Smear testi sonucu acil bakar mısınız

Mehiyenur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2024
6
2
25
Merhabalar yeni yeni zorlu bir süreçten geçiyorum bilgisi olanların yardımına o kadar ihtiyacım var ki. Yakın zamanda ufal ufak sivilce benzeri şeylerden sonra artmasıyla siğilden şüphelenip kadın doktoruna gittim alttan muayene yaptı siğil gibi ama emin olmamız lazım dedi smear testi istedi 3 hafta sonra çıktı bugün gittim sonucu sormaya başka doktora girdim hemen rica edip smear sonucunu yorumlaması için baktı baktı dedi ki yaşın 25 dedi erken ama korkma dedi telaş etme dedi kaç partner oldu dedi 1 dedim zaten nişanlıyım HPV 16/18/45 NEGATİF AMA 31,33,35,39,51,52,56,58,59,66,68 POZİTİF çıktı ve yaşım daha 25 nedir bu benimle iletişime geçin lütfen. Biyopsi alacakmış 2 3 gün sonra çağırdı gideceğim korkulacak bir şeyim var mı aşı oldum bugün ilk dozumu hemen

Bu smear testi değil HPV testi. HPV testiniz pozitif çıkmış. Size kolposkopi+biyopsi yapacaklar hücresel bozulma var mı bakmak için. Sonuca göre takip ya da tedavi olacak. 6 ayda bir smear vereceksiniz. Bir yıl dolunca hpv testi vereceksiniz tekrar. Nişanlınız da aşı olsa iyi olur.
Tüylere jilet ağda yapmayın siğilleri çoğaltır. Biyopsi yapılırken siğillerim koterle yakılmasını isteyin.
Nişanlınızla ilişkiye ara verin ya da en azından korunun çünkü virüs ondan size sürekli bulaşırsa negatif olamazsınız. O da ürolojiye gidip muayene olmalı.
Sigara içiyorsanız kesinlikle bırakın. Bağışıklığınızı yükseltin. Kurallara uyarsanız 1-2 sene içinde negatif olursunuz.
Burada çok hpv konusu var onları okuyun mutlaka, geçmiş olsun.

Bu smear testi değil HPV testi. HPV testiniz pozitif çıkmış. Size kolposkopi+biyopsi yapacaklar hücresel bozulma var mı bakmak için. Sonuca göre takip ya da tedavi olacak. 6 ayda bir smear vereceksiniz. Bir yıl dolunca hpv testi vereceksiniz tekrar. Nişanlınız da aşı olsa iyi olur.
Tüylere jilet ağda yapmayın siğilleri çoğaltır. Biyopsi yapılırken siğillerim koterle yakılmasını isteyin.
Nişanlınızla ilişkiye ara verin ya da en azından korunun çünkü virüs ondan size sürekli bulaşırsa negatif olamazsınız. O da ürolojiye gidip muayene olmalı.
Sigara içiyorsanız kesinlikle bırakın. Bağışıklığınızı yükseltin. Kurallara uyarsanız 1-2 sene içinde negatif olursunuz.
Burada çok hpv konusu var onları okuyun mutlaka, geçmiş olsun.
Nasıl yani bu smear sonucu sanmıştım ben de dediğim gibi işte kafam allak bullak oldu nasıl gelir bu vücuduma

Nasıl yani bu smear sonucu sanmıştım ben de dediğim gibi işte kafam allak bullak oldu nasıl gelir bu vücuduma
Hayır bu hpv testi, smear testi hpv sonucu vermez. Hpv testi pozitif ya da negatif der; smear hpv’ye ya da başka etkenlere bağlı olarak hücresel bozulma, enfeksiyon, hastalık vs. var ona bakar. Hpv cinsel ilişki yoluyla bulaşır.

Hayır bu hpv testi, smear testi hpv sonucu vermez. Hpv testi pozitif ya da negatif der; smear hpv’ye ya da başka etkenlere bağlı olarak hücresel bozulma, enfeksiyon, hastalık vs. var ona bakar. Hpv cinsel ilişki yoluyla bulaşır.
Çok teşekkür ederim biyopsi alacak bakalım sonuç ne çıkacak

Çok teşekkür ederim biyopsi alacak bakalım sonuç ne çıkacak
İnşallah temiz çıkar. Cin1 çıkarsa takip edilir, cin 2-3 çıkarsa 15 dklık leep işlemi yapılır. Yaşınız genç olduğu için cin 2 leep yerine takip bile edilebilir. Ama önemli bir tavsiyem kadın doğum değil jinekoloji \ jinekolojik onkoloji bölümüne gidin onlar takip etsin. Bu işi ciddiye alın ama korkmayın da artık takiptesiniz

doğru söylüyorsun diğer bölümlere de bakıyım hemen ya bi yandan düğün telaşım bi yandak bu çıktı darmaduman oldum

X