Sorun bende mi? herkes sorunlu olamaz

Samimiyetinize göre espriyi kaldirabilen vardır kaldıramayan alıngan insanlar da olabilir.Biraz empatiyle yaklaşıp konuşursanız belki daha sağlıklı bir ilişki olabilir.Ama yakın dost dediğin de sizi tanımalı iyiliği için konuştuğunuzu bilmeli .Konuştuğunuz kişilerde de sıkıntı olabilir.
Empati yapınca ben söylediğim şeye gülerdim yaa ahahah, zaten bi iki kişi daha güldü sadece reelsin sahibi alındı 🥴🥴🥴

ya bizim toplumda ima çok yaygın
o yüzden bazen sen o niyetle yapmasan bile ima ediyorsun sanabiliyorlar
bazen karşı taraf bundan ne anlayabilir bu başka anlama çıkar mı diye düşünmek gerekir
seneler önce üniversitede bi arkadaşım vardı bizim kız grubunda
biz böyle 4lü takılırdık falan
o zamanlar da dokunmatik ekran telefonlar yeni yeni çıkıyor, yaygınlaşma aşamasında. son 1-2 senedir vatandaşın elinde yani
ama ilgi de görüyor herkes özeniyor alıyor falan tuşlu telefonlar artık tarih olmuş öyle diyeyim
gerçekten dokunmatik telefonları çok sevdi bu toplum ve çabuk adapte oldu
kız grubundaki arkadaşın telefonu da tuşlu. ama inanılmaz eski bi telefon 3310 gibi bişey var kızda
dönemine göre de 5 sene öncesinin falan telefonu
neyse bir gün oturuyoruz, ortamda sessizlik hakim. bu kız da telefondan mesaj yazıyor pıt pıt tuş sesi çıkıyor falan
baktım herkes sessiz, bi espiri yapayım dedim. bu nokia'ların da tuş sesini unutmuştuk, duyunca bi maziye gittim bende de buna benzer bi model vardı, dedim
güldü diğerleri, bu arkadaş gülmedi
üzerinden çok zaman geçti, bu arkadaş da dengesiz davranmaya başladı bana. bazen soğuk bazen sıcak falan
sonra bi olay oldu ve kız beni inanılmaz dışlamaya başladı
öteki kızlardan öğrendiğime göre meğer ben o gün o espiriyi yaparak bu kızı aşağılamışım :KK53:
telefonunu aşağılamışım güya, onun parası yeni modelleri almaya yetmediği için onu kullanıyormuş ben de ezmek istemişmişim, onun teknolojiden geri kaldığını ima etmişim o öyle anlamış
şok oldum tabii hani o cümleden o anlam nasıl çıkabilir
öyle demek istemeyeceğimi anlayabilecek kadar tanımıştı aslında beni hani çok yeni de tanışmamıştık
ama o öyle algılamış
kızlar demişler zaten sen abartıyorsun ne alakası var niye öyle desin diye ama yok, kız düzelmedi bi daha
sonra kızı başka konularda gözlemledim, kendisi de öyle sürekli imalarla falan laf sokar millete demek ki kişi kendinden bildi işi durumu oldu

Buda kimseyle konusmamak demek oluyor öyle yapıyorum zaten artık cok muhatap olmuyorum ama bir yerlerde sıkıntı var çözmeye çalışıyorum mesela yukarıda bir hanımefendi her fırsatta konulardaki yorumlarımı eleştiriyor, benim görüşlerim seninle uyuşmak zorunda değil aynı fikirde değiliz diye saldırmak zorunda değiliz, bu hanfendiyle tek muhabbetim yok diye hatırlıyorum ama gelip yine laf sokuyor görüyorsunuz bunu anlatmaya çalışıyorum, şahsına karakterine laf etmiyorum kimsenin gerçekten ilgilenmiyorumda onlar yazarsa yazıyorum
onu gördüm evet, ama buradaki birçok kişi bunu yapıyor çok takılmayın.
diğer kişilerin mizacı öyle olabilir, siz biraz normalinden fazla alıngan da olabilirsiniz, belki şaka yapıyorlardır siz yanlış anlıyorsunuzdur olabilir mı?

