sol göğsümden kan geliyor

Shalini

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
3.646
4.266
iyi geceler herkese.4 gun once dogum yaptim. 4 gundur de bebegimi memeye alistirmaya calisiyorum hala tutmus degil. ben de goguslerimi sagiyorum ve sütümü enjektorle veriyorum. meme baslarinda herhangi bir catlak yok fakat dogum yaptigim gun bebek hemsiresi yanima gelip butun gucuyle goguslerimi sıktı sut gelsin diye ve ucu ciksin diye. bilemiyorum ondan mi ama 4 gundur sol memeyi sagdigimda sutum kanli geliyor. icerden mi bir ezilme oldu yoksa tehlikeli bir durum mu var bilmiyorum.yarin gebel cerrahide randevum var. hamilelikte ve oncesinde herhangi bir sıkıntım yoktu. meme muayenemi yaptigimda elime gelen herhangi bir kitle de yok. bekarken sol gogsumun biraz buyuk oldugunu fark edip doktora gittigimde fibrokistik yapilar oldugunu soylemisti. acaba onunla mi alakali bilemiyorum. kizlar emzirme surecinde benjmle ayni durumu yasayip duzelen var mi? tehlikeli bir durum mu kendimi teskin etmeye calissam da kafaya takiyorum.

Yarın randevunuz varmış zaten. Çok endişe ettiğiniz için konu açmış olmalısınız. Gönlünüzü ferah tutun, rahatça uyumaya çalışın. İnşallah kötü bir şeyiniz yoktur. Geçmiş olsun.

Hayirli olsun bebeğiniz. Ezilme ,çatlak bir şey olmuştur diye dusunuyorum.
Benden de gelmişti ilk bebeğimde. Catlaktanmis.
İçinizi ferah tutun

Sade kan mı yoksa sütle karışık kan mı? Sade kan ise bilmiyorumda sütle karışık kan olmasinin normal olduğunu okumuştum ve bazı annelerin o sütü icirdiginide okumuştum. Sütü bol olsun yavrunuz. Sağlıkla büyüsün, umarım ciddi bişey değildir

Umarım ciddi bir şey yoktur.

Bu sitede gördüm bu ebelerin meme sıktığını da. Belki orada farketmediğiniz bir çatlak olmuştur. Sağlıkla emzirme emzirme büyütün bebeğinizi inşallah.

Hayirli olsun bebeğiniz. Ezilme ,çatlak bir şey olmuştur diye dusunuyorum.
Benden de gelmişti ilk bebeğimde. Catlaktanmis.
İçinizi ferah tutun
peki gorunurde catlak var miydi? benim gorunurde catlak yok. surekli kantaron yagi ile masaj yapiyorum. icerden olabilir mi o catlak?

tesekkur ederim. sade kan degil , sutle karisik kan. ama icirilecek gibi degil, sutun rengi krem rengi normalde ama soldan sagdigim sut kahverengi ve sagarken kanlari goruyorum

Umarım ciddi bir şey yoktur.

Bu sitede gördüm bu ebelerin meme sıktığını da. Belki orada farketmediğiniz bir çatlak olmuştur. Sağlıkla emzirme emzirme büyütün bebeğinizi inşallah.
ebe degildi de 2 tane agresif bebek hemsiresi vardi. daha bebegimi emzirememisken sol memeden sut gelsin diye sivilce sıkar gibi sıktı. ama gormeniz lazim, oyle bir sıkıyor ki irinli bir sivilce patlatacak sanki. diger hemsire de silikon gogus ucu tak ve emzir dedi. ben de hemsirenin yonlendirmesine uyarak hayatimjn hatasini yaptim. meger bebegin uctan ziyade kahverengi kismini kavramasi gerekiyormus. 4 gundur mucadele ediyorum. ilk 2 gun hastanede silikon ucla verdim. sonra meme vermeye calistim almadi. insan o ameliyatli hali ile hemsirelerin her dediginin dogru oldugunu saniyor.

Bebişini güle güle büyüt. Bende de olmuştu, meme ucu minicikti yok gibiydi hemşire zorlamıştı bir hafta on gün acıdı sonra geçti. Emzirirken bebeğinle konuş. Anne sütü çok tatlı , anne sütü çok sağlıklı,bebişin içsin büyüsün. Ucunu değil, kahverengi bölgeyi iyice ağzına vermeye çalış. Yoksa ucunu emdikçe çok acı yaralara sebep oluyor. Çok acıyor. Ben yaptım o hatayı.

Yüksek ihtimal göğüs ucu çatlağından geliyordur o kan. Bende de ilkten oldu göğüs ucum tahriş olduğundan süte biraz kan karışmıştı.Gögüs ucu kremi kullanıyorum düzenli olarak.Sorunum düzeldi.Sizinki de öyledir bence,dert etmeyin.

peki gorunurde catlak var miydi? benim gorunurde catlak yok. surekli kantaron yagi ile masaj yapiyorum. icerden olabilir mi o catlak?
Hatırlamıyorum, ilk doğum acemiydim.
2.dogumumda ,kendi sütümü sürüp, kuruttuktan sonra kapattım göğsümü . Daha kolay geçti.

gittim canim. cok sukur ki onemli bir durumun olmadigini, kan gelmeyr devam ederse meme ultrasonu cekeriz dedi ama kan kesildi. simdi sag gogsumle basim derttr. o da kabuk bagladi yeni bir baslik acicam simdi
Sütünü sür her sagdiktan sonra ve kurumasını bekle. Benimde hatam silikon ic vermekti hemşire yüzünden

ay hemsire demeyin bana. hemsirenin yuzunden goguslerim mahvoldu. silikonu hemsire verdirdi bana da. silikondan kurtuldunuz mu peki? kendi gogsunuzu bebisiniz aldi mi?
Benimki emmeyi bıraktı daha 3-4 aylıkken sagarak veriyordum. Benim hatam da biberona alıştırmak oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…