoynak

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2013
17
0
Arkadaşlar merhaba ben sırf bunu size sormak için kayıt oldum hep okuyodum burayı ben 19 yaşındayım ve en sevdiğim makyaj göz makyajı kalem ve rimel sürerim genelde ama son bikaç aydır gözlerim nedense çok hassaslaştı kalem çektiğim an kızarmaya acımaya başladı kullandığım markayı değiştirdim, lorealdi ,yves rocher aldım hassas gözlere iyi geldiğini duydum o da aynı şekilde çok yanma yaptı sonra oriflame a geçtim ki hep kullandığım markaydı ilk yanma yapmadı sonra o da diğerleri kadar olmasa da azıcık yanma yaptı ki eskiden beri kullanırım oriflame ve lorealde hiç böyle bişey yoktu son bikaç ayda başladı şu an kalem de çeksem rimel de sürsem cayır cayır. sizce göz kuruluğu falan mı var sinir oluyorum ya gerçekten... göz doktoruna gidicem ama siz ne diyosunuz? yorumlarınızı esirgemeyin=) ama bunun markayla falan ilgisi olduğunu sanmıyorum artık böyle bişey yaşayan var mı başka?

Bence göz probleminiz olabilir.bende de bir çok marka aynı problemi oluşturdu. Size tavsiyem toz sürme deneyin.bende hiç sorun yapmadı.üstelik akmıyor da.sağlığa da zararlı değil.tabi önce bir doktora görürünün

Rimel için bir şey diyemeyeceğim ama göz kalemini içe sürüyorsanız belki gözünüz bunun için fazla hassas olabilir. dışar sürmeyi deneyin, alta yani.

Göz doktoruna bi görün bence,benim de gözlerim senin gibi hassas ama sürdükten 5 dk sonra acıması falan geçiyo gözlerimin:44:

göz kalemini üste bile sürsem yanıyor eskidn yoktu hiç böyle bişey.teşekkrler doktora gidicem

alerjı yapıyor olabılır gozlerıne kalem zamanla derımızın kozmetıklerekarsı gosterdıgı dırenc azaldığı ıcın olmuş olabılır.
tavsıyeme gelınce bı sure bırsey kullanmadan gozlerınızı dınlendırın. cıldınız tekrar koruyucu dokusunu oluşturması ıcın zaman verin. toz sürme de bır cozum olabılır tabii...

canım ben de aynı sorunu yaşıyordum bir ara özellikle eye-liner kullandığımda. Lorealin ürünleri gerçekten yanma yapıyor.Şu an sephora göz kalemi ve eyeliner tercihim. rimelde ise estee lauder. bu markaları kullandıktan sonra hiçbir sorun yaşamadım. ama gözlerinde bir rahatsızlık da olabilir doktora görün derim :/ şimdiden geçmiş olsun...

ben markayla ilgili olduğunu düşünmüyorum .Ya da belki en son kullandığınız ürünlerden biri alerji yaptı ve hassaslaştınız. O yüzden şimdi değiştirseniz bile aynı etkiyi yapıyor. Bilmiyorum %100 doğal içerikli bu tarz ürün var mı diye araştırıp tekrar yazacağım bulabilirsem :)
Bu arada bence siz de vakit kaybetmeden iyi bir doktora görünün. Hatta birden fazla yapabiliyorsanız. Çünkü konu cilt olunca kendi deneyimlerimden biliyorum kestirip atmaya çalışan ,sizi düzgün dinlemeyen, incelemeyen bir çok cildiyeci var. Israrcı olun, içinize sinmeyen hiç bir şeyi yapmayın, iyice sorun aklınıza takılan herşeyi.
Hepsine buradan selam ediyorum

Son düzenleme:
Konu içeriği nedeniyle "Göz Makyajı (rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)" başlığına taşındı.

Hepinize çok teşekkürler evet göz doktoruna gittim yemin ederim bir dk bile sürmedi doğru düzgün bişey sormadı bişey alerji yapmıştır deyip damla verdi o kadar. bi süre gözlerimi dinlendiricem ve sephorayı da deniycem çok teşekkürler.oriflame'a da çok güveniyorum aslında ama waterproof kalem istiyorum ben yves rocher waterproof da feci yanma yaptı

evet nedendir bilinmez ama bazı doktorlar baştan savma iş yapıolar.bende gözlerimden rahatsızdım.senin gibi göz kalemini dışına sürsem bile gözlerim yanıyo kıpkırmızı oluyodu.bi çok doktora gittim alerji diyip damla yazıp yolladılar.hele türkiye hastanesini hiç tavsiye etmiyorum 45 sn anca sürdü muayene abartısız yani.dünya göze de gittim onlarda teşhis koyamadı.böyle 5 -6 hastane gezdim en sonunda yaşam hastanesinde teşhisi koydular göz kuruluğu imiş.restasis yazdı kullanıyorum gayet iyi durumda gözlerim şuanda.bence başka uzmanlara da görün derim canım.ihmal etme.

