sol gözün içe bakması normal mi?

haticetxuxl kxuxbra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
29
0
39
kızlar benim bebişimin sol gözü biraz içe bakıyo ve sanki şaşı gibi bakıyo ama başka bebekleride gözlemledim onlarda aynı gibi geldi bana sizinkilerde de var mı acaba?

Merhaba
bir yaşa kadar bebeklerin göz kasları tam olarak gelişmiyor bildiğim kadarıyla. Bu nedenle hafif kayma olması normal olabilir. Bir yaş civarında göz muayenesi öneriyor doktorlar. O zaman kontrole götürdüğünüzde sorabilirsiniz. Ayrıca aylık muyanelerinde doktorunuza da danışabilirsiniz. bir de göz yapısından da kaynaklanıyor olabilir o hafif kayma. Benim oğlumda da şüphelenmiştik, doktoru göz yapısından dedi. Gözünün uç kısmı biraz daha içeriye doğruymuş o da göz kayıyor intibaı bırakıyormuş.

cnm bence üstüne düş bu konunun ne kadar erken teşhiz o kadar iidir bnce.eline bişey al yakip etmesini sağla bakalım bazen tembellik olabiliyor gözde çünküüi

bencede ustune dus doktora ılk gıttıgınde onemle ve ısrarla sor buyuk bı olasılıkla yok dıyecektır ama yınede tedbır almıs ol sende rahat edersın umutta oyle bırsey yok.

benim kucukken gecirdigim bi atesli hastalik yuzunden benim de oyleydi... ama suan yok...kucukluk resimlerime baktigimda baya belli....senin bebis oyle bi hastalik gecirdimi... cunku asiri ates cok tehlikeli..

benim kizim da sas bakiyor arada bir, arkadasimin ogluda sas bakiyormus yani dr sordum normalmis cnm endiselenmene gerek yok

cnm benimki de şaşı bakıyor,yeni doğan bebeklerde göz henüz odaklanmadığı için normalmiş.ancak ilerleyen aylarda (yaklaşık 1 yaşına kadar) düzelme olmazsa kontrol ettirmek gerekli..

X