Size ne kadar tesekkur etsem azdir..

merve onceden konunu biliyorum.yorumda yapmistim.en

konuyu biliyorum bende yorum yapmistim.en dogrusunu yapmissin.bundan sonra o gercek yuzunu gosterecek.düşun evlendiginde geri dönüşun cok zor oldugu zaman sana yasatacaklarini yasatacak simdi.dik dur.pes etme.bağırmadan saki n cevap ver.istemedigini kesin kez söyle.kalbim kirik de.iliskiye sen oönem.vermedin de..hic suç kabul etme.bagirmadan sakin net cevaplar ver..Gerekli gordugunde az cevap ver.herzaman lafina laf yetistirme.uzar gider.daha cok moralin bozulur. senin adina sevindim.tamamen uzerinden def edincede yaz buraya.mutlu oldum.sonun güzel olsun kardeşim.eline ekmegini al gerisi boş.

Cok tesekkur ederim, benim icin cok zor bir surec cunki cok stressli bir donemdeyim ve bu donemde benim canimi bukadar skmasi dahada moralimi bozuyor. Sinavlarimin oldugunu bile bile bunlari yapmasi anlam veremiyorum nasil bir insan boyle bir stressli donemde daha fazla stress verebilir anlam veremiyorum. Ve sanki suc bendeymis gibi davranmasi gercekten anlamiyorum, yakin zamanda kesin annesi beni arar eminim. Artik kurtulmak istiyorum canim okadar skkinki hem sinav stressi, bana destek olmasi gerekirken yaptiklarina bak...

sen sindirme girişimlerinin bir parçası.
kendini suçlu hissetmeni sağlayarak ve gözünü korkutarak barışmayı planlıyor büyük olasılıkla.
siz suçu kabullenir bir de üstüne olacaklardan çekinerek barışmak isterseniz sizin üzerindeki gücü daha da artacak.
mutlaka ailenizle konuşun derim ben.
burada bize anlattıklarınızı anlatın, hatta isterseniz bu konuyu ailenize okutun.
psikolojik olarak sizi baskı altına almaya çalıştıklarını, kendi zayıf taraflarınızı teker teker anlatın.
ve hem onu hem de ailesini her yerden engelleyin.
polemiğe girmeyin, sizinle akıl oyunları oynamalarına izin vermeyin.
gerekirse polise başvuracağınızı da belirtin.
Allah yardımcınız olsun, dediğiniz gibi zor bir süreç sizi bekliyor. (dönem arası geliyor, imkanınız varsa uzaklaşmak için bir süre yurt dışına çıkabilirsiniz)

Son olarak ayrılma kararı almanıza çok sevindim.
Umarım bir an önce bu zor süreci de atlatırsınız ve herşey yoluna girer.

Oncelikle cok tesekkur ederim cevabiniz icin, uzun suredir uyesiniz gordugum kadariyla ve bircok konu okumuslugunuzda vardir oyuzden burda bu problemimi paylasmak istedim cunki bir cok konu paylasiliyor ve sizler tecrubelerinizle bana yanit veriyorsunuz ve en cokta bu icimi rahatlatiyor. Suan okadar mutsuzumki anlatamam.. Onsuz oldugum icin degil, yillarca deger verdigim mutlu etmek icin cabaladigim adam benim en zor donemlerimde bana daha cok stress yasatmasindan dolayi mutsuzlugum. Cok uzuluyorum inanin cok uzuluyorum. Kendimede kiziyorum.. Cok karisik duygular icindeyim..

Senden bir dönüş olmayınca kendini sana bir şekilde hatırlatması gerekiyordu ve hatırlattı...

Bu tutmazsa özür ile dönecektir..

Oda olmazsa arkadaşlarla derbeder olduğunun haberini gönderir...

Ailesine arattırır...

Bu adam başına bela olmadan aileni haberdar et...

Haftasonu sınava gireceğin yeri biliyorsa yanında baban yada abin olmadan gitme..

