Son aylardaki kaşıntıyla nasıl başa çıkıyorsunuz.

ahvalim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
267
155
33
hanımlar ben 30. Haftamı yeni bitirdim . Tam bir haftadır dayanılmaz kaşıntılar mevcut. Karın kalça bacak ve bel bölgesinde. Karnımı kaşımıyorum ancak küçük sivilceler sardı karnımı. Çok dayanılmaz bir durum. İlaç da kulllanmak istemiyorum. Nasıl dayanıcam bilmiyorum. Var mı aynı durumda olan??

İhmal etmeden doktora gidin, kaşıntının karaciğerle alakası var.
Bunun farkındayım aslında. Ancak hap kullanmayacağım ve kremler de işe pek yaramayacağı için pek doktor taraftarı değilim. Doktorlar maalesef bu süreçte kesin çözüm veremiyorlar. Gebeliğin verdiği bir sıkıntı çünkü. Bu sıkıntı yüzünden erkenden Doğuma giren hanımlar bile tanıyorum

Bunun farkındayım aslında. Ancak hap kullanmayacağım ve kremler de işe pek yaramayacağı için pek doktor taraftarı değilim. Doktorlar maalesef bu süreçte kesin çözüm veremiyorlar. Gebeliğin verdiği bir sıkıntı çünkü. Bu sıkıntı yüzünden erkenden Doğuma giren hanımlar bile tanıyorum
cnm kullandığın vitamin sana fazla geliyor olabilir. bende bu yüzden multivitamini haftada 2 alıyorum çünkü vucudumda döküntü ve kaşıntı yapıyor b vitaminleri. mutlaka doktora git. karaciğerini yorarsın.

hanımlar ben 30. Haftamı yeni bitirdim . Tam bir haftadır dayanılmaz kaşıntılar mevcut. Karın kalça bacak ve bel bölgesinde. Karnımı kaşımıyorum ancak küçük sivilceler sardı karnımı. Çok dayanılmaz bir durum. İlaç da kulllanmak istemiyorum. Nasıl dayanıcam bilmiyorum. Var mı aynı durumda olan??
Aynı sorunu bende yaşamıştım
İdrarında koyulaşma varmı ?
Karaciğer enziminin artmasından kaynaklanıyor bu durum
Malesef bebeğe zarar verme ihtimali var
Kolestaz diye biliniyor
Doktora gitme taraftarı değilim demişsin ama git
Bi kan testi yapılıyor
Kolestaz değerine göre takip ediliyorsun
Ekstra ilaç krem vs vermiyorlar zaten
Ben iki hafta yatmıştım
Sadece düzenli takip yapıldı
Değer düşünce taburcu oldum
Yükselirse doğum yaptırıyorlar

cnm kullandığın vitamin sana fazla geliyor olabilir. bende bu yüzden multivitamini haftada 2 alıyorum çünkü vucudumda döküntü ve kaşıntı yapıyor b vitaminleri. mutlaka doktora git. karaciğerini yorarsın.
Canım vitamin kullanmıyorum herhangi bir ilaç da kullanmıyorum. Doktorluk tanıdıklarım oldu. Verdikleri ilaçlar işe yaramıyor maalesef

Aynı sorunu bende yaşamıştım
İdrarında koyulaşma varmı ?
Karaciğer enziminin artmasından kaynaklanıyor bu durum
Malesef bebeğe zarar verme ihtimali var
Kolestaz diye biliniyor
Doktora gitme taraftarı değilim demişsin ama git
Bi kan testi yapılıyor
Kolestaz değerine göre takip ediliyorsun
Ekstra ilaç krem vs vermiyorlar zaten
Ben iki hafta yatmıştım
Sadece düzenli takip yapıldı
Değer düşünce taburcu oldum
Yükselirse doğum yaptırıyorlar
Değerlere bir baktırmam gerekiyor haklısın. Taburcu olduktan sonra normalleştin mi peki gitti mi kaşıntım?

X