Sonuca varamayan çaylar kürler

gmz05

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2008
13
0
43
Öncelikle merhaba arkadaşlar, forumda bir sürü zayıflama çayları, kürler, çeşitli detokslar hakkında paylaşımlar oluyor. Ancak sonuçlar konusunda yeterli bilgiye ulaşamdım. Herkes birşeylere ballamış ama kesin sonuş veren, kesin ödem attırır yada zayıflatır diyebileceğimiz karışımlar var mı?

Burada kesin olarak deneyip sonuç aldığınız çay, kür,su v.b. şeyleri paylaşmanızı rica ediyorum.

Aslında var. Önce ablam sonra ben başladım çok iyi de kilo verdik ama sayfada isim vermek yasak dilerseniz içindeki bitkileri yazabilirim size.

Yok bitkileri vereyim sadece yasaklanma ihtimalimi göze alamam:)

Aslında yazanların hepsi doğru, kişiye göre. Herkesin bünyesi farklı olduğu için etkisi kişiden kişiye değişiyor, bu biraz deneyip yanılarak öğrenilebilecek bir şey.
Mesela bana her gün düzenli limonlu su içmek haftada bir - bir bucuk kilo vermemi sağlıyor, ( ödem dediğimiz, şişkinliğim olduğu zaman cidden onu attırıyor yani ) arkadaşım bir faydasını göremedi, bünye ile alakalı.

Mesela maydanozu kaynarıp limon sıkıp içersem ödem atıyorum. Ama maydanoz ve limonunblanderdan geçirip içtiğimde hiç işe yaramıyor. Bir çok yerde maydanoz kürü olarak sabahları maydanoz ve limon suyunu blanderdan geçirip içtiğini söyleyenler var ama ben 1 hafta yaptım birşey olmadı. Vermek istediğim 5-6 kilom var. Yemek olarak birçok şeyi kestim dikkat ediyorum zaten ama kiko gitmiyor bir türlü 1 aydır sadce 1 kilo verdim. Yürüyüşte yapıyorum

Kilo vermek istiyorsan, bir ay ciddi anlamda şeker un ve tuzu kes. Sabahları aç karnına bir limonu ılık suya sıkıp iç ( ben içine bir kaşıkta sirke koyuyordum ) 2-2,5 litre su içiyordum. Canım tatlı istediğinde yeşil çay yapıyordum ( insan zorlanıyor ama iradeni bir kere sağlayınca alışıyorsun ) yürüyüşüde her gün aynı saatte yap o zaman faydası oluyor. Bir gün 5te bir gün 7de değilde mesela her gün saat 7de bir saate yakın tempolu yürü, her gün aynı saatte cıkınca farkı hissedersin.
Birde saat 6dan sonra ( başta zorlanırsan 7 ile başla bir hafta) su hariç bir şey yeme, o da çok farkettiriyor.
Ben 4 kilo verdim böyle.

Çoğunu denedim ama yürüyüş konusunda kafama göre takılıyordum ona bir düzen getireyim. Birde genelde akşam yemeğini çok geç yiyoruz ve gece de 2-3 ten önce yatmıyoruz iş düzenimiz öyle.

2-3 gibi yatmam gerekiyor o kadar saat aç kalamam diyorsan hafif atıştırmalıklar dışına çıkma mesela yarım yeşil elma, pulbiberli yoğurt tarzı yağ yakmaya yardımcı şeyler yani.
Akşam yemeğini geç yemezsen bide yürüyüşüne düzen getirirsen o ikisi bile diyet yapmasanda farkettirir, hepsini birarada yaparsan daha iyi tabi :)

Öncelikle merhaba arkadaşlar, forumda bir sürü zayıflama çayları, kürler, çeşitli detokslar hakkında paylaşımlar oluyor. Ancak sonuçlar konusunda yeterli bilgiye ulaşamdım. Herkes birşeylere ballamış ama kesin sonuş veren, kesin ödem attırır yada zayıflatır diyebileceğimiz karışımlar var mı?

Burada kesin olarak deneyip sonuç aldığınız çay, kür,su v.b. şeyleri paylaşmanızı rica ediyorum.
Bu tamamen vücudunuzun hangi bitkilere tepki verceği ile alakalı ben soğanla bile şişkinliğimi gideriyorum adet dönemi söküyor maydonoz sapı da iyi geliyor sadece limonlu su da

X