Soma"dakiler için dua edelimmi

Erenn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
2.592
1.319
Bu konu ile ilgili başka topiklerde açıldı ama açıkcası herşeyde siyaset konuşulmasından biktım.O yuzden buraya açmanın doğru olacağını düşündüm.

Ben sabah Allah Kabul ederse 2 yasın okudum.
Allah ölenlerin ailelerine sabır versin. Kolay birşey değil.Geride kalan yüzlerce yetim var belki oralarda.
Akşamdan beri kendime gelemedim.Düşündükçe gözlerim doluyor.
Allahım onlara sabır versin.. ,haberleri izleyemiyorum hala kurtarılmayı bekleyen var ise onlarada sağ salim
kurtulmayı nasip etsin inşallah.

Bu konu ile ilgili başka topiklerde açıldı ama açıkcası herşeyde siyaset konuşulmasından biktım.O yuzden buraya açmanın doğru olacağını düşündüm.

Ben sabah Allah Kabul ederse 2 yasın okudum.
Allah ölenlerin ailelerine sabır versin. Kolay birşey değil.Geride kalan yüzlerce yetim var belki oralarda.
Akşamdan beri kendime gelemedim.Düşündükçe gözlerim doluyor.
Allahım onlara sabır versin.. ,haberleri izleyemiyorum hala kurtarılmayı bekleyen var ise onlarada sağ salim
kurtulmayı nasip etsin inşallah.

AMİN Rabbim kabul etsin dualarınızı Allahım sabır versin içerdekileri tez zamanda kurtarsın şimdi biri konuşuyor tvde içeri girmiş kurtarma çalışmalarına elleri duada kalmış insanların diyor offff can dayanmıyor :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Ben böyle haberleri kendim yaşamışcasına içselleştiriyorum..Normalde haber izlemeyi sevmiyorum aslında ama aklımda onlar varken başka birşeyde yapamıyorum. Kendimi onların eşlerinin çocuklarının yerine koyuyorum...Yada orda kurtarılmayı bekleyen insanların yerine koyuyorum..Allahım inşallah dualarını kabul etmiştir.

Demekki herkez kendi derdinde.. Bugün bari kendimiz için değilde ,koca yada çocuk için değilde başka acı çekenler için dua etsek olmazmıydıki .:KK43:

Rabbim ailelerine sabır versin çok acı tarifi mümkün değil en azından bir kaç dua okuyup göndermemiz bağışlamamız bir şey kaybettirmez kazandırır çok güzel bir konu olmuş bu :KK5:

Evet şu konuya da azcık ilgi göstersin insanlar.
Hep kendi dertleriyle meşgul olmasınlar.

Ben de elimden geldiğince okuyacağım inşallah.

Rabbim ailelerine sabir versin mekanlari cennet olsun tarifsiz bi aci rabbim yardımcıları olsun

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah rahmet eylesin..mekanları cennet olsun..geride kalanlara sabır versin..hala kurtarılmayı bekleyenlere de yardım etsin Rabbimm:KK14:

konu açmaya gelmiştim fakat zaten açılmış. arkadaşlar şu an elimizden dua etmekten başka bir şey gelmiyo. Allahü Tela esmaları hatırına yapılan duaları geri çevirmez. hala göçük altında bulunan madenciler için herkes elinden geldiği kadar El-Mucip , dualara cevap veren , çeksin. rabbim bu ismi şerifinin hatırına dualarımız kabul buyrur inşallah.

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm… (Bakara Suresi, 186)

1000 el-Mucip..................

yarabbi bu ismi şerifinin hatırına göçük altında bulunan kardeşlerimizin sağ salim çıkmaları için yardım et, bu kazada ihmali söz konusu ise ihmali olan insanların dünyada ve ahiretinde hak ettiği cezayı almalrı için adaletini tecelli ettir yarabbi.

Yasin -i Serif okudum Allahim Kabul Buyursun.Olen iscilerimizin mekanlari cennet olsun Rabbim rahmet etsin.Yakinlarina sabirlar versin dayanma gucu kuvveti versin.Yaralilara safi adiyla sifalar versin.Allahim tekrarini yasatmasin :KK43: :KK43: :KK43:

El mucip çekiyorum bende sürekli kimin duası kabul olur bilinmez Allah yardımcıları olsun ailelerini sabır versin :/ Daha fazla ocağa ateş düşmesin daha fazla çocuk anne baba eş ağlamasın :KK14:

Arkadaşlar sağolun biran ümidimi kaybetmiştim. Hertürlü tartışılıyor ,eleştiriliyor ama şu an bunun zamanı değil şuan dua edilmesi gereken zaman olarak düşünüyorum. 41 yasin okusakmı diye düşünmüştüm ama BDV de bu konu ile ilgilide başlık açılmış sanırım. O yüzden herkez elinden geldiğince bireysel olarak Okur artık.Allah hepinizin dualarını kabul eder inşallah..

1000 el-Mucip..................

yarabbi bu ismi şerifinin hatırına göçük altında bulunan kardeşlerimizin sağ salim çıkmaları için yardım et, bu kazada ihmali söz konusu ise ihmali olan insanların dünyada ve ahiretinde hak ettiği cezayı almalrı için adaletini tecelli ettir yarabbi.

aminnnnn aminnnn

Arkadaşlar sağolun biran ümidimi kaybetmiştim. Hertürlü tartışılıyor ,eleştiriliyor ama şu an bunun zamanı değil şuan dua edilmesi gereken zaman olarak düşünüyorum. 41 yasin okusakmı diye düşünmüştüm ama BDV de bu konu ile ilgilide başlık açılmış sanırım. O yüzden herkez elinden geldiğince bireysel olarak Okur artık.Allah hepinizin dualarını kabul eder inşallah..

okuyalım canım fazlası zarar değil bölüştürelim okuyalım :KK31:

Vefat haberinizi LCD televizyonlarımızda, süslü koltuklarımızda.otururken izledik. Siz yaşam mücadelesi verirken biz, ellerimizde sizin bir maaşınız kadar olan telefonlarımızla paylaşımlar yaptık. Tuzumuz daha kuru olduğu için akşam yemeğinde yediğimiz rostonun fotoğrafını.paylaştığımız sayfada taziyelerimizi sunduk size. Acınızla dertlenip yaktık bir Marlboro. "Nasıl bir ülkede yaşıyoruz?" Doğalgaza geçtiğimiz için unuttuk kömürün karasını, kokusunu, eziyetini. Siz yerin 200 metre altında ekmek parası için çabalarken, bizler yerin metrelerce üstünde, teras katlarda yemekler yedik. Duyarsız kaldık halinize. İstemesi çok anlamsız ama hakkınızı helal edin....

Alıntıdır. ..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

cok buyuk acı yaşıyoruz ölenlerı düşünüyorum yetim kalan çocukları dul kalan anaları evlatlarını kaybeden anneleri nerden tutsan ordan yanıyosun...ekmek parası için babalarımız abılerımız ne şartlarda çalışıyorlar.... hep diliyorum dıyorumkı allahım şu fakirlik ceken ınsanlarda bırgun gelsede zengın olsa...bu dunya kıme kaldı bıze sıze kalcak...sabır ver yarabbım sabır...geride kalan ailelerimize sabır ver yarabbım...

X