Skar endometriosiz

kelebek18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2023
3
0
28
28 yasındayım 1.5yasında bir kızım var sezeryan ile doğum yaptım sezeryanda sonra karnımda sağ tarafta ele gelir bir kitle olustu bunun için doktor muayanesi sonrası sezeryan sonrası skar endometriosiz oluştuğu söylendi ve kesin ameliyat önerildi bu konuda daha önce tecrübesi olan anneler varsa bilgi almak isterim

merhaba bende de var aynısı dr banada soyledı ama bir türlü gidip aldıramadım açıkcası benı çok rahatsız etmıyor sadece bazen ağrı yapıyor ama çok fikrim yok bu konuda size dr ne söyledı benımkıde ele baya geliyor kitle şeklinde sezeryan yerının tam iyileşememesiyle alaklı ben doğum yapalı 9 yıl oldu zaten yılladır tek taraflı ağrım vardı hep demekki büyümüş yıllar içinde

Bana da aynı tanı kondu geçen hafta . 4 yıl önce sezeryan olmuştum . Tek yolu ameliyatmış maalesef . Var mı İstanbul da bildiğiniz iyi bir yer ameliyat için

Bana da aynı tanı kondu geçen hafta . 4 yıl önce sezeryan olmuştum . Tek yolu ameliyatmış maalesef . Var mı İstanbul da bildiğiniz iyi bir yer ameliyat için
merhaba ne karar verdınız ameliyatla ilgili ben henuz korkudan gidemedim yıne ama ağrım var bu aralar bırde ıyı amaliyat olmayınca tekrar ediyormuş sanırım

28 yasındayım 1.5yasında bir kızım var sezeryan ile doğum yaptım sezeryanda sonra karnımda sağ tarafta ele gelir bir kitle olustu bunun için doktor muayanesi sonrası sezeryan sonrası skar endometriosiz oluştuğu söylendi ve kesin ameliyat önerildi bu konuda daha önce tecrübesi olan anneler varsa bilgi almak isterim
Benim de karnımda rektus kasımda var sezaryen skar endometriozisi. Ultrasonla bu tanı koyuldu. Ultrasonu çeken doktor ameliyat olman gerekli dedi ama kadın doğum doktorum ilaç tedavisi deneyelim dedi doğum kontrol hapıyla 2,5cmden 1,6cme kadar düştü.şu an ameliyat olmana gerek yok dedi. Ameliyattan önce siz de ilaç denediniz mi?

X