sorum biraz özel ama merak iştee !!!.....

bence tarih filan bakma önce yada sonrada yumurtlama olabilir...o yüzden adet sonrası gün aşırı ilişki dene...

valla canım ben sana bişey diyimmii.Ben de senin gibi o tarihleri internette hesaplayım aylarca denedim ki benim adet tarihim bir gün şaşmaz yani bi sorunum yoktu. ama kaç ay olmadı. soonra tam artık işin ucunu bırakmıştım ki yani tarih falan umursamadan öylesine gelişen ilişkiler sonucunda adet sancıları yaşadım yani adet olmayı bekliyorum.ama günüm geçti bekledim hala olmayınca test yaptım hamile çıktı. yani diycem o sen fırsatları kaçırma ne zaman bulursanız deneyin .bazı zamanlar var böyle adetten önce ve sonra insanda halsizlik oluyo çok esas o günleri kaçırma. :))

sağolun canlarm yaa valla bende öyle yaptım tam yumurtlama tarihlerimde olmadı hatta dedim ya eşimede saçma geliyor !!..ama yinede ben önem veriyom diye bana uyuyor cnm benm ya ama bu kezz ve olmazsada bundan sonraki aylarda o tarihlere hiç uymıycam hatta cnm senn dediğin gibi vücut zaten belli ediyor bende duymuştum halsizlik,akıntıların başlaması göğüslerin acıması gibi bunlarda aslında tam zamanı anlamına geliyor...hayırlısı Allah isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin bu duyguyu !!..

canım haklısın bende senle aynı düşüncedeyim ama o psikolojiyi atmak lazım düşünsene o tarihte ayarladığında aklın ister istemez orda kalıyor oysaki düşünmemek gerekirmiş herşeyi oluruna bırakalım yüce allahım ne zaman verirse o zaman hayırlısıyla inşallah.sanki kırsal kesimlerde yumurtlama tarihinden haberleri varmı görmüyozmu bir oda çocuk :) Allahım cümlemize en kısa zamanda nasip etsin inşallah..

evt kızlar ya haklısınızz yumurtlama günleri dışındaki günlerim heba edemem !!..ayrıca benmde arkadaşım adetine bi kaç gün kala yada adet bitinde bi kaç gün güvenli günler olduğunu sanıyordu öyle korunmuyordu ama kaldı !!..çevremde çok örnek var hatta benm kuzenin 2 yaşında bi kızı vardı fakat onlar gerçi çekilme yöntemiyle korunuyordu sonra adeti 2 gün geçmiş hamile olduğunu öğrendi yani okadar şaşırmıştı kii okadar emindi kendinden yanii şimdi doğumdan sonra bağlattı artık gebe kalmak istemiyor bide demezmi hamile kalmak okadar basit bişymiş ki diyor ama onun öyle oldu ben burda okadar kişinin yazılarını okudum kii ne kadar zamanlar deneyenler var bence hamile kalmak benm kuzenin dediği gibi hiçte kolay değil tek kelimele şans ve oda şanslıymış yani kızlar gerçekten kısacası Allah verdikten sonra 1 damladan bile oluyor ama bizim hamile kalmaya çare bulmaya değilde stres yapmamaya çare bulmak gerek:çok üzgünüm:

yumurtlama illaki şu zaman olacak diye bir şey yokki takvim yöntemini kullanıpta hamile kaldım diyen yüzlerce insan var eğer herkes için tarih kesin olsa kimse bu yöntemle korunup hamile kalmaz hem böyle kendini, kasmaya hiç gerek yok benim doktorum bana yumurtlama hiç belli olmaz adet sırasında bile çok nadirde olsa yumurtlayan kadınlar var demişti yani siz bu ne zaman konusuna çok takılmayın kendi haline bırakın birde erkeğin spermleri 70 - 80 günde oluşuyor yani çok güzel bir tatil yaptınız mesela dinlendi eşin stresten uzak işte o gün yapılanmaya başlayan spermler 80 gün sonra oluşuyor yani iyi bir tatilden 80 gün sonra çok kaliteli oluyorlar şansınız çok daha fazla oluyor biraz fazla abarttım belki umarım bu açıklamalar için kimse kızmaz

80 gün mü??spermler kaliteli olsun diye 80 gün mü bekliycezz yada benmi anlamadım :çok üzgünüm:

80 gün mü??spermler kaliteli olsun diye 80 gün mü bekliycezz yada benmi anlamadım :çok üzgünüm:

bu oluşum süresi evet iyi bir tatilden dönen çiftlere bakın tatil sonrası hamile kalma oranı çok yüksektir mesela haziran temmuz doğumlu olan çok insan vardır ya tabi illaki böyle olacak diye bişey yok demek istediğim erkeğin stresi ve yorgunluğu kaliteyi çok etkiliyormuş uzak durmak lazım ama tabi stres olmayın demek kolay uygulamada sorun

stres muhakkak oluyor yaa olmadan olmuyor mesela eşim bana yönelik stresi olmasa iş konusunda oluyor ev dışında canı bişeye sıkılabiliyor ve yoğun çalışıyor yorgunluk dersen oda var !!...yok ben sizede bahsettiğim gibi ardı sıra hamile kalan çok arkadaşlarm var yada akrabalarımdan anladım artık şans bu !!..

asya cım daha önceki yazı dizilerini takip edemedim. kaç yıllık evlisin uzun zamandır mı bebek istiyorsunuz dr a gidip hormon tahlillerinizi yaptırdınız mı bilmiyorum ama :benim sana tek tavsiyem bir kere bebek konusunu ikinizde kafanızdan silin bebek için beraber olmayın birbirinizi istediğiniz için birlikte olun o kadar çok tanıdığım arkadaşım varki bilinçaltında bebek için olan birlikteliklerde psikolojikmen bebeği olmayan biraz sakin olun zamana bırakın periyodların düzenli görülüyor muhtemelen yumurtlamanda reglinin 12 ve 18. günleri arasındadır ama ovulasyon günlerinin öncesinde veya sonrasında olan bayanlarda var sen diğer arkadaşlarında dedği gibi günlere takılma ve canınız ne zaman isterse o zaman olsun .....çok mu açık oldu

inşallah bir an önce hamile kalırsın

cnm 1 yıllık evliyim ama bebek için 3.denemeydi ondan önceleri bende yumurtlama sorunu vardı tedavi gördüm kilo vermem gerekiyordu verdim şuanda herşey normal adetlerim çok düzenli..ama birdaha dr gitmedm çünkü zaten gidiyordum herşey normale dönmüştü birde ben 4 ay korundum(prezervatifle)hatta eşimede azaptı bu ama doğum kontrol hapları kilo aldırır diye duymuştum o şekilde konunmak istemedim ya geri çekilme yada prezervatifle korunmuştk o 4 ay zaten korunduğumuz için kalmadım tedavimi oldum herşey normale döndü ve şimdi tekrar çalışmalara başladık 3. denemem diyorum ama tedaviden sonraki ilk denemem di aslıda ondan önceki 2 kere olan deneme zaten yumurtlama sorunum warmış ondan olmadı belkide ama şimdi öyle bi problem yok ama stres olayına bağlıyorum bende artık düşünmiycem ve ilişkiyi bebek için yapmıycam !!..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…