eğer damlalar işe yaramazsa bide yaşama gideyim canım çok sağol

toz sürmenin gözlere iyi geldiğini duymuştum. gözde çok kalmıyor göz kalemi gibi değil ama dene derim ben

canim bendede oluyor kısa süreli yanma göz kızarıklığı ve bazen yaş bile akıyor ben genelde kalemi içe sürerim ve renk belli olsun diye çok bastırırım o kalem ucu orda yavaş yavaş ayrılmaya kırılmaya başlıyor ve gözümün içine onlardan giriyormuş al gözünü tutup çek görürsün eğer aynı olaysa ben Beyu'nun göz kalemini kullanıyorum herhangi bir kırılma falanda olmadı gayet memnunum

UZUN KİRPİKLERİNİZİN OLMASINI İSTER MİSİNİZ?
Merhaba arkadaşlar.

Günlük makyajımda sadece allık, rimel ve far kullanan biri olduğum için bu ürünlerin en kaliteli ve iyi sonuç veren ürünler olmasını tercih ediyorum. Bugünkü yazımda sizlere hayatımın maskarası diyebileceğim ürünü anlatmak istiyorum.

Önceden kirpiklerim çok kısa ve zayıftı. Neredeyse hiç kirpiğim yokmuş gibiydi. Sonra girdiğim kozmetik mağazasında satış danışmanı bana Estee lauder'ın Sumptuous bold volume maskarasını önerdi. Bu ürünün içinde E vitamini olduğunu ve kullanan her bayanın kirpiklerini güçlendirdiğini söyledi. Ürünü o zaman aldığımda 68TL fiyat ödemiştim. Ürünümü aldım, kullanmaya başladım ve gerçekten de kirpiklerimdeki değişim farkedilmeyecek gibi değildi. Ürünü kullanmaya başladıktan yaklaşık 1 ay sonra kirpiklerim uzadı ve gürleşti.
Ürün açıldıktan sonra 6 ay ömrü oluyor ama ben bu ürünü 1 yıl kullandım.

Sonra tekrar bu üründen almaya gittiğimde stantta duran kız bu sefer aynı markanın Sumptuous Extreme volume mascarasını önerdi. 'Hayır , almayacağım!!
desem de zorla bu ürünü verdi. Bu ürünün satış fiyatı 88TL.

İlk başta o kadar para verince kullanmaya kıyamadım fakat şu ana kadar kullandığım rimellerin hepsini unutturan HARİKA bir ürün.Tek sürüşte takma kirpik etkisi yapan ve bundan sonra düzenli alacağım bir ürün haline geldi kendileri.

Ürünün genel özelliklerine geçersek;

Öncelikle temizlemesi çok kolay.
İçinde E vitamını olduğu için kirpikleri besliyor ve uzatıyor.
Topaklanma sorunu hiç yaşamadım.
Kirpiklerde dökülme olmuyor.
Kirpikleri birbirine yapıştırmıyor. Tek tek ayırıyor.
Diğer rimellere kıyasla 2 katı büyük fırçası var.
Uzun süreli kullanım düşünüyorsanız bu ürünü mutlaka denemelisiniz.

SEVGİLER...

bıraz ara vermelısın .. sephora dıye organık makyaj malzemesı satan bı marka vardı sanırım onları deneyebılırsın

canım aynı sorun bndede vardı ağrı vardı biraz çok kızarıyodu makyaj yaptığımda ama çok da yoğun kullanmıyordum ben . Birde benim tenim çok hassas zaten bir gün kızarıklık gitmedi soluğu acilde aldım dr.muayene etti bana gözlerimin enf.kaptığını yani iltihaplandığını söyledi 2 tane damla yazdı antibiyotik ve ağrı kesici onları kullandım sonra geçti çok şükür şimdi pek fazla makyaj yapmıyorum arada sırada yaparsamda çok hafif sen gene de dr git derim ben

ACİL YARDIM
Arasında kaldığım rimeller
-Alix avien 3 in 1(hem kıvırsın hem uzatsın hem hacim versin istediğim için aklım bunda)
-Alix avien DNA (bunun için çok güzel yorumlar yapmışlar)
-Maybelline sarı (bunada öyle yorumlar yapmışlar ki kullanıp memnun kalmamış olsan yine kullanmaya başlarsın)
Sonuç olarak aklım 3 ın 1 de ama kullanıcı yorumlarıyla fikrim değişebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…