Sonunda Psikoloğa yönlendirildim :((

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
237
kızlar kontrolden geldik şimdi..25 günlüğüz ve 4 kilo 130 gr olmuşuz..
çok kusmasına ragmen iyi kilo almış dedi doktor..

ama asıl bana takıldı..gittigimde elim agayım titriyordu, sebep ise egeyi dısarı cıkarmıs olmam..garip bir korku var icimde, hep birsey olacakmıs gibi..panik atak oluyorum nefes alamıyorum..

kan ter icinde kalıyoruz ege de bende..doktor bana psikologa gorunmemin benim icin iyi olacagını soylkedi

bakalım gecmezse psikologa gorunucem..

bunları yaşayan var mı aranızda..bana tavsiyesi olan yada

canım bencede hemen doktora görünmelisin.:çok üzgünüm:
böyle şeyler olabiliyor hamilelikte ve doğumdan sonra
dahada ilerlemeden bir uzmana görün bence.a.s
bende oğlum havale geçirdiği zaman öyle olmuştum.hastanenin kapısında.ama bunu ben fark ettim hiç kimse fark etmedi.belkide bu kadar bilinçli bir insan olmasaydım benimkiside ilerliyecekti.yani kesinlikle psikolojik fazla sıkıntıdan artık bunalıyorsun ve bir şekilde ortaya çıkıyor.doktor bana ilaç yazdı fakat hiç kullanmadım.çünkü çok güçlü bir kişiliğim var.yani kendi kendime yendim.bir süre sonra herşey nasıl olsa olacağına varır.korkularla dolu bir hayat cehenneme döner.ben cehennemde değil cennete yaşamak istiyorum.bir süre sonra aştım bunu.zaten bir kez oldu ve o günden sonra hiç birşeyi içime atmamaya karar verdim.kim beni üzüyorsa ben onu bin üzüyorum.yok artık susmak.haksızlıktan nefret eden birisiyim.şimdiden geçmiş olsun.a.s

Bebeğine maşallah canım....
Ama senin bir doktora görünmende fayda var..
Panik batak olabilirsin...Eger tedavi olmaz isen çok ilerleyip günlük aktivitelerini bile yerine getiremiyebilirsin canım..
En kısa zamanda Dr ye git lütfen..

evet haklısın bebekten oncede vardı bende telas sinir
ama oglumla arrtı
ben de kendi kendime yenebilirim aslında ama
isi sansa bırakmamak gerek
ucunda oglum var

cnm ilk dışrı çıktığımızda bende öleydim bence çok normal
doktorum çok sık ağlarsa dışarı atın kendinizi ortam değişkliği bebeklere ii gelir dedi.
ben artık sık sık çıkarıyorum haftasonları eşimle alışveriş merkezlerine götürüyoruz haftaiçi hergün olmasa da günaşırı dışarı çıkıyoruz bebek arabasına atıyorum 1 saat dolaşıyoruz eğer ağlarsa bi parka ve ya banka oturup emziriyorum battaniyeyi atıyorum üstüme anlaşılmıyo bile emzirdiim
dışarı çıkmak bebeğe de bana da çok ii gelio hem alıştım artık dışarda kızımı idare etmeye..
gezenti ocak benim zilli...

canım benım gule gule buyut bebegını canım
saglıkla ınsaallah
canım benım anne sutu cok yarayıslıdır.kılosu cok guzel sen kafana takma
lohusalık dogum yenı bır bebek hayat senı cok etkıler ama senın ıyı olman lazım canım
bebegın ve kendın ıcın
gez dolas stres at.sakın ol.annesı onun sana ıhtıyacı var canım.
ben ılk kızımda yasadım ama benıkı subat dogumluydu kısın evde cok bunaldm oluyorum sanıyordum
canım
daralmalar sınırlenmeler sureklı sıkılmalar.
ıkıncı kızım temmuz dogumluydu.ıkı cocuk ve ben sureklı dısarda gezdık daha rahattık canım.1haftalıktı dısarı cıkardım gezdık dolastık.
kendını eve kapatma canım aksamları serınlıkte bebegını arabasına koy gezın 1 saat bıle olsa yeterlı sana.
tekrar tebrık edıyorum canım gule gule buyutun allah sızlere bagıslasın canım benım

ay kızlar boyle bebegini alıp gezenler moral oluyor bana..
annemle karar aldık yakın yerlerle baslayacagız, hemen eve donebilelim diye..
alısmam lazım dediginiz gibi...
sagolun ya, kendimde biraz gayret gösterip yenecegim bu psikolojiyi

Anneli babalı büyüsün maşallah...
Sık sık dışarı at kendini sakın eve kapanma arada anneciğine bırak bebişini şöyle 10 dakika bir yürüyüş yap eşinle .İnan insan kendi kendinin doktoru haplara yaslama kendini . :teselli:a.s.

canım kızım 3 gunluktu ben her gun dısarıya cıkarmaya basladım halada her gun en az 2 saat dısarıya cıkarıyorum
bu kadar endıselenme ,hiç bir sey olmaz merak etme
bence bır doktordan da yardım al daha kolay atlatırsın bu donemi
kuzunu op benım ıcın

canim geçmiş olsun
bende sürekli ağliyorum hemde hüngür hüngür hiç kimsem yok yanimda yapayalnizim eşim sabah gidip akşam geliyo oğlumun bu aralar gaz problemi var hiç uyumuyor bizde onunla birlikte
ne bi iş yapabiliyorum ne yemek hep yalniz olduğumu düşünüyorum eşimde beni sakinleştirmeye çalişiyo beni dinlemek istiyo nedenini soruyo ama ben daha çok ağlamaya başliyorum nedeni yok yalniz içimden geliyo diyorum ama bana ininmiyo şuan yazarken bile ağliyorum ne komşum var ne bi tanidik iyice bunaldim allahim sen yardim et

canım allah yardımcın olsun ..inşallah en kısa zamanda geçer...annelık duygusu iştee doğumdan önce acaba nasıl lacak nasıl gıdecejk sağlıklımı ..eli kolu düzgüngünmü diye panık olurduk...bişi olmadan doğurduk allah ın ıznıyle şimdide bişi olacak korkusu çok normal ama fazlasıda zarar tabı atamazsan doktora görünmende fayda var canımmmm..

geçmiş olsun cnm ben daha hiç dışarı çıkmadım bebeğimle hep annemler götürdüler sağlık ocağına falan benimde korkum annem gidince nasıl bakacağım diye ya ağlarsa susturamazsam bişi olursa diye korkuyorum ama alışıcaz yapacak başka bişi yok...

canim bu duygulariniz gececek .. lohusalik döneminde gayet normalmis .. kafana takma hersey yoluna girer .. kendine stres yapma canim gerginligini bebeginde hisseder..

bu arada bende eve geldigim ilk günden beri gezdiriyorum efe yi.. temiz havaya cikinca rahat uyuyor.. eve kapanmayin nolur ..:1hug:

canlarım ya hepimiz yasıyoruz bu duyguları.. bazılarımızın ki daha yogun sadece..
Allah yardımcımız olsun..gececek hepsi..
ben oglumu balkona cıkarmakla basladım :))
işi büyütecegim yavas yavas ...
:)))

arkadaşım yıpratma kendini bu kadar herşeyi geçtim sütünü etkiler.ve hatta bebeğinin psikolojisini etkiler. ben de genellikle aynı bunalıma giriyorum ki benim yanımda annem var. eğer senin de uygunsa çık dışarıya biraz soluk al bebişinle ve eşinle beraber. hem bebişinin hem de eşinin sana çok ihtiyacı var sen iyi olacaksın ki onlarda iyi olsun...a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…