Sonradan gelen ucak korkusu!!

Hava boslugu gibi.. ikiside ayni his biliyorum ne demek istedigini.. yillar sonra bende ucaktan korkmaya basladim
Ama yinede kullaniyorum. Bildigim tum
Dualari okuyorum
Aynen böyle hizla yukari kalkmak bile insan düsününce ürpertiyor insani bir korkudan sonra .. anlamadigim eskiden niye korkmuyordum .. öyle korkunc birsey olsa eskidende kalkis aninda korkmam gerekmezmiydi sizce? sizinki nasil basladi? inisten mesela hic korkmuyorum .. bide kontrol bizde degil oda korkutuyor insani..

Kendime güveniyorum güvenmesem hic bilet almazdim ama bu korku nedense zaman yaklastikca dahada büyüdü bende .. benimkisi kalkis ani birden hizlanip kalkmasi böyle yüksege ucmasi o bosluk hissi kontrolün bizde olmayisi .. siz nasil hissediyorsunuz kalkista bir hostes olarak? ucacagim ucakta thy bir fark yok demi firmalar arasi.. zaten pilot ve kabin ekibine güveniyorum düscek felan diye korkum yok o yükselis yükseklik beni korkutan :)

Gondoldan bende aşırı korkarım. bir kere bindim bir daha asla gondola binmem.

Uçaktan aksine hiç korkmam gondolla alakası yok. sadece son bindigim uçak kalkarken sallandı epey ona rağmen korku duymamaya çalıştım sonra düzeldi zaten

An itibariyle gökyüzünde Olan uçakların ‘canlı’ görüntüleri :) çok tuhaf değil mi? Ben de bomboş sanıyordum hep.
Konu sahibi tabii ki gondol gibi dimdik olarak kalkmıyor, uzay mekiği mi bu doktorunuz ile konuşup sakinleştirici alın dilersiniz. Allah’a emanet deyip bineceksiniz. Binemiyorsanız da artık başka yollar denemekten başka çareniz yok. Şimdiden düşünüp stres olmayın .

Eklentiler

• 311CEF68-5E08-4583-963E-0B4605E8CCFC.png
    471,2 KB · Görüntüleme: 45
20 yasindan sonra olustu bende.. ki
O zamana kadar cok
Ucardm hep..birde sanirim anne olunca.. bi kac kez ucakta buyuk hava bosluklari yasadik..simdi
Bile
Binsemde
Korkarak ve dedigim
Gibi
Tum
Dualari okuyarak geciyor yolculugum

Hayir ucak kalkarken gondol gibi degil asla. İnerken oyle olabilir yada turbulans esnasinda. Ama korkmayin. Bi sakinlestirici alin ucaktan once yada tanidiginiz biri size eslik ederse o da olur. Koridor tarafina ve on koltuklara oturmaya calisin.

Inaninki okadar korkuttular acayip seyler söylediler ve gondol korkusuyla gözümde cok sey canlandirmaya basladim bazi yorumlardada sanki gondoldaymissin hissi veriyor yok lunaparktaymissin gibi dedikleri icin korktum dogrusu biraz oldu ucaga binmeyeli yoksa eskiden rahattim ... sakinlestirici rahatlatiyormu? yok bincem insALLAH :)

Hayir ucak kalkarken gondol gibi degil asla. İnerken oyle olabilir yada turbulans esnasinda. Ama korkmayin. Bi sakinlestirici alin ucaktan once yada tanidiginiz biri size eslik ederse o da olur. Koridor tarafina ve on koltuklara oturmaya calisin.
Inerken öyle olsa bile korkmuyorum ama yükselirken yükseklik korkusundan olsa gerek korkutuyor herhalde :) kimseye gondola binmeyi önermiyorum okadar güvensizlik hissi veriyorki yukari kalktiginda sanki düsceksiniz gibi.

20 yasindan sonra olustu bende.. ki
O zamana kadar cok
Ucardm hep..birde sanirim anne olunca.. bi kac kez ucakta buyuk hava bosluklari yasadik..simdi
Bile
Binsemde
Korkarak ve dedigim
Gibi
Tum
Dualari okuyarak geciyor yolculugum
Evet böyle seyler sonradan olusuyor ne yazikki .. anne oluncada ölüm korkusu dahada artiyor .. insALLAH sizde atlatirsiniz ve rahat yolculuklar gerceklestirirsiniz .

Tek sorum sakinlestirici ise yariyormu kullanan oldumu ? olurda panik yaparsam

Fark yok fark 1 numara olmamız ❤
Valla ben hiç busey hissetmiyorum, artık yıllardır günde belki 2 3 kez 4 kez kalkış yaptığım günler oldu sıkıntı yok hani o an olan tek şey sizin zihniniz içinde olan onu yenmelisiniz bence

Ilklerdedemi hissetmiyordunuz o kalkis anini? bana sanki birden hizli bir sekilde dik sekilde yükselcegiz gibi geliyor dogrumu?

Ilklerdedemi hissetmiyordunuz o kalkis anini? bana sanki birden hizli bir sekilde dik sekilde yükselcegiz gibi geliyor dogrumu?
yoo hıc oyle seylet hıssetmedım asansöre bınmek gibi bi sey bu dik bı sekılde hıc bı ucak yukselemez :) poposu kalkmaz uçağın okadar mantıklı dusunun paralel kalkar su sekıl / sonra düzelır — duz ucusa devam eder :) birden hızlanamaz, bırden ınemez . kalkıs tırmanma (ufak ufak artar bu feetler alcalmada bıle yukselme ve alcalma devam eder hıssedemeyebılırız) duz ucus alçalma son yaklaşma evreleri bu yuzden var füze gibi dusunmeyın

Basinizi sisirmis olcam kusura bakmayin dik derken yani ucak kalkista havalanirken biz geriye dogrumu gidiyoruz gibi hissi demek istiyorum koltuga mi yapiscagiz kalkis aninda yani geriye dogru? distan ucak kalkislarini izledim öyle göründü.. sakinlestirici alsam bir faydasi olurmu? heyecan ve panik yapmaktan korkuyorum ... benim beynimde sanki ucak hizlancak böyle baya hizli öyle ucacak ki biz geriye dogru koltuga yapiscakmisiz gibi . cok uzattim kusura bakmayin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…