Skolyoz

Byzay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
140
32
Merhaba 6 yasindaki oglumda skolyoz varmis.
6 derece falan, bel bolgedinde.
ne yapmamizi onerirsinzi ? Bu durum.duzelir mi yoksa ilerler mi ? Doktor pek bir bilgi vermrdi ama sık sık bel agrisi oluyo yavrumun yapabilecevim.bir sey var mi bilgisi olan paylasirsa cok memnun olurim

Merhaba, benim kız kardeşimde skolyoz. Geç olmadan onu havuza pilatese yazdırın birde yaşına uygun mu bilmem ama bel korseleri var bunlar için onu alın. Eğer ameliyat istenirse ileride bu dediklerimin ona çok büyük faydası olacak. Çünkü vücut esnemiş ve skolyoz ilerlememiş olacak, çok çok geçmiş olsun.

6yasina yeni girdi. doktor cok bilgi verilmedi. Duzelme ihtimali var mi acaba ? Yuzmeye yazdirmayi dusunuyorum bende acikcasi ama aradtirdigim yerler haftada 2 gun 1er saat hep. Faydasi olur mu emin degilim. Sure bakimindan. Ilerleme veya duzelme gibi bir durum soz konusu olabilir mi

Bende de skolyoz var. Gelişme döneminde oğlunuz, yüzme pilates gibi sporlar çok iyi gelir. İlerleme olabilecek ya da düzelme olabilecek yaşta. Erken fark edip önlem alabilecek olmanız iyi olmuş. Yine bir doktorla görüşün fizyoterapistlerle görüşmek daha iyi olur ama.

Yani duzelebilir yada dahada kotuye gidebilir allah korusun oyle mi
YA surekli belim agriyo diyodu yeni kardesi oldu. Kiskancliktan yapiyor sandim. Aradan 1 ay falan gecti ne olur ne olmaz diye goturdum hastaneye. Skolyoz var dedi parol surup ve hirudoid krem yazdi devam ederse sehir hastanesine gidin dedi. Aradan 1 1.5ay gecti oglum agrimiyo dedi ama bazen agrisi oluyo eliyle belini tutuyo denk geldigim oluyo. Tekrar sehir hastanesine gittim doktorda yuzme onerdi ama yizme bilmiyor malesef oglum
Yuzme kursuna yazdiricam bende insallah
Baska yapabilecegim bir sey var ? Onerileriniz bize iyi gelecektir belkide yardimci olursaniz cok sevinirim

Selam bende skolyoz var fark edildiğinde derece çok yüksek ve dönüşü olmayan bir noktadaydım. Ameliyat oldum. O zamandan bildiğim kadarı ile 6 derece gayet minik ve yine o zaman yaptığım araştırmalar yüzme ile epey önünün alındığı idi. Bence düşünmeyin başlatın ne kaybeder ki en kötü yüzme öğrenir. Gelişme çağı devam ettiği sürece açısının artması olası maalesef benim belimde bir tümsek var resmen ve ameliyata rağmen geçmedi Eğer ameliyat durumu olursa da yeni bir yöntem var iplerle tam kesi olmadan düzeltme yapılıyormuş bence çok etkileyici onu da araştırın derim.

çok ileri olmayanlar fizik tedavi, uygun sporla vs düzeliyor. esimde de var. ki esim 30 yasinda cocugunuz hala gelisiyor uygun aktivitelerle hallolur. bence iyi bir doktora görünün ve uygun aktivitelere yönlendirin

Yüzme fizik tedavi çok önemli ama yinede bu konuda çok iyi bir doktora gidin çünkü 2 ay gecikmeden dolayı ameliyat plan bebek gördüm. Malasef

Düzelme ihtimali var. Yüzmeye kesin yazdırın. Ne kadar yüzme gerekli bilmiyorum. Ama iyi bir fizyoterapist çok ise yarar sonuçlar almanıza vesile olur. Siz bence kesinlikle aynı zamanda fizyoterapist ile de görüşün.

Suan yuzmeye yazdiricam ilk hedefim o. Baska yapabilecegim bisi var mi duzelmesi icin ?
Dedigim gibinoglum 6 yasinda 6 dereceklik galan dedi doktor.
Ve malesef cok kilolu oglum. Bununda etkisi olabilir mi ?

Suan yuzmeye yazdiricam ilk hedefim o. Baska yapabilecegim bisi var mi duzelmesi icin ?
Dedigim gibinoglum 6 yasinda 6 dereceklik galan dedi doktor.
Ve malesef cok kilolu oglum. Bununda etkisi olabilir mi ?
Korse kullanımını da yazmış bir arkadaş, benim zaten düzelicek durumda olmadığı için çok arayamamıştım. Yani kilo ile alakalı mı bilmem ama bana doktorum fazla kilo almamaktan kaçınmamı söylemişti ameliyat sonrası.. Ama bir gebelik geçirdim baya kilo da aldım gözle görülen bir sorun yaşamadım.

Tamam fizyoterapiste mutlaka godicem saolunn

Anladim. Dedigim gibi 6yasinda mesela haftaya 1.sinifa baslayacak. Korse kullanimi mumkun olur mu bilemedim

Ayy canım kıyamamm( Benim babamda da skolyoz vardı ameliyat oldu. İleride çocuğun falan ağrısı olunca her ilacı kullanmayın lütfen. Babama da bir sürü ilaç vermişlerdi. Omurgası peynir gibi dağılacak seviyeye gelmiş,yanlış ilaçtan neredeyse omurga felci geçirecekmiş. Ameliyat oldu düzeldi şükür. Yazıyorlar drlar bazı hapları. Adam üniversite hastanesinde doktordu bir de. Profesör düzeltti çok şükür.

Merhaba ben fizyoterapistim. Oğlunuzun yaşı daha çok küçük o yüzden düzelme olabilir de çok ciddi şekilde ilerleme olabilir de. 16 yaşında olsaydı 6 dereceden birsey olmaz korkmayın yüzme vs ile destekleyin fizik tedaviye gidin ama korkmayın derdim ama 6 riskli bir yaş. Size tavsiyem schroth terapisti araştırın fizyoterapistler skolyoz alanında eğitim alıyor ve çok etkili oluyor. Mutlaka yüzmeye yazdırın yüzme öğrensin ve dik durmasını, dik oturmasını isteyin sürekli ondan. Eline çok fazla telefon, tablet vermeyin. İyi bir fizyoterapist değerlendirsin erken önlem alacaksınız çok küçük derecede farkedilmiş o yüzden canınızı sıkmayın geçmiş olsun inşallah tamamen düzelir kısa sürede

Anladim. Dedigim gibi 6yasinda mesela haftaya 1.sinifa baslayacak. Korse kullanimi mumkun olur mu bilemedim
Hissiyatının berbat olduğunu özellikle sıcaklarda insanı bunalttığını söyleyebilirim. Yaşı da küçük sıkıntıyı anlayamaz da takmasının önemini kavrasın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…