sonunda kriz bizide vurdu

serbet

herkesi seviyorum
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
138
0
38
iyi akşamlar arkadaşlar uzun zamandır yazamıyodum şükür sizlere kavuştum ama kavuşmamın ilk günü biraz acı oldu benim için arkadaşlar eşimin iş yerinde krizden dolayı çalışanları çıkartıyolardı dua ediyoduk bizde olmayalım diye ama nihayet bizide buldu az önce eşim aradı ve onunda çıkışını vermişler normal bie dönem olsa eşim işsiz kalmaz ama bu krizde ne olacak açıkcası kestiremiyoruz eşim inşaat sektöründe çalışıyo işi çok güzel gelirimizde çok güzeldi ve biz buna güvenerek kredi çekip araba aldık 40 bin ytl borcumuz var ne yapacaz biz bilmiyorum evde kira ne olcak şimdi ALLAH göstermesin ama ya hemen iş bulamazsak ne yapıcaz ne olucak sonumuz eşimin ailesindende yardım isteyemeyiz zaten benim ailem bile anca emekli maaşıyla geçiniyo arkadaşlar bana dua edin ne olur şu günleri atlatmam içinsenağlama

Canım ya çok üzüldüm inşallah iş bulabilrsiniz...
böyle haberleri okuynca çok üzülüyorum...
Kriz aslında küçükten büyüge her kesimi etkiledi...
allahım yardımcımız olsun...

Allah yardımcınız olsun.İnanın bu durumda olan bir tek siz değilsiniz.
Daha fazla zaman geçirmeden hemen yeni bir iş bulmaya çalışın.
Hatta sizinde çalışma imkanınız varsa,yapabileceğiniz bir işe girerek eşinize destek olmuş olucaksınızdır.
Allah herkezin bu zor dönemlerde yar ve yar yardımcısı olsun.

Allah yardımcınız olsun. umarım en kısa zamanda eşiniz istediğiniz gibi bir iş bulur..... maalesef her yerde, eleman çıkarılıyor. hep duyuyorum. . hepimizi kötü günler bekliyor..çok zor bir dönemdeyiz. umarım halkımız ve devletimiz bunu , en az zararla atlatır. zararsız atlatır,diyemiyorum. bunu söylemek hayal olur ,maalesef....

canım ya uzulme...allah yoluna mutlaka koymuştur...
bıraz sabretmenız gerekecek....
bu krız bır sekılde her evden bırını vuruyor...
allah sonumuzu hayır etsın...
gun dogmadan neler dogar canım...yenı bır iş belkı sızın ıcın cok daha ıyı olucaktır...
allah borclarınızı odeme kuvvetı versın..yardımcınız olsun.....

Allah yardımcınız olsun canım
en kısa zamanda eşin iş bulur inşallah

ah çok üzüldüm ya Allah yardımcın olsun
sen çalışmaya başla iş bulabiliyorsan :teselli:

Allah yardımcınız olsun.
Mutlaka bunda da vardır bir hayır. İnşallah eşiniz en kısa zamanda iyi bir işe girer.

Gerçekten zor bir durum canım.Allah yardımcınız olsun.Kredi işi riskli zaten.Ama Allah herşeyi yoluna koymuştur.Bu şekilde kendinizi bırakmayın.Sen de iş bulmaya uğraş.Destek olursun eşine.Her zorluk aşılır.Kalbini ferah tut.

hakkınızda hayırlısı olur inş.
bi de başbakan 'hamdolsun kriz yok ' diye bagırıyo ortalıkta.

canim ya cok gecmis olsun boyle basliklari okumak beni cok uzuyor buyuk Allahim insallah kisa zamanda yuzunuzu guldurur tum kalbimle dilerim kul SIKIsmadan hizir yetismez derler belki daha buyuk kapilar acilir onunuze bu durumu asana kadar sende is bulabilirsin en azindan bir iki fatura odenir yada mutfak masrafi cikar bir arkadasimin esinin isleri kotu giderken,ev hanimiydi oda hamur islerinde marifetlidir evde yaptiklarini siparis uzeri satmaya basladi zengin kadinlar 5cayina yaptiklarini aliyordu bir an geldi esinin kazancini gecti simdi kucuk bir yerleri onlardan mal alan dunya ev musterisi ve cafe var o yuzden Allah bir kapi acar sende bu zamanlarinda esine en cok destegi ver hic umudunuzu yitirmeyin

canım benim..allah yardımcın olsun..
inan bende çok korkuyorum..eşim otomotiv sektöründe çalışıyo..
350 kişiye iş çıkışı vermişler..şimdide sürekli ücretsiz izin veriyolar..
bizimde ev kira.maaşları haliyle düşük alıyolar..allah hepimizin yardımcısı olsun

Canım Yüce Rabbim yar ve yardımcımız olsun. İnşallah bu günler çabucak geçer..

cnm çok üzüldüm. ama çokda sıkma canını herşeyde bir hayır vardır. allah inş başka kapıyı açar size bende hamileyken ve doğumuma 3 ay akal hem ben hem eşim işten çıkarılmıştık, neler yaşadığını çok ii anlıyorum. çok ama çok zor günler. sonuç olarak şunu diyebilirim ki ben ve eşim eski işimizde olsaydık bebeğim için işten ayrılamazdım. ikimizde çalışmak zorundaydık ama eşimin şimdi ki yaptığı işle çok şükür ben evde oğluma bakabiliyorum çalışmıyorum. bizim için daha hayırlı olmuş oldu. umarım sizin içinde daha hayırlı bir iş ve gelecek imkanı olucaktır.

canım çok üzüldüm.Allah yardıcınız olsun.içini ferah tut ne olur.yüce rabbım yardım etsın dua et.inş en kısa zamanda atlatırız bu krızı...

cnm herşey düzelecek zamanla,en az hasarla atlatmak için mantıklı düşünmek lazım,beni korkutan 40 binlik kredi borcunuz,ne zaman girdiniz krediye çok olmadı sanırım,şu an en akıllıca iş tez elden devretmek olabilir,herşey düzelince nasılsa alırsınız araba,şu an borca girmek herkes için çok tehlikeli..

canım benim yanlız değilsin herkezin durumu kötü allah hepimize sabır versin bu sıkıntılı dönemi geçirelim

canım Allah yardımcınız olsun
rabbım bır kapıyı kapatır bır kapıyı açar..

Ama burası Türkiye ne zaman ne olacağı bellı olmaz...

ozel sektorde işler zor...

Ben memurum her ay maaşımı duzeldı alsamda krdı cekmeyı gozum kesmedı ....bu yılın başında...

en kısa zamanda iş bulur eşın

canım ne diyelim allah yardımcınız olsun,biz bu durumu neredeyse bir yıldır yaşıyoruz,bizde ev almıştık krediyle onu sattık sonra o paranın bir kısmıyla araba aldık para uçmasın diye ama iş bulamayınca arabayıda sattık,benim altınlarda gitti anlayacağın artık satacak birşeyimizde kalmadı,iş piyasası hepten dibe vurdu,valla ben artık hiç umutlu değilim ne olacak sonumuz bilemiyorum,allah herkese yardım etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…