Sol uterin arter notch ne demek?

ssaryms

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2014
382
143
32
bugun detaylı ultrasona girdim. Kendi dr. Başka bi dr. A gittim. Dr. Hiç bir açıklama yapmadı bebek gayet normal herşey normal. Dedi. Kendi dr.mu vermek üzere rapor yazdı. Raporda: sol uterin arter dopplerinde notch mevcut.transabdominal usg de serviks boyu ; 32 mm yazıyo kalın ve büyük harflerle. Kendi dr. Ma sordum ney oldunu adam aklıı soylemedi sorun yapcak bişey yok rahim kanalını kontrol edip takipte buluncaz. Büyük bi sorun olacağını sanmıyorum dedi. Ama içimde rahat etmedi bi bilgisi olan varmı

endişe etme önemli bir şey olsa söylerlerdi.

damarla ilgili bi şey gibi geldi ama tıbbi bilgim yok
boşuna kafana takıp strese girme

rahim agzinin darligiyla alakali bir durum diye biliyorum rahim kanalinda bi sorununuz olmali ayrica bebegn zayif dogmasi ve erkendogum gibi riskleri var ama dr. sorun olmaz diyorsa yoktur.

Son düzenleme:
Uterusu besleyen arterlerden birinde ( uterine arter) notch(çentik) oluşumu. Bu geçici olabiliyormuş; ancak kalıcı olursa beslenme yetersizliğinden dolayı bebekte gelişim geriliğine ( örneğin düşük kilolu doğumlara) sebep olabiliyor. Takip edilmesi gerekiyor kısacası. Bence başka doktora da danışın bunu.

http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-478847.html

Burada bunu yaşayan başka kadınlara ait bir konu buldum, inceleyebilirsiniz.

Büyük bir problem değil, endişe etmene gerek yok sadece takip edilmesi gerekiyor.

bende de aynı sey var, tedbır amaclı aspırın kullanıyorum ama doktor hep ıcımı rahatlatıyor ve sorun olmadıgını soyluyor , zamanla gorecegız

X