Soğan Kürü, İncir Kürü ve Havuç Kürü

Elcanki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2016
3.432
4.562
Merhaba arkadaşlar,

İncir kürüyle alakalı bir sürü konu açılmış ama net bir cevap bulamadım aklımdakilere.. Hattaaa bu kürlerin sahibi prof Saraçoğlu'nun sitesinde bile aklımdaki sorulara cevap bulamadım. Videolarını bile izledim yine denk gelmedi.. Belki sizin bilginiz vardır diye düşünerek bu konuyu açmış bulunmaktayım.:110:

Başta soğan kürüyle alakalı bir sorum olacak:
Ben adetim geç geldi diye 7 gün kullandım ve 8. gün söküldü adet oldum.. İlk başlarken adet bitiminden 3. gün sonra 15 gün diyor.. Bunu yine de yapayım mı? Şuan reglimin 3. günü, yani soğan kürünü içmeyeli 3 gün oldu... Çok mu yakın olur bitiminde tekrar baslamam??

İncir ve havuç kürüyle alakalı da ne zaman başlayacağım?
Adet bitiminden kaç gün sonra??
Soğan kürüyle aynı zamanda kullanabilir miyim? Bu soruyu sormamin sebebi de sogan kuru her turlu kistleri iltihaplari sokerken, incir kuru yumurtayi büyütüp çatlatabilir mi? Mantıken dogru bulmuyorum ama internette not olarak orta boy sogani sumakla yememiz öneriliyor?? Kafam karıştı doğrusu... :silah:

Kendi durumumdan da kısaca bahsedeyim, 25 yasindayim 1 yıl yasminle korundum.. Bekarken adet duzensizligi, pco vardı.. Gecen ay korunmayı biraktim, adet gecikmem oldu 45 gün kadar.. Yani pco devam ediyor galiba.. Sogan kurunu 7. gün kadar kullandım. Adet bitiminden sonra incire mi devam etmeliyim, sogana mi, yoksa ikisini birlikte kullanabilir miyim... :KK64:

Bilenler aydınlatabilir mi beni/biziii....Hoppa

Kafamda deli sorular:confused:

X