Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Amin.Maşallah Şansın yaver gitmiş... ben diyarbakır da oturuyorum. Kontrole İstanbul a geliyorum Cerrahpaşa ya. Ama üç ayda bir gelmek zor oluyor tabi. Hayırlısı olsun hepimiz için.. gelişmelerden haberdar edersen çok sevinirim. Bu arada cinsiyetine baktınız mı?

Saol cnm erkek cinsiyetimiz dbakirda yokmu romotoloji ist baya uzak yfa daha yakin bi sehirde isin zor bole Allah yardimcin olsun

A
Saol cnm erkek cinsiyetimiz dbakirda yokmu romotoloji ist baya uzak yfa daha yakin bi sehirde isin zor bole Allah yardimcin olsun
Allah bağışlasın. Allah sağlıkla kucağına aldığın günleri de nasip eder inşallah. Ya antep e gidiyordum. Ki antep teki doktorumu da İstanbul daki Prof tavsiye etmişti. Ama akciğer tutulumundan sonra antep teki doktorum beni istanbul a gönderdi ileri tetkik için. O günden sonra da kopukluk oldu. Şimdilik istanbul a gidiyorum ya da tahlillerimi gönderiyorum doktoruma. Ben eskiden Cerrahpaşa da çalışıyordum. Orda beraber çalıştığım abla sağolsun şimdi tahlillerimi doçent e gösteriyor. Gittiğimde yardimci oluyorlar. Ama ona rağmen de tabi üç ayda bir gitmek zor oluyor.

Amin cnm hamilelikte ayda bir cagirio dr ozmn dahada zorlanirsin o yüzden dedim cigerlerin nazil simdi durdumu bari tutulum

merhabalar .... ben de 2013 yılıdan beri SLE hastasıyım ....aslında kullanmış olduğum bir ilacın yan etkisi nedeniyle ilaca bağlı SLE teşhisi konuldu . atak döneminde vücudumda öde oluştu ve kalbimin yüzde 80 inde saptanan ödem nedeniyle perikardiyal efüzyon işlemiyle su boşlatıldı .
o dönem 6 ay kadar kortizon ve ialç tedavisinden sonra her şey normale döndü ....
bir daha atak geçirmedim ancak son iki haftadır bir halsizlik sözkonusu ....acaba atak geçiriyor olabilir miyim .... tecrübesi lanlar var ise yorumlarınızı rica eder , geçmiş olsun dileklerimi iletirim ....

Amin cnm hamilelikte ayda bir cagirio dr ozmn dahada zorlanirsin o yüzden dedim cigerlerin nazil simdi durdumu bari tutulum
Şimdi iyiyim. Hani bi sıkıntı yok. Öksürme balgam falan oluyordu. İştahsızlık, kilo kaybı, yorgunluk, halsizlik kalmadı. Ama ben artı olarak mabthera kullandım. Infüzyon. Üç kür şeklinde. Onun olumlu çok etkisi oldu gibi görünüyor.

Ge

teşekkür ederim bilgi için ... ben de havalara ve iş temposuna yoruyorum ama bir yandan da huzursuzum tekrar bişi mi oluyor diye ...tedavi cerrahpaşada devam ediyor ama o dönemden sonra herhangi bir atak olmadığından artık yılda iki ye düşürdük ve rutin kontroller şeklinde ...pek de kabul etmek istemediğimden şu an kontrol tarihinden önce gitmek istemedim ....
bu arada maalesef zarar verebiliyormuş diğer organlara benim kalpteki sıvı boşaldıktan sonra da beynimde pıhtı oluşmuştu ama o da sonra yok oldu ......

Gecmis olsun ins bidaha tekrarlamaz cnm

cok
Gecmis olsun ins bidaha tekrarlamaz cnm[/QUOT
Teşekkür ederim . Umarım lupusumuz uyur ve uyanmaz bir daha.

Konuda doğuma girdiğinizi okudum. Rabbim kolaylik versin inşallah.

Merhaba canım. Durumun nasıl? Her şey yolundadır umarım. Ben hayit tohumu nu aldım. Sen nasıl kullanıyordun bu tohumu?

Lupus la aran nasıldı gebelikten önce?
Amin inşallah. Ben hamileliğimde öğrendim lupus olduğumu. Yanaklarimda 50 kuruş buyuklugunde kızarıklık olmuştu. Herkes hamilelikten dedi. Ben de iz kalır diye doktora gittim. O da stresten dedi 1 2 krem verdi. Baktım ise yaramıyor. Başka doktora gittim. O da ne olur ne olmaz ana testi yapalım dedi. Kanı verdim test sonucu çıkana kadar sırtımda,kol ve bacaklarimda kaşıntı ve döküntü oluştu. Tes te pozitif çıkınca romatolojiye yönlendirdi cildiyeci. O şekilde öğrendim. Yani yaklaşık 8-9 hafta oluyor öğreneli. Öncesinde güneşe karşı hassasiyetim vardı. Kapalıyim,elim güneşte kalsın minik minik puturluk olurdu. Terlesem hemen isilik dokerdim. Ağzımda dönem dönem aftlar olurdu. Ama direk lupusluk bi belirti mi bunlar bilmiyorum. Benim anladigim genetik yatkınlık vardı. Hamilelikte evrildi.

çok geçmiş olsun. kötü olmuş hamilelikte öğrenmen. çok dikkat et kendine. lupus hamilelikte alevleniyormuş. evet aft ların oluşması da lupus belirtisi. ama herkeste farklı da olabiliyor. mesela bende ne aft oldu ne de ciltte döküntü. ama ben de lupusum benim de gebeliğim oldu ama 9 haftalıkken düşük yaptım
umarım sağ selamet bebeğini kucağına alırsın. ve lupus seni rahatsız etmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…