Aynen ailesi birkac gune arar beni bundan eminim. Artik cok yoruldum tartismalarda ailesinin araya girmesinden, babasinin beni aramasindan. Hicbirsey ozel kalmiyor, soyledigim cumlelere kadar aktariliyor. Suan cok stressli bir donemdeyim ve kendimede cok kiziyorum nasil bukadar taviz verdim diye. Eger beni gercekten sevseydi herkesten once suan o benim yanimda olurdu ama o neyapti sinavimdan once bana huzursuluk cikardi. Herseyi cok dusundum aslinda onceden anlamaliydim en kucuk ornek, yillar once takma tirnaklarimi bir cafede oturdugumuzda cikardigi zaman anlamaliyidim herseyi... Bu tirnak olayi bile aslinda hicbirsey anlatmadan cok sey anlatiyor.. Ve daha neler neler..

Iyi geceler,

Diger actigim konuda bana cok destekleyici mesaj gonderdiginiz icin oncelikle sizlere tesekkur etmek istedim. Bildiginiz gibi icime sinmeyen, belkide aliskanlik haline gelmis bir iliskim vardi. Hepinizin mesajini tek tek okudum coguna yanir vermeye calissamda hepsine veremedim ama okudum. Ve cogunuzun dedigi gibi belkide bu sadece bir aliskanlikti bana gore, bu yuzden kopamiyordum belki.

Ama bugun iliskimi sonlandirdim. Attiginiz mesajlar bazi seyleri daha iyi gormemi sagladi. Sinavlarimdan sonra konusmayi dusunuyordum yani bu sekilde bitirmeyi dusunmuyordum ama olanlar oldu. Cok yogun bir tempoda ders calisiyorum, suan bile gozlerim calismaktan kipkirmizi. Herkes gibi benimde hedeflerim var. Ama bugun sunu daha iyi gordum. Ben gecelerimi gunduz edip ders calisirken, erkek arkadasim surekli geziyor aslinda bu hep boyleydi belkide ben gormek istemedim. Butun gun beni nerdeyse aramadi gezmekten sonra eve geldiginde kendi sucunu bildigi icin bende bir bahane bulmaya calisti, sonra bana senin kafan bazi seyleri basmiyor diyerek uste cikmaya calisti. Benim icin bu son damlaydi ve bitirdim bu sozden sonra. Dedigim gibi bu sekilde bitirmek istemiyordum sonucta yillardie bir cok yasanmjslik var, konusuo duzgun sekildeydi bitirmek niyetim ama boyle gelisti.

Sizin mesajlariniz bana gercekten cok iyi geliyor, diger konuda bana cok yardici ve destek oldunuz belkide herkesin benimle ayni dusuncede olmasi beni cesaretlendirdi.

Zor bir surece girdigimin farkindayim.. Ama hayatimin en onemli kararini dogru verdigiminde farkindayim.

Bana ne soylemek isterdiniz? Mesajlariniz bana geecekten iyi geliyor cunki.

Diger konum söyleydi;