Bende seni hatırladım gibi yanlış hatırlamıyorsam tabi seninle muhatap olmadığım halde eleştiriyorsun görüşlerimi yorumlarımı peşimi bırak Allah aşkına artık 🤣🤣🤣
Saçma sapan yorum yaptığını düşündüğüm kişilere kendimce cevap verme hakkımı kullanıyorum, sitenin amaclarindan biri de bu zaten. Ayrıca senin benimle muhattap olmana gerek yok, gördüğüm kadari ile kimsenin seni sakladığı yok. Keza bende sallamiyorum... konunu görünce dürüstçe yorum yaptım

Saçma sapan yorum yaptığını düşündüğüm kişilere kendimce cevap verme hakkımı kullanıyorum, sitenin amaclarindan biri de bu zaten. Ayrıca senin benimle muhattap olmana gerek yok, gördüğüm kadari ile kimsenin seni sakladığı yok. Keza bende sallamiyorum... konunu görünce dürüstçe yorum yaptım
Allahtan sallamıyorsun sallasan naparsın gece gündüz yorum yapmıs mı diye çıkmazsın siteden, korkunç derece takıntılı buldum sizi benden uzak dur engeli basayım en iyisi

diğer kişilerin mizacı öyle olabilir, siz biraz normalinden fazla alıngan da olabilirsiniz, belki şaka yapıyorlardır siz yanlış anlıyorsunuzdur olabilir mı?
Olabilir kendimde de hata arıyorum düzeltmem gereken bir şey varsa dışardan bir gözle yorum almak istedim teşekkür ederim 🌸

ya bizim toplumda ima çok yaygın
o yüzden bazen sen o niyetle yapmasan bile ima ediyorsun sanabiliyorlar
bazen karşı taraf bundan ne anlayabilir bu başka anlama çıkar mı diye düşünmek gerekir
seneler önce üniversitede bi arkadaşım vardı bizim kız grubunda
biz böyle 4lü takılırdık falan
o zamanlar da dokunmatik ekran telefonlar yeni yeni çıkıyor, yaygınlaşma aşamasında. son 1-2 senedir vatandaşın elinde yani
ama ilgi de görüyor herkes özeniyor alıyor falan tuşlu telefonlar artık tarih olmuş öyle diyeyim
gerçekten dokunmatik telefonları çok sevdi bu toplum ve çabuk adapte oldu
kız grubundaki arkadaşın telefonu da tuşlu. ama inanılmaz eski bi telefon 3310 gibi bişey var kızda
dönemine göre de 5 sene öncesinin falan telefonu
neyse bir gün oturuyoruz, ortamda sessizlik hakim. bu kız da telefondan mesaj yazıyor pıt pıt tuş sesi çıkıyor falan
baktım herkes sessiz, bi espiri yapayım dedim. bu nokia'ların da tuş sesini unutmuştuk, duyunca bi maziye gittim bende de buna benzer bi model vardı, dedim
güldü diğerleri, bu arkadaş gülmedi
üzerinden çok zaman geçti, bu arkadaş da dengesiz davranmaya başladı bana. bazen soğuk bazen sıcak falan
sonra bi olay oldu ve kız beni inanılmaz dışlamaya başladı
öteki kızlardan öğrendiğime göre meğer ben o gün o espiriyi yaparak bu kızı aşağılamışım :KK53:
telefonunu aşağılamışım güya, onun parası yeni modelleri almaya yetmediği için onu kullanıyormuş ben de ezmek istemişmişim, onun teknolojiden geri kaldığını ima etmişim o öyle anlamış
şok oldum tabii hani o cümleden o anlam nasıl çıkabilir
öyle demek istemeyeceğimi anlayabilecek kadar tanımıştı aslında beni hani çok yeni de tanışmamıştık
ama o öyle algılamış
kızlar demişler zaten sen abartıyorsun ne alakası var niye öyle desin diye ama yok, kız düzelmedi bi daha
sonra kızı başka konularda gözlemledim, kendisi de öyle sürekli imalarla falan laf sokar millete demek ki kişi kendinden bildi işi durumu oldu
Yalnız iyi kin varmış ahahah benim yüzüme biri gülünce söyleneni unutuyorum hemen 😄 arkadaşlarınız da size hak vermiş zaten neyseki diğerlerinide kışkırtıp doldurmamış

