SMA taşıyıcısı olup PGT ile tüp bebek sahibi olan var mı?

Merhabalar ben Mikrogen Genetik Tanı Merkezinde embriyo taramalarını yaptırdım. Femart Klinik Hulusi bey ile de tüp bebek süreciöi götürüyorum.
Bende mikrogenle görüşüyorum şuan fiyat bilgisi bekliyorum ama 4000 dolar gerçekten çok geldi. Daha önce görüştüğüm hiçbir yerde bu kadar yüksek fiyat görmemiştim embriyo sayınız kaçtı acaba oyüzden mi bukadar fazla tuttu

PGT 2500 dolar verdim ben, NGS embriyo bası 250 dolar seklinde toplam rakamı size vermisim

Merhaba. Bir nevi aynı kaderi yaşıyoruz...
Eşim de ben de beta talasemi taşıyıcısıyız. İki hafta önce bebeğimi hasta olduğu için aldılar.. Biz de sizin gibi bu sürece başlayacağız ama maalesef bilgi alabileceğimiz hiçbir yer yok. Tek bildiğimiz eşlerden birinin 5 yıllık sigortasının olmasına zorunluluk koşuyorlar. Bu doğru mu acaba?

Merhaba
Süreciniz nasıl gidiyor? Hamile misiniz? Süreç neden o kadar sürdü? Bizde pgt li tüp bebek düşünüyoruz fakat doktorumuz toplam 40 bin tl tutacagını söyledi. Özel can hastanesinde. Bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

Eğer biriniz tasiyisi bır diğer eşte sorun yok ise süreç nasıl ilerliyor bilginiz var mı?

Merhaba aynı aşamayı biz de tamamladık İkinci aşama iğne ve yumurta toplama işlemi için gittiniz mi ??

Merhabalar, internette gezinip araştırmaya çalışıyorken sizin yazınıza denk geldim. O nedenle iletişim kurmak istemiştim. Bizde eşim ile birlikte maalesef pozitif çıktık. Bahsetmiş olduğunuz üzere pgt'ye yönlendirdiler. Henüz sürece başlamadık ama ben size yazmak istedim. Süreciniz nasıl gidiyor acaba herşey yolunda mıdır?
Sevgiler,

Doğru

Merhaba, neredeyse aynı dönemlerde aynı süreci yaşamışız :) Ben 2 yıllık evliyim, bize test yapılmamıştı çocuk sahibi olmaya karar verdiğiminizde test yaptırdık ve taşıyıcı çıktık. Akraba değiliz. 50 kişiden birinin taşıyıcı olduğu öğrendik. Sağlık bakanlığı ile iletişime geçtim ve raporlu olarak sadece Ankara Bilkent Şehir hastanesinde yapıldığını öğrendim. İstanbul'da yaşamamıza rağmen Ankara'da tedaviye başladık. Genetik doktorumunuz Ahmet Cevdet Ceylan, tüp bebek doktorum ise Şebnem Özyer. Rapor için belli koşullar var bunların detaylarını sizinle paylaşıyorlar eğer koşullara uyuyorsanız ücretsiz şekilde tüp bebek tedavisini oluyorsunuz. Reglinizin 2. Gününde hastaneye geliyorsunuz. Kan tahlilleri, ultrason, histeroskopi, sperm tahlili, dahiliye ve psikiyatri raporu alma gibi adımlar var. Hastane çok güzel ve sistemli. Çalışanlar anlayışlı ve yardımsever. Tüp bebek ve genetik doktorunuz tamam hazırız dediğinde raporunuz çıkıyor, tekrar reglinizin 2. Ya da 3. Gününde hastaneye gelerek muayene oluyorsunuz ve iğneye ya da iğnelere başlıyorsunuz. Kullanılan iğne, ilaç ve dozları kişiden kişiye değişiyor. Doktorunuzun çağırma sıklığına göre kontrole gelip kan veriyorsunuz ve ultrasonda yumurtalarızın büyüklüğü kontrol ediliyor. 8-10 günlük süreçten sonra yumurta toplama yani OPU işlemi için bir gün önceden hastaneye yatışınız yapılıyor. Opu işleminden 36 saat kadar öncede yumurta çatlatma iğnesi oluyorsunuz. Sabahta eşinizin gelmesini istiyorlar. Anestezi altında 20-30 dakikalık kısa bir işlem. Uyandığınızda hafif regl ağrısı gibi bir ağrınız oluyor 1-2 saat içinde bitiyor. O gün toplanan yumurta sayınız size söyleniyor. Yumurtalar kalitesine göre ayrılıyor. Bir sonraki gün döllenen yumurta sayısınız embriyolog tarafından size bildiriliyor. Her sabah 9 gibi arayıp size bilgi veriyorlar. 5. Gün ya da 6. Güne gelen kaliteli embriyolara biyopsi yapılıyor. Biyopsiden zarar görmeyecek kalitede embriyolar seçiliyor. Biyopsiden sonra donduruluyor. Ahmet hoca biyopsilere sma taraması yapıyor ve sonucu bekliyorsunuz. Ben henüz opu kısmını bitirdiğim için devamıyla ilgili sadece bilgi sahibiyim :) Biyopsilerin incelenmesi 6-7 hafta kadar sürüyor sanırım. Bu sırada rahminiz dinleniyor. Tranfer aşamasında tekrar gelip muayene olup rahim kalınlığı vs kontrol edilecekmiş. İnşallah her şey yolunda gider. Yumurta toplama işleminden sonra hastanede yatış yapıyorsunuz, kontrol altında tutuluyorsunuz. Süreçle ilgili gelişmeler oldukça buradan paylaşırım. Sma için pgt çok yaygın olmadığı için fazla bilgi yok umarım faydalı bir içerik olur. (Hastaneden ve Şebnem hocadan o kadar memnum ki gözünüz kapalı gelebilirsiniz)

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun. Allahım hepimize o duyguyu yaşatmayı nasip etsin. Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. S

izler ve aileniz kan verdikten sonra sizi ne kadar süre sonra çağırdı Ahmet hocalar. Bizde Ahmet hocaların aramasını bekliyoruz.

Biz de eşimle Sma taşıyıcısıyız acaba PGT için arandınız mı hala bekliyor musunuz transfer için, bir de Bilkent şehir hastanesinde henüz PGT sonucu doğum yokmuş sanırım öyle söylediler, siz sormuş muydunuz sağlıklı gebelik oluşan var mı diye ? Hamile olan var ama doğum olmadı heniz denmişti bize

Henüz aramadılar bekliyoruz. Ama o soruları hiç sormadık biz.

1.5 ay kadar sürmüştü sanırım kan sonuçlarının çıkması. E nabızda sma taraması olarak gözüküyor olması lazım. Siz ne zaman kan vermiştiniz

Merhaba,

Bizlerde aynı süreci yaşamaktayız. Şuan hangi aşamadasınız acaba ? Süreç nasıl devam ediyor

Merhaba,

Bizlerde aynı süreci yaşıyoruz. Şuan hangi aşamadasınız acaba ? Nasıl devam ediyor ?

Merhaba,

Bizlerde aynı süreci yaşıyoruz. Şuan hangi aşamadasınız acaba ? Nasıl devam ediyor ?
Merhabalar ben de Ankara'da pgt ile tüp bebek tedavisine başladım. Eşim ve ben taşıyıcı çıktık şu an sıraya alındık kan, sperm ve smear testlerimiz yapıldı. Adetimin ikinci günü arayacağım gün verilerek rahim filmi çekilecek ve o gün dahiliye ve psikiyatr muayenesi olacağım. Siz sürece başladınız mı ben bu süreçte çok araştırma yaptım ve çok az bilgi buldum daha önce bu süreci yaşamış kişilerle bilgi alisverisinde bulunmak istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…