Soğuk davrandığım için mi sevilmiyorum?

Mylife24

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
422
144
Kendimle alakalı bir konuyu sizlere sormak istedim. Bu konuyu bir psikolog ile mutlaka konuşacağım ama sizlerin de görüşünüzü merak ediyorum.
Ben 24 yaşındayım. İlk sevgilime karşı daha sıcakkanlı biriydim onunla gezerdim, dolaşırdım, cafede otururdum hiç onunla ilgili soğukluk hissetmiyordum ayrıldığım zaman da o ayrılmak istemiyordu. Ondan bir kötülük ya da saygısızlık görmedim ama lisede saçma sapan bir nedenden ayrılmıştım. Ondan sonra hayatıma giren hoşlandığım erkeklere hep aylarca yüz yüze çok soğuk davrandım ama telefonda ilgili konuştum. Bunu hem lisede hem üniversite de yaptım. Lisede ve üniversitede sınıfta beraber oturup gezdiğim erkeklerde oldu ama onlara arkadaş gözüyle baktığım için soğuk davranmadım hiç.
Garip bir şekilde hoşlandıklarıma yüz yüze çok soğuk davrandım ama telefonda ilgili konuştum, bu durum hep aylarca sürdü ve onlarda bana böyle davranmama rağmen bu süreçte çok ilgili davrandılar, sonra bende çok ilgi gördüğüm için sevildiğimi düşünüp, bende seviyorum diye düşünüp sevdiğimi söyledim ama söylediğim zaman beni istemediler ve benimle yıllarca konuşmaya devam edip ilgi gösterdiler ama hep başkalarıyla sevgili oldular, bir kötülüğüm olmamasına rağmen sonraki zamanlarda beni aşağılayan sözler söylediler, dedikodumu yaptılar ve hiçbir zaman benimle sevgili olmadılar ve cinsellik istediler ve ben cinselliği kabul etmedim, onlarla ilgili olmayan normal evlilik ile ilgili düşüncelerimle resmen dalga geçtiler ve iletişimi kestim. Artık bu kişilerle asla işim olmaz. Ben hayatıma yeni biri girsin istiyorum, yeni birisini sevmek istiyorum, ama bendeki bu soğuk davranma huyum yanlış mı sizce? İnsanlara hemen güvenemiyorum artık özellikle aşk anlamında, gerçekten seven insan soğuk davranmama rağmen sevdiğimi söylediğim zaman yine de sevmez mi? Kendimi de sorguluyorum acaba onlarla dalga geçmiş gibi mi göründüm diye ama bunu bilerek yapmıyorum sanki bişey beni geri çekiyordu onlardan,ve sonra çok üzülüyordum neden böyle davrandım diye, yeni birisiyle tanışınca da böyle olacam galiba ama aynı şeyleri yaşayıp saygısızlık görmek istemiyorum. Yeni birisiyle gerçekten mutlu olmak istiyorum. Benimle ilgili düşünceniz nedir? Soğuk davranıyorum diye bu muameleyi hak ediyor muyum sizce? Kötü olan ben miyim?
Okuduğunuz için ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ne alakası var. Kimse kimseye iyice tanışıp alışmadan sıcak davranmak zorunda değil. Bu tip ne istediğini bilmeyen erkekler hep sorun çıkartır. Sıcak davransan yollu derler soğuk davransan kezban derler. Senin karşına iyileri çıkmamış.

Ne alakası var. Kimse kimseye iyice tanışıp alışmadan sıcak davranmak zorunda değil. Bu tip ne istediğini bilmeyen erkekler hep sorun çıkartır. Sıcak davransan yollu derler soğuk davransan kezban derler. Senin karşına iyileri çıkmamış.
Haklısınız bide bilerekte soğuk davranmıyorum ki, bana lisedeki kişi sevmediğini söyleyip benim için çabalamadın ki dedi, emin olmadan nasıl çabalayabilirim ki,lisede çok üzülmüştüm ben benim yüzümden beni istemedi diye ama sonra düşündüm gerçekten seven soğuk davranmama rağmen sevdiğimi söyleyince yine sevmez miydi diye, yeni birisini istiyorum ve yeni birisiyle tanıştığım zamanda aynı durumu yaşamak istemiyorum

Sizi aşağılayan ve sizinle sevgili olmaya yanaşmadan direkt cinsellik yaşamak isteyen insanları keşke buza çevirseydiniz. :KK70:
Kendinizi suçlamayın, doğru yoldasınız.
Soğuk davranma gibi bir huyum var yeni birisiyle de aynı durumu yaşayabilirim, psikologla da konuşacağım ama bu yeni kişi ben istemeden soğuk davransam bile beni seviyorsa yine kabul eder dimi

Adamına göre davranmak kaybetmek değildir. Yolunu temizlemektir.
Doğru insanlara doğru davranırsanız sorun olmaz. Kendinizle barışın.