Konuya nasıl gireceğim bilmiyorum ama ben mi yanlış anlıyorum ben mi alınganım bilmiyorum, whatsap gruplarında insanlar beni istediği gibi alttan alta laf sokup azarlayabiliyor ters yapabiliyor, 10 yıllık arkadaşım birden iletişimi kesti sorasım da gelmiyor, herkese her an bir kulp bulup sinir olabiliyorum ama gerçekten sinir bozucu, fazla mı hassasım, bazen de kimseyi umursamam takmam gerçekten tek kendi hayatıma odsklı yaşamaya calısıyorum ama birine bir espri yapıyorum diyelim altında başka şey arayıp ters yapabiliyor kalakalıyorum, itici bir tip oldugumu da düşünmüyorum nerde hata yapıyorum fazla mı alttan alıyorum bilmeden kırıyormuyum, inanın bilmiyorum ama herkes mi sorunlu abi ben melekmiyim 🤣🤣 bu yüzden de kimseyle görüşesim gelmiyor sogudum en son bir arkadaşa sana gelicem dedim calısıyorum dedi sonra ses seda cıkmadı,,bende aramadım ve onlada iletişim koptu sıkıcımıyım acaba  bu arada evlenmeden önce kimseye eyvallahı olmayan kimseyi tınlamayan biriydim cocuktan sonra böyle oldum, ruh halime göre bazen bekarkenki gibi umursamaz da oluyorım 🤣
Bende böyleyim bende evlenmeden önce kimseyi tınlamazdım evlendim bir de uzağa gidince daha bir gergin sinirli bir insan oldum.... Her lafa sinir olmaya başladım....

Genelde kendileri imayla, espriyle laf sokan insanlar her şeyin altinda bisey arar ve toplumda da bu cok yaygin başka bir konuda da yazmistim genelde insanlar laf sokarak biseyler ima eder birbirlerine acik acik "şu yaptigindan hoslanmadim, bu beni üzdü/kizdirdi neden yaptin?" Diyen cok az insan var.

Sadece laf sokmakta degil mevzu normal bir sohbette bile bazi seyleri insanlar direkt soylemiyor. Bir ara esimle ortak arkadasimiz olan arkadas bulusmak istedi musaitlik, yer vs konusuluyordu. Soyledigim şeyi eşim gorunce oyle demeseydin keşke şunu şunu demeye getirmişsin sanar demisti.

Ben de demistim ki yok sanmaz ben acikca soyledim hani baska bir seyi anlayamaz bu cumleden diye ama gelen cevap eşimi hakli cikartmisti. 😄

Yani bu da ilginc degil aslinda evde istenmeyen insanlara buyrun gelin deniyor, gitsin diye gözüne bakilan insanlara az daha otursaydiniz deniyor adi da kibarlik. Yani kibarlik adi altinda bazi seyler çok zor.

Bazen ben de kendimi yanlis ifade ediyorum tabi.
Kesinlikle katılıyorum toplum analizi yorumunuz harika....

Siz Burdaki yorumları bir baksanız nasıl laf sokuyorlar bir bilsen..

biliyorum burada en çok linçlenen kişilerden biriyim :) takmayın, belli ki mutsuzlar.
Yok ya yüzünü bile görmediğim insana ne takılacağım.... Herkesin kişiliği farklı karakteri farklı hayata bakış açısı farklı... Mantıklı yorumlar hariç hiç birini takmam....

Yok ya yüzünü bile görmediğim insana ne takılacağım.... Herkesin kişiliği farklı karakteri farklı hayata bakış açısı farklı... Mantıklı yorumlar hariç hiç birini takmam....
gerçek hayatta yapamadıklarını söyleyemediklerini gelip burda yazıyorlar işte. klavye delikanlılığı yapıyorlar, yüz yüze gelsen iki kelimeyi bir araya getiremeyen mutsuz, özgüvensiz, komplekslidir. haklı yorumlar da var yok değil, ama belli bir kitle tamamen böyle diye düşünüyorum o yüzden takılmak gereksiz.

gerçek hayatta yapamadıklarını söyleyemediklerini gelip burda yazıyorlar işte. klavye delikanlılığı yapıyorlar, yüz yüze gelsen iki kelimeyi bir araya getiremeyen mutsuz, özgüvensiz, komplekslidir. haklı yorumlar da var yok değil, ama belli bir kitle tamamen böyle diye düşünüyorum o yüzden takılmak gereksiz.
Aynen öyle kompleksli insana fazla takılmamak lazım... Ya hatta bırak kompleksli yi ben kimseyi takmamaya başladım eşim haklıymış ben eskiden takardım ne fikirsiz işim yahu...

Yani okadar kişiyle sorun yaşıyorsanız bıraz sorunu kendınızde aramalısınız
Insanoğlu oyledır kendı kendıne yerle bir eder ,kocasını ,cocugunu..
Ama baskası bırsey soylerse aslan kesılır😅

Son cumlenızde bırısıne sana gelıcem dedım dıyorsunuz
Ben kendım davet etmeden bırının sana gelıcem demesıne cok uyuz olurum
Acıkcada sen benı davet et derım
Bence siz davet beklemeyıp
Kendınız davet edin

X