Skinny Fat?

fakatmuzeyyen

tomorrow the world would be the same as yesterday
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2017
287
275
Hanımlar merhaba,

170 boyunda 56 kiloyum. 52ye kadar düştüğüm oldu ama göbeğim hep var. 5cmden fazla eritemedim. Şimdi bu doğrultuda size sorum şöyle, göbek eriyene kadar kilo verip sonra sağlıklı beslenme+spor mu yapmalıyım yoksa mevcut kilomu koruyarak sağlıklı beslenme+spor mu yapmalıyım? Hangisi benim için daha sağlıklı ve kesin çözüm olur bilgisi olanlar beni aydınlatabilirse çok sevinirim gerçekten.

Kilon boyuna göre normal yemekten önce karın ve bel egzersizi yap ve ekmek yiyorsan azalt zaten bunları yaparsan 1-2 kilo gider

Kilonuzu sabit tutun. Ama agirlik yapinca kas yaptiginiz icin arti olabilir tartida. Tarti sayisi yerine goruntuye onem veriyorsaniz sorun yok.
Cunku boyunuz ne guzel uzun. Kilonuzda cok iyi. Pek bisey yapmaniza gerek yok ama göbek den rahatizmissiniz.

Yemek esnasinda su cay kola hic bir sivi gidayi tuketmeyin yemekten yarim saat once ve iki saat sonrasina kadar da su icmeyin ben farki onda buldum

Kilonuzu sabit tutun. Ama agirlik yapinca kas yaptiginiz icin arti olabilir tartida. Tarti sayisi yerine goruntuye onem veriyorsaniz sorun yok.
Cunku boyunuz ne guzel uzun. Kilonuzda cok iyi. Pek bisey yapmaniza gerek yok ama göbek den rahatizmissiniz.
Evet, tartıdan çok görüntüye önem veriyorum. O zaman yarından itibaren başlıyorum ağırlık çalışmaya. Teşekkürler tekrardan

Aslında bol bol sıvı tüketin ki karnınız şişsin yemek yiyemeyin diye bir şey okumuştum ama yanlış bilgi galiba?
Yemek saatinde tuketmek iyi deil
Soyle ki beynimizdeki aclik ve susuzluk bir zarla ayrilmis yani aclik hissettiginde 1 bardak su ic 5 dk sonra hala aclik hissediyorsan acsin demek
Ha bu arada yanlis anlasilmasin
Su tuket ama ogun saatinde deil

Yemek saatinde tuketmek iyi deil
Soyle ki beynimizdeki aclik ve susuzluk bir zarla ayrilmis yani aclik hissettiginde 1 bardak su ic 5 dk sonra hala aclik hissediyorsan acsin demek
Ha bu arada yanlis anlasilmasin
Su tuket ama ogun saatinde deil
Tamamdır bunu da uygulayacağım, teşekkür ederim

Bence kilonu sabit tutmalısın boyuna göre iyi. Sağlıklı beslenmenin yanında sporu eksik etmezsen kısa süreçte çok güzel sonuçlar alabilirsin. Sporu tüm vücut hareketleri olarak yap ama göbek bölgende sorun daha fazlaysa o tarz hareketlere bir tık daha ağırlık ver.

X