Soğuk davranmaktan kastınız nedir tam olarak, anlayabilmek adına soruyorum?
Yüz yüze pek konuşmayıp arada konuşup çok nadir yanyana geziyorum ama eve gidince telefonda onlarla konuşuyorum, bilerek yapmıyorum bunu bişey beni geri çekiyor sanki onlardan

Adamına göre davranmak kaybetmek değildir. Yolunu temizlemektir.
Doğru insanlara doğru davranırsanız sorun olmaz. Kendinizle barışın.
Kendilerini ben onlari sevdiğimi söyleyene kadar belli etmiyorlar sonra da bana soğuk davrandım diye vicdan azabı çektiriyorlar. Yeni tanıştığım insanla da böyle olmak istemiyorum. Soğuk davranıyorum diye yine de sevilmez miyim

Yüz yüze pek konuşmayıp arada konuşup çok nadir yanyana geziyorum ama eve gidince telefonda onlarla konuşuyorum, bilerek yapmıyorum bunu bişey beni geri çekiyor sanki onlardan

Zaten psikolojik destek almayı düşündüğünüzü yazmışsınız bence de ihmal etmeden görüşün derim. Herkesin bir ilişkiden beklentisi, yaşayışı farklıdır. Ben kendi adıma telefonla konuşmayı sevmeyen biri olarak nadiren görüştüğüm, yüzyüze iletişimde sıkıntı yaşadığım bir insanla ilişki yaşamak, flört etmek istemezdim.

Bence siz haklısınız, zorla samimiyet olmaz ki, içinize sinse içiniz ısınsa zaten sıcak davranırdınız.

Bence siz haklısınız, zorla samimiyet olmaz ki, içinize sinse içiniz ısınsa zaten sıcak davranırdınız.
Aynen öyle haklısınız, bilerek soğuk davranıyorum ama o kadar ilgili davranıyorlar ki sonra bende seviyorum diye düşünüp sevdiğimi söyleyince de istemiyorlar, sonra ben vicdan azabı çekiyorum benim yüzümden mi beni istemediler diye, yeni birisini istiyorum ama yeni tanıştığım insanla da böyle olmak istemiyorum

Zaten psikolojik destek almayı düşündüğünüzü yazmışsınız bence de ihmal etmeden görüşün derim. Herkesin bir ilişkiden beklentisi, yaşayışı farklıdır. Ben kendi adıma telefonla konuşmayı sevmeyen biri olarak nadiren görüştüğüm, yüzyüze iletişimde sıkıntı yaşadığım bir insanla ilişki yaşamak, flört etmek istemezdim.
İşte ben de bu yüzden vicdan azabı çektim liseden beri benim yüzümden mi beni istemediler diye, yeni birisiyle de bunu yaşamak istemiyorum sevilmek istiyorum

Soğuk davranma gibi bir huyum var yeni birisiyle de aynı durumu yaşayabilirim, psikologla da konuşacağım ama bu yeni kişi ben istemeden soğuk davransam bile beni seviyorsa yine kabul eder dimi
Tabii soğuk davranmanızın altındaki neden varsa irdelenmeli. Bu durum sizi bütün insanlardan uzaklaştırıyorsa, tabii ki destek isteyin. Ama siz ilişkiler nezdinde konu açtınız, ben de fikrimi söyledim. Size saygısızlık yapan insanlara cidden soğuk davranın.

İçinden soğuk davranmak geliyorsa bir nedeni vardır. Muhtemelen karşı tarafın samimiyetine güvenmemişsindir.
Hislerine güven bence. Mecburmuş gibi seviyorum demene gerek yok. Karşındaki de aslında sevmediğini hissediyordur.
Demek ki doğru biri çıkmamış henüz karşına.

Tabii soğuk davranmanızın altındaki neden varsa irdelenmeli. Bu durum sizi bütün insanlardan uzaklaştırıyorsa, tabii ki destek isteyin. Ama siz ilişkiler nezdinde konu açtınız, ben de fikrimi söyledim. Size saygısızlık yapan insanlara cidden soğuk davranın.
Haklısınız, psikolog ile de konuşacağım bu durumu

İçinden soğuk davranmak geliyorsa bir nedeni vardır. Muhtemelen karşı tarafın samimiyetine güvenmemişsindir.
Hislerine güven bence. Mecburmuş gibi seviyorum demene gerek yok. Karşındaki de aslında sevmediğini hissediyordur.
Demek ki doğru biri çıkmamış henüz karşına.
Haklısınız, normal erkek arkadaşlarımla sınıfta oturuyordum geziyordum yani hiç negatif bir hissim olmuyordu, ama sevdiğimi düşündüğüm erkeklere buz gibiydim resmen, sonra da kötü insanları olduklarını gördüm, ben onlari sevdiğimi söyleyene kadar gayet iyi niyetli davranıyorlardı bende pişmanlık yaşıyordum hep ben onlara soğuk davranarak kötü mü davrandım diye vicdan azabı çekiyordum sonradan kötü olduklarını öğrenince iletişimi kestim, aylarca yüz yüze soğuk davranıp telefonda konuştum diye kötü biri miyim sizce böyle olmama rağmen konuştular benimle, yeni birisini istiyorum artık ama onunla da aynı durumu yaşamak istemiyorum

X