Herkese iyi geceler,

Insanlarin cogu problemlerini gece uzun uzun dusunur. Bazen bu problemleri göz gore gore kendimiz yaratiriz. Benim cok uzun yillardir suren bir iliskim var. Varlikli bir aileden geliyorum ve cok sukur en iyi sekilde okuma imkanim oldu. Suan meslegime gecmeye hazirlaniyorum. Bunlari soylememin nedeni su; erkek arkadasimda bunlarin hepsi tam tersi. Aile problemleri cok fazla ve ben bircok kez tartismalara sebep oldum. Duygusal biri oldugum icin cok etkileniyorum bu tartismalardan ve cogu zaman eve geldigimde agliyorum. Bu tur aile ve snne baba kavgalarina aliskin degilim cunki. Erkek arkadasim bu imkanlari olmadigi icin cogu zaman mahcup oldugunu goruyorum. Onun yanindayken meslegim veya egitimim hakkinda konusmamaya gayret gosteriyorum. Ama o her tartismada beni ezerek konusmaya ozen gosteriyor gibi hissediyorum. Cogu zaman asaglayici cumleler ve agresif tavirlar. Sinava girdigimde nasil gectigini sormuyor, sinav haftalarimda cogunlukla benimle kavga ediyor. Bana gore boyle zor ve stressli dönemlerde asil iliski birbirine baglanmasi lazimken o tam tersini yapiyor. Yasimiz 25 ve babasi bize surekli baski yapiyor evlilik icin ama ben once biraz calisip sonra evlilik dusunuyorum. Suan kendimi inanin hazir hissetmiyorum, ama en son babasi sana ve ailene 6 ay sure veriyorum 6 ay icinde nisan olacak diyor. Ama ben hem evlilikten yana hemde erkek arkadasimin bana davranma seklinden cok kararsizim. Onu cok seviyorum ama bazi hataketleri beni cok korkutuyor. Ailemle tanisti ailem ilk basta cok sevdi ama zamanla bazi haraketlerini gorunce annemin icine sinmedi ve artik sicak bakmiyor. Annem beni surekli ezmesinden korkuyor. Cok fedakar biriyim mutlulugu icin hersey yapiyorum ama birturlu mutlu olmuyor gibi, surekli bir sorun cikariyor. Yani bir gunu diger gununu tutmuyor ve annesinin her problemimizden haberi oluyor. Herseyi annesine anlatiyor, ve bu hic hosuma gitmiyor. Ailesi kiyafetime, giyinme seklime herseyime karisiyor, ailesi derken annesi ananesi halasi vs bu boyle olurmu bu nasil giyinme. Ama inanin cok acik bir sekilde giymiyorum, normal uslunda giyiniyorum. Annemin yanindada bikere soyledi annem kizim nerde ne giyinecegini biliyor dedi. Annesi surekli iliskimizin icinde, bana mesajlar atiyor en kucuk ornek; bugun kiyafetin guzel degildi veya makyajin guzel degildi vs. Ama inanin anormal bir durum yok ne koyafetimde ne makyaj nede baska birseyimde. Sizin dusuncelerinizi alabilirmiyim lutfen
:KK9:
Bu duygusal açıdan zor ama bir okadar mantıklı kararın için tebrik ederim ....

ne uzul ne de dusun. iltihapli bir yaranin iyilesmesi bile zaman alir. zaman birak kendine odaklan. hayat bu ezikleri cekmek ocin cok kisa. seveceksin ve sevileceksin. onemli olan hedeflerin. sana ulasabilecegi butun kanallari kapat degistir. uzak olsun senden.

Cok tesekkur ederim, benim icin cok zor bir surec cunki cok stressli bir donemdeyim ve bu donemde benim canimi bukadar skmasi dahada moralimi bozuyor. Sinavlarimin oldugunu bile bile bunlari yapmasi anlam veremiyorum nasil bir insan boyle bir stressli donemde daha fazla stress verebilir anlam veremiyorum. Ve sanki suc bendeymis gibi davranmasi gercekten anlamiyorum, yakin zamanda kesin annesi beni arar eminim. Artik kurtulmak istiyorum canim okadar skkinki hem sinav stressi, bana destek olmasi gerekirken yaptiklarina bak...
Dik dur kimseden medet umma. o seni asagi cekmek istemis hep zaten.ondan ne bekliyorsun.bosver ince dusunme o kadar....kendini öncele..senin egitim hayatindabir adimdaha ileri gitmen icin 6 yil boyunca birsey yapmadiki.simdi yapsin.ondan birsey bekleme.neyaparsa bir insan kendi icin yapar..güçlu kız ol..

M merveak00 son durumunuz nedir?
gelişmelerden haberdar edebilirseniz sevinirim.

bu arada umarım sınavlarınız iyi geçