Soğuktan donan yavrusunun başından ayrılmadı

Benim bildiğim bir yerde okumuştum sokakta ki hayvanlara asla çiğ et vermeyin yazıyordu.hatta babam sokaktaki kedilere bakıyor o hep marketlerden çiğ et alırdı onu da uyarmıstim.çiğ et hem onlar hem de çevre için zararlı yazıyordu.
Çiğ ete alıştıkları zaman saldırgan olabiliyorlar. Amcam köpeğine et haşlardı hep, bir gün çiğ vermiş köpek yiyince daha kolayına gelmiş herhalde çiğ vermeye başlamış sonrasında. Hayvanın huyu değişti resmen, gelene geçene havlamaya başladı bi kişiye saldırınca uzaklaştırdılar evden. :KK43:

image.jpg

Bu da bizim bebelerle yaptığımız,herkes yapsın koysun bi kenara bir can bir candır.

Kurban olsunlaarrrr:KK61:
Bugün üzgünlüğümün üstüne tuz biber oldu bu haber.

Arkadaşlar lütfen ama lütfen büyük marketlerde sokak hayvanları için uygun fiyatlı hazır mamalar var, onlardan alıp vermeye çalışın hayvanlara, alamıyorsanız yemek artıklarınızı biriktirip koyun çöp konteynerlarının yanına, bodrumlara, kuytu alanlara kullanmadığınız eski battaniye, kilim, örtülerden koyun, onlar yoksa en azından kartonlar koyun direkt taşa, betona yatmasın hayvanlar, tir tir titriyorlar:KK43:
Kedi köpek evleri yapın kartonlardan, dışını çöp poşetleriyle kaplarsınız, belli yerlere koyun, içine girsin hayvanlar, mümkünse bahçeniz varsa bahçelerinizi açın sokak hayvanlarına.

Arabaları olanlar lütfen arabalarınızı çalıştırmadan evvel arabanın altına bakın, sağına soluna vurup ses yapın, kediler soğuktan motor kısmına girebiliyor, bilmeden bir kediyi öldürebilirsiniz:KK43:

Kurban olsunlaarrrr:KK61:
Bugün üzgünlüğümün üstüne tuz biber oldu bu haber.

Arkadaşlar lütfen ama lütfen büyük marketlerde sokak hayvanları için uygun fiyatlı hazır mamalar var, onlardan alıp vermeye çalışın hayvanlara, alamıyorsanız yemek artıklarınızı biriktirip koyun çöp konteynerlarının yanına, bodrumlara, kuytu alanlara kullanmadığınız eski battaniye, kilim, örtülerden koyun, onlar yoksa en azından kartonlar koyun direkt taşa, betona yatmasın hayvanlar, tir tir titriyorlar:KK43:
Kedi köpek evleri yapın kartonlardan, dışını çöp poşetleriyle kaplarsınız, belli yerlere koyun, içine girsin hayvanlar, mümkünse bahçeniz varsa bahçelerinizi açın sokak hayvanlarına.

Arabaları olanlar lütfen arabalarınızı çalıştırmadan evvel arabanın altına bakın, sağına soluna vurup ses yapın, kediler soğuktan motor kısmına girebiliyor, bilmeden bir kediyi öldürebilirsiniz:KK43:
konuyla ilgisi yok belki ama sahibi olan köpekler dışındaki köpeklerden çok korkarım.Mahallede tanıdığım köpeklerden ürkmem ama yabancı köpeklerden korkarım ama bir o kadar da severim. Yenemedim bir türlü korkumu.Isırılmadım da hiç çocukluğumda filan.

Asla verİLMEMESİ gereken özellikle pişmiş tavuk kemiğidir. Etini yedik, kemikleri koyalım yesinler demeyin. Tavuğun kemikleri çok ince ve sivridir. En çok bağırsakta takılır ve yırtar bağırsağı; haliyle kanaması başlar :KK43:

İster marketlerdeki mamalar, ister yoğurtlu makarna (süt değil, süt de ishal yapıyor kuzuları), ister yemek artığı fark etmez. Açken daha dayanıksız oluyorlar soğuğa. :KK43:

konuyla ilgisi yok belki ama sahibi olan köpekler dışındaki köpeklerden çok korkarım.Mahallede tanıdığım köpeklerden ürkmem ama yabancı köpeklerden korkarım ama bir o kadar da severim. Yenemedim bir türlü korkumu.Isırılmadım da hiç çocukluğumda filan.

Bende sizin tam tersinize 5-6 yaşlarındayken 6-7 köpek, ki sahipliydiler aynı evin av köpekleriydi, saldırıya uğradım, hayvanlar bilinçli yapmadı, kedi kovalarlarken oradan geçiyordum kedi benim önümden doğru kaçarken köpeklerin pati darbeleriyle yere düştüm, düşünce üstüme çıktılar, çok korktum ama asla bu korkuma yenik düşmedim çünkü bizim bahçemizden de hiç hayvan eksik olmazdı.
Korkuyu yine de anlıyorum, insanlar geçmişte bir travma yaşamasa da sebepsiz de olsa korkabiliyor hayvanlardan, mesela bende akrep veya yılana dokunamam, sümüklü böcekten huylanır bazıları, ben elimde gezdiririm fakat akrep yılan dediğinizde şöyle bir kalırım.

Sevmesine hepsini çok severim lakin gördüğünüz gibi bu kadar hayvan aşkıma rağmen benimde temkinli olduklarım var:KK66:

Sahipli köpeklerden daha çok korkmalısınız aslında. Hem koruma iç güdüsü hem şımarıklık bir arada oluyor bazen, kıllandığı durum/kişi olunca da harekete geçebiliyor.

Sokaktaki o kimsesizlerin tüm derdi ise sevilmek, o kadar açlar ki sevilmeye. Çantamda mama taşırım ben, görünce koyarım önlerine. Ama illa sevilmeyi tercih ederler ilk, severim severim, o sırada 1 tane bile atmaz ağzına. Ne zamanki ben yoluma devam ederim katır kutur yer kuzular :KK43:

Sahipli köpeklerden daha çok korkmalısınız aslında. Hem koruma iç güdüsü hem şımarıklık bir arada oluyor bazen, kıllandığı durum/kişi olunca da harekete geçebiliyor.

Sokaktaki o kimsesizlerin tüm derdi ise sevilmek, o kadar açlar ki sevilmeye. Çantamda mama taşırım ben, görünce koyarım önlerine. Ama illa sevilmeyi tercih ederler ilk, severim severim, o sırada 1 tane bile atmaz ağzına. Ne zamanki ben yoluma devam ederim katır kutur yer kuzular :KK43:
Evet kesinlikle onların tek ihtiyacı olan sevgi

X