Smeerinde ascus çıkanlarr buraya.....

• Konu Sahibi CANCANIM
sagol bitanem inşallah seninde birşey cıkmaz sonuclarında hiç içini karartıp moralini bozma senin içinde dua ediyorum rabbim inşallah gönlüne göre verir

amin canım inşallah güzel sonuçlar alırız.amin.

• Konu Sahibi CANCANIM
Herkese merhabalar,
Ben de de yaklaşık 2 buçuk sene önce aynı şeyi buldular, ilk bulan doltor hemen yakalım rahim ağzını dedi, nasıl kaçacağımı şaşırdım ofsinden. Daha sonra bir prof. a gittim, adam baktı, parça aldı, HPV dedi, dünya başıma yıkıldı. İnterneti yedim bir sonraki randevuya kadar, nişanlıma bulaştırır mıyım, rahim ağzı kanseri olacak mıyım diye... Ama o tarihten beri hiç aksatmadan kontrollerime gidiyorum, önceleri rahim ağzına bakıyordu bir değişiklik var mı diye, 1 sene sonunda yalnızca smear almaya başladı kontrol için. Ne bir değişiklik, ne de ters giden birşey var. Aklınız rahat olsun, kulağa geldiği kadar kötü bir olay değil, paylaşmak istedim...

• Konu Sahibi CANCANIM
Mehabalar.
Bendede ASCUS çıktı doktor 3 ay sonra tekrar yapalım dedi ondada sonuç aynı ASCUS..aynı zamanda HPV de yapıldı sonucum negatif temiz çıktı.Doktorum kolposkopi yapıcaz dedi daha gitmedim ama çok korkuyorum içim içimi yiyor((Bi bebeğim olsun istiyorummmm

• Konu Sahibi CANCANIM
Ascus ile yaklaşık 1,5 ay önce tanıştım. Ascus maceram 2 hafta önce yapılan kolposkopi ve 3 gün önce yapılan leep işlemiyle devam etti. Şimdi patoloji sonuçlarımı bekliyorum. İnşaallah temiz çıkar. Hepimize geçmiş olsun...

• Konu Sahibi CANCANIM
Herkese umut olsun...
Herşeyi adım adım paylaşmak istiyorum.Yaklaşık 10 gün önce smear sonucumda (gebelik istediğim için yaptırdım kontrol amaçlı)ascus çıktı tabi yıkıldım.Acıbademdeki doktorum (ki doktorumdan çok memnunum)hpv dna istedi.Regl dönemimin bitmesini beklerken okadar çok araştırma yaptımki bazen üzüntüden ağlayıp bazende umut doldum. Bu araştırmalarımda böyle bir sonuçla jinekolog onkologların ilgilendiğini öğrendim. Onkolog mu dedim Allahım noluyo ne yaşıycam diye günlerce uyuyamadım yemeden içmeden kesildim. Sonra sizlerin sayesinde prof.dr.süleyman engin akhanın ismiyle karşılaştım kendisi jinekolog onkolog randevu aldım 1 hafta sonraya tabi bu süreçte boş durmadım biçok doktordan fikir aldım (en iyi doktorlardan pratisyenlere kadar) beklememi 6ay sonra tekrar smear yaptırmamı önerdiler fakat yok mümkün değil bekleyemem. Bu süreçte sülayman beyle görüşmek istedim tam 20dk telefonda beni telkin etti.Allah bin kere razı oldun. Süleyman beyden geliyorum şimdi. Kolposkopiyle baktı. Herşey yolunda biyopsi için örnek alıp seni strese sokamam dedi. Nasıl ilgili ve harika biri. Özel muayenehanesinde insanı soymadan işi ticarete dökmeden mükemmel bir iş çıkarıyor. Demem o ki internetten okuduklarımızla hareket etmeyelim kendimizi güvenebileceğimiz hekimlere emanet edelim.
Bu arada fikir olsun sizlere 30 yaşındayım 1 yıllık evliyim.benim daima akıntım çok olmuştur siğilim yok.Birde endometrium var bende. Bir ameliyat oldum 6 yıl önce bu sene yeniledi 3.2 cm. Doktorun tam olarak dediğini söylüyorum "ne ascus nede endometrium gebeliğine engel değil gez toz takıl tadını çıkar çocuk yap"😃
Allah hepimize herkese acil şifalar versin...

• Konu Sahibi CANCANIM
ihmal edilmemesi gereken önemli bir konu rahim ağzı kanseri için en azından bilinçli olalım önlemimizi alalım.2014 mayıs ayından beri smear testi yaptırıyorum son 3 sonucumda da ascus çıktı ilaçlarımı düzenli kullanmama rağmen ne iltihaplanmam geçti ne de akıntılarım ve patoloji bölümündeki doktor öyle aklımı karıştırdı ki panik oldum ve istediği testleri yaptırdım (kararı doktorumda da onayladı) dün kolposkopi ve biyopsi sonuçlarım 1 haftaya çıkacak umarım temiz çıkar da önlem için iğne tedavim başlar.

• Konu Sahibi CANCANIM
Kizlar doktordan ciktigimdan beri agliyorum.kendimi tutamiyorum. Benim smear sonucmda asc-us cikti. Doktor enfeksiyondan olabilir dedi. Bana ilac yazdi iki tane. Biri 7 biri 10 gunluk. 1 ay sonra adet bitince gel dedi. Sonucumda buuu??

• Konu Sahibi CANCANIM
Peki bu süreçte ilaç falan kullandınız mı nasıl temiz çıktı ?

• Konu Sahibi CANCANIM
merhabalar benim sonucumada bakabilirmisinizz

Eklentiler

• D260D599-D963-42A8-A983-4A0F6E3DFBBE.jpeg
    212,5 KB · Görüntüleme: 166
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…