Soma"dakiler için dua edelimmi

memleketim yangın yeri... kapkara kömür karası günler başladı ailelerine... sabır diliyorum geride kalanlara. dualarım hemşerilerimle... allahım rahmet eylesin. günahlarını affetsin çok üzgünüm çok...

rabbim sonmadaki ailelere sabır versin dayanamayacak acı.....
bizde kadınlar kulubü olark üzerimize düşeni yapalım dualarımızı eksik etmeyelim verilen canlar 1 avuç ekmek için eve bir torba daha götürebilmek için.... bizim dertklerimiz kayınvalde ile sorun yaşayanlar patronu ile sorun yaşayanlar yok sınavlar eşim böyle dedi komşum şunu yaptı içim sıkılıyor pskolojim bozzuldu ........tarzında ....hayata somanın arkasından bakınca hrşey nasıl değişiyor içler nasıl yanıyor sıkıntılarımı rahmet oluyor işin kötüsü ise dua edeceğiz üzülecğiz ağlayacağız.....ama olayın haftası geçmeden kendi ufak küçük dünyamızda sıkıntı çekiyormuşuz gibi yapacağız.....

aslında sıkıntı dert nedir biliyormusunuz ...az paraya çok ağır ve riskli olarak çalışmak insanın değerinin olmaması ....bu kadar ucuz olmamız....daha bilmem kaç maden işçisini yere aileleriyle birlikte gömmemiz....ve daha önlemimizi almamamız meraak ediliyorum o ailelere nekadar yardım edilecek nekadar kaç para nereye kadar......rabbim tekrar bize gösterdi acının ne demek olduğunu ...sevdiğini canlı canlı torprağa gömmenin acısını...dua etmekten başka yapacağımız yok..... rabbim den rahmet diliyorum ...bol bol kuran okuyorum.....

arkadaşlar arzu ederseniz bu kardeşlerimiz için 70000 kelime-i tevhid de paylaşabiliriz ne dersiniz ?

Tamam yapalım ben 1000 tane alıyorum..kelime-i tevhid..
Kabire girmeden okunur derler..
Ayrı konu açsak daha iyi görünür.Böyle kayanar gider kızlar..

Üzülmeye hiç gelemez oldum ya,ağlayışları yüreğimi dağladı..

Son düzenleme:
Tamam yapalım ben 1000 tane alıyorum..kelime-i tevhid..
Kabire girmeden okunur derler..
Ayrı konu açsak daha iyi görünür.Böyle kayanar gider kızlar..

Üzülmeye hiç gelemez oldum ya,ağlayışları yüreğimi dağladı..

tamam ayrı bir konu başlığı açıyorum

Vefat haberinizi LCD televizyonlarımızda, süslü koltuklarımızda.otururken izledik. Siz yaşam mücadelesi verirken biz, ellerimizde sizin bir maaşınız kadar olan telefonlarımızla paylaşımlar yaptık. Tuzumuz daha kuru olduğu için akşam yemeğinde yediğimiz rostonun fotoğrafını.paylaştığımız sayfada taziyelerimizi sunduk size. Acınızla dertlenip yaktık bir Marlboro. "Nasıl bir ülkede yaşıyoruz?" Doğalgaza geçtiğimiz için unuttuk kömürün karasını, kokusunu, eziyetini. Siz yerin 200 metre altında ekmek parası için çabalarken, bizler yerin metrelerce üstünde, teras katlarda yemekler yedik. Duyarsız kaldık halinize. İstemesi çok anlamsız ama hakkınızı helal edin....

Alıntıdır. ..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Facebookda bakıyorum. Hala tam gaz eğlenceye devam edenler..Gülüşüp eğlenenler..Profile bir siyah kurdele kondurunca yetiyor kendince..

Son düzenleme:
Facebookda bakıyorum. Hala tam gaz eğlenceye devam edenler..Gülüşüp eğlenenler..Profile bir siyah kurdele kondurunca yetiyor kendince..

Biraz ama biraz pahali elbiseler giymek yerine insanlığımızı giymeyi bilseydik bu durumda olmazdik

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X