Soğan kürü ile ilgili bana yardımcı olur musunuz

Ya benimde sıvı varken transferimi yaptılar. Negatif sonuç. Soğan kürü gerçekten iyi geliyor mu sıvıya acaba ya?
Merhaba, yazınızı görünce yazmak istedim. Bu süreçte hepimiz maddi manevi mahvoluyoruz . Doğru tedavi en azından sonuç negatif bile olda kısmet demeyi öğretiyo insana ama tedavi baştan yanlışsa hem paramız hem psikolojimiz acaba sorularıyla mahvoluyor. Çikolata kisti hastalığı ve bekarken geçirmiş olduğum kist ameliyatı sonrası karın içi yapışıklık ve iki Tüpümde de şiddetli sıvı (enfeksiyon) birikmesi oluşmuştu. Hidrosalpenks deniyor hastalığa. Evlendikten 3 yıl sonra çocuk olmayınca tüp bebeğe başvurdum. Merkezimdeki doktor çok ciddi tüplerimin sıvı ile dolduğunu biran önce ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Benim tedavim şu şekilde oldu: önce yumurtalarım toplandı sonra 5. Güne giden embriyolar donduruldu bu işlemden 3 ay sonra ameliyat oldum 2 tüpümde alındı. Psikolojik olarak çok zor bir durum 27 yaşında artık normal yolla hamile kalma şansın sıfır oluyor. He keza tüpler alınmasada kalamıyordum hamile. Neyse bu ameliyatta karın içi yapışıklıklarımda düzeltildi. Bu ameliyattan 2 ay sonrada dondurulmuş embriyolardan transferim gerçekleşti ve kızım 4 yaşında. Şimdi ikinci transferimi yaptırdım sonuç bekliyorum. Umut olması açısından yazıyorum. 27 yaşındaydım ve doktorum bana çok zor bir vakasın elimizde ki tek tutar yanımız yaşının genç olması demişti. O tüpler alınmadan transfer yaparsak ordan akan enfeksiyon rahime ulaşır ve embriyoya zarar verebilir demişti. Ben merkezime doktoruma güvendim. Hem beni kızıma ksvuşturdular hemde o karın içi yapışıklık ve tüplerdeki enfeksiyon sebebiyle oluşan ateş kabızlık halsizlik ağrı ilişkide canımın yanması gibi durumları ortadan kaldırdılar. 27 yaşındaydım ama tek yumurtalığım vardı tüplerim enfeksiyonluydu çikolata kistlerim ve geçirmiş olduğum ameliyatlar yüzünden rezervlerim çok azdı ve hala kistim vardı . Tüm bunlara rağmen umudumu kaybetmedim savaştım elhamdülillah.
Tavsiyem tüplerde sıvı varsa onu halletmeden transfer olmayın. Güvendiğiniz bir doktora kendinizi emanet edin maddi manevi yıpratıcı bir süreç. Allah yardımcınız olsun bu konuda sormak istediğiniz bir şey olursa her zaman yardımcı olurum.
He bide maalesef soğan suyu işe yaramıyor maalesef onuda ysptım ve rahim incelten bir şey tüp bebekte de rahim kalınlığı önemli biliyorsunuz. O yüzden bitkiselde olsa hiçbir şeyi bilinçsizçe tüketmeyin. Soğan suyu çok da günahsız değil bu konuda. Yolunuz bahtınız açık olsun inşallah. Siz ve isteyen dileyen herkesin

Selamlar çok mutlu oldum adınıza inşallah 2. De tutmuştur güzel haberler almışsınızdıe ben fmf hastasıyım ondan dolayı karın içi yapışıklık oluşuyor enfeksiyonel bir hastalık. O yapışıklığa müdahale edilince tekrar oluşacağı için kısa zamanda müdahale etmiyorlar. Sıvı da tüplerde değil o yüzden önemsemiyorlar ama ben bu sıvıyı çok kafaya takıyorum gerçekten. Şimdi adetimi bekliyorum doktor ne olursa olsun yapacağız dedi

Soğan kürü nasıl yapılıyor ben bu ay kimyasal gebelik geçirdim kanamam bitince dün akşam başladım içmeye aç karnına mi iciyosunuz yada içerken sıcak olmak zorunda mı
Öncelikle çok geçmiş olsun bende soğan kürü kullandım 15 gün boyunca adetim bittikten iki gün sonra sabah ve akşam yemeklerden yarım saat önce içtim soğanı 4 e bölüp tencereye 1 su bardağı su koydum ve kaynayınca soğanları tencereye koydum kapağı kapalı 5 dakika beklettim daha sonra ocağı kapatıp soğan kürünü bardağa aldım ve sıcakken yudum yudum içtim yani ağzınızı yakmayacak şekilde olması yeterli soğuk olmaması lazım zaten ben bu şekilde kullanmıştım umarım faydalı olur

Soğan kürü için regl bittikten sonraki 2. gün başlanılması ve 15 gün devam edilmesi ideal görülüyor. Günde iki kere, yemeklerden en az yarım saat önce, küçük bir tencerede 1.5 bardak su kaynatılıyor, su kaynayınca bir baş soğan soyulup ikiye bölünüp ekleniyor ve tam 5 dakika bekleniyor. İçerken de ılık sıcak arası içilmesi tavsiye ediliyor. Ben bu şekilde 2 kere uyguladım ikisinde de yumurtalıktaki 3 cm çikolata kistlerim kür bittiğinde kaybolmuştu.

Merhaba ben de 10 mayısta adetim bitince başladım soğan kürüne. 13 mayısta leke geldi ve gecesinde ilişki sırasında çok ağrım oldu ve kanama başladı küçük de bir pıhtı vardı. Ertesi gün azaldı ve şu an yok. Sitede araştırdım bazılarında oluyormuş bu durum. Arada bir kasıklarımda ağrı oluyor. Amh değerim düşük çıktı bende bu küre başladım hamilelik için. Umarım hayırlısıyla olur gelişmelerden haberdar ederim.

Hanımlar ben kürü 6 .günde bitirdim çünkü sürekli kanama yapıyordu. Hamile kalmaya çalıştığım için düşük yaptırma ihtimali oluşuyor bu nedenle bence siz ne dersiniz??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…