Son Ağa - Star Tv

J

Juliet

Ziyaretçi
dün akşam star tvde tesadüf izledim bir dizi son aga tamer karadaglının yeni dizisi ürgüpte çekiliyo çok güzel tavsiye edirim herkesea.s:lepi:

Son düzenleyen: Moderatör:
.Bölüm Özeti:

Ürgüp’ün iki köklü ailesi Bağcıoğulları ile Çıkrıkçıoğulları birbirine düşmandır. Yörenin son ağası Salim Bağcıoğlu ağabeyini kaybettikten sonra annesinin isteği üzerine yengesi Hacer ile evlenmiştir. Kâğıt üzerinde kalan bu evlilik için boşanma davası açılır; boşanırlar.
Çıkrıkçıoğullarının en küçük kızı Gülüm okul arkadaşı Necati ile evlenmeye karar vermiştir. Aile bu evlilik kararını sevinçle karşılar. Salim ağa yeğenlerinin babalık vazifesine devam eder. Yeğeni Mesut’u sünnet ettirmeye karar verir ve onun için yörenin en büyük düğün salonunu tutmaya karar verir. Ali Çıkrıkçıoğlu da en küçük kızı için şaşalı bir nişan yapmak için aynı düğün salonunu isteyince düğün salonu bu birbirine düşman iki aileyi kırmayacak bir çözüm bulur… Düğün salonunun bu çözümü her şeyin başlangıcı olur.

bende seyrettim ve çok beğendim şu anda oynayan hiç bir diziye ve eski türk filmlerine benzemiyor merak uyandırıyor ve bence kadrosuylada kaliteli bir yapım a.s.

Yapımcı: Pastel Film / Yaşar İrvül
Yönetmen: Özer Kızıltan
Senaryo: Güliz Kucur, Suna Dölek, Gül Abus Semerci
Baş rol Oyuncuları: Emel Müftüoğlu,Tamer Karadağlı

Son Ağa Dizisinin Genel Hikayesi

Yedi kuşaktan beri Kapadokya bölgesinde şaşalı bir hayat süren Bağcıoğlu sülalesinin son temsilcisi, Son Ağası Salim Ağanın kaderi abisinin zamansız ölümü ile bir anda sekteye uğrar. Yengesi üç erkek evlatla dul kalınca, anası Halise oğlu Salim ile gelini Hacer’in evlenmesini uygun bulur. Bu sayede hem Hacer’i, hem çocukları kanatları altında tutacaklarına inanır Halise nene!
Bu evlilik yıllar yılı kâğıt üzerinde devam eder. Gün gelir çocuklar büyür, mecburiyetler ortadan kalkar ve Hacer ile Salim Ağa güle oynaya boşanırlar! Salim Ağa artık özgür bir erkektir ama orta yaşına da merdiven dayamıştır.

Tek bir hedefi vardır, âşık olacağı kızı tez vakitte bulmak ve onunla evlenip çoluk çocuğa karışmak!
Bu dileği hemen yerine geliverir! Rüyalarını süsleyen Gülümser’i görür görmez âşık olur Son Ağamız! Ama baltayı taşa vurmuştur! Gülümser, Salim Ağa’nın ailesinin nesillerdir rakibi olan, bin bir türlü husumet yaşadıkları Çıkrıkçıoğlu ailesinin kızıdır! Yıllar sonra baba evine, nişanlısı ile birlikte dönmüştür kız! Salim Ağa aşkının peşinden koşmaya kararlı ama Gülümser’e kavuşması Ferhat’ın Şirin’e kavuşmasından daha da zor! Bir yanda yeğenlerinin bitmek tükenmek bilmez sorunları; öte yanda Çıkrıkçıoğlu ailesinin araya koyduğu engeller! Bunlar da yetmezmiş gibi, Salim Ağanın ekonomik gücüde giderek zayıflamaktadır. Borçlar, harçlar kapılarında dağ olmuştur. Salim Ağa ile Gülümser bütün bu imkânsızlıkların ortasında aşklarını yaşamaya çalışırken, etraflarındakiler de onları birbirlerinden ayırmak için yapmadıklarını bırakmazlar.

SON AĞA, İLK AŞK!
SON AĞA, İLK AŞK!

Pastel Film / Yaşar İrvül’ün yapımcılığında yönetmenliğini Özer Kızıltan’ın üstlendiği, başrollerini Tamer Karadağlı, Feride Çetin, Emel Müftüoğlu ve Durul Bazan’ın paylaştığı “SON AĞA ” Temmuz ayında Star TV’de izleyicisiyle buluşmaya hazırlamıyor.

Doğduğu günden itibaren kendi hayatını yaşama şansı olmamış, ne işini ne de eşini seçerken fikri bile alınmamış kısacası hep başkaları için yaşamış Son Ağa’nın maceralarını büyük bir beğeni ile izleyeceksiniz.

6005367.jpg

Tamer Karadağlı, Star TV'de yayınlanacak "Son Ağa" adlı diziyle ekranlara dönüyor.

Çekimlerine Ürgüp'te başlanan, yönetmenliğini Özer Kızıltan'ın üstlendiği dizide bir ağayı canlandıran Tamer Karadağlı, başrolleri Feride Çetin, Emel Müftüoğlu ve Durul Bazan’la paylaşıyor. Rolünün havasına çabuk giren ünlü oyuncuya yöre halkı da şimdiden "ağa" diye hitap etmeye başladı.

Tamer karadağlı'yı sevmediğim için takılmadan direk geçtim,dizi güzel olsa bile tahammül edemiyorum o adama.

SON AĞA nın
Star tv de ilk bölümünü kaçıranlar için 22-07-2008 salı günü saat:KK22:30 da tekrarı var
yeni bölümü 24-07-2008 perşembe saat 20:40 da a.s.

bende izlemek istiyordummm
ama bir türlü hangi gün seyredecem yakalayamadım kkarıştırıyorummm
mutlaka izlemeliyim komedi herşey var
aynıelveda rumeli gibi güzel olduğunu düşünüyorum

bende izlemek istiyordummm
ama bir türlü hangi gün seyredecem yakalayamadım kkarıştırıyorummm
mutlaka izlemeliyim komedi herşey var
aynıelveda rumeli gibi güzel olduğunu düşünüyorum

edacım evt çok neşeli :roflol:komedi tarzında içinde aşkta ne ister ortam otantik ürgüpte çekiliyor yayını perşembe akşamı ama saatı kaçtı netten ögreniriz canım sevgiler:1hug:

bende izledim ve diziyi çok beğendim.tamer karadağlıda rolünün hakkını vermiş.

Dizi Ürgüpte geçiyor ama çekimler Avanosta..Kapadokyayı güzel tanıtan dizilerden biri olacak..Bende Kapadokyada yaşıyorum ve dizideki ambulans, hastane sahneleri için çalıştığım hastanede bizim elemanlarla çekim yapıldı..Çok keyifli bi durum..:içelim:

SON AĞA 31 -Temmuz 2008 perşembe akşamı saat 20:45 de :teytey:

bu yaz günlerinde seyrettiğim tek dizi bu diyebilirim.

emel müftüoğluda bence çok güzel oynuyor dizide

Ben hep izleyeyim dedim ama
erteleyip durdum.
Simdi yorumlari okuyunce merak ettim.
En iyisi ben bugün netten izleyeyim
tekrarini.
Sonrada yorumumu yaparim.

Aslen Nevşehirli biri olarak nacizane fikrimi söylemek isterim bence de Nevşehirin tanıtılması açısından güzel bir fırsatkaydirigubbakcemile3Ama bir yerin tanıtımı sadece görsellikle olmamalı orada yaşayan insanların konuşmaları,giyimleri,uğraşları yansıtılmalı.:1no2:Sık sık gittiğim için biliyorum orada insanlar nasıl konuşur?Nasıl giyinir?Oysa diziyi izlediğimde bariz bir şekilde gördüm ki konuşmaları Nevşehir şivesiyle değil.Hatırlarsanız Yabancı Damat dizisinde dizi oyuncuları çok güzel bir şekilde Antep şivesiyle konuşuyorlardı.Son ağada da buna dikkat edebilirlerdi etmeleri gerekirdi.:uhm:

Aslen Nevşehirli biri olarak nacizane fikrimi söylemek isterim bence de Nevşehirin tanıtılması açısından güzel bir fırsatkaydirigubbakcemile3Ama bir yerin tanıtımı sadece görsellikle olmamalı orada yaşayan insanların konuşmaları,giyimleri,uğraşları yansıtılmalı.:1no2:Sık sık gittiğim için biliyorum orada insanlar nasıl konuşur?Nasıl giyinir?Oysa diziyi izlediğimde bariz bir şekilde gördüm ki konuşmaları Nevşehir şivesiyle değil.Hatırlarsanız Yabancı Damat dizisinde dizi oyuncuları çok güzel bir şekilde Antep şivesiyle konuşuyorlardı.Son ağada da buna dikkat edebilirlerdi etmeleri gerekirdi.:uhm:

ewet arkadasım bende farkettim doğu şivesiyle konuşuyolar-tatlicadiarzu-

Yazmadan edemedim çok güzel bir dizi en azindan izlerken streslenmediğim nadir dizilerden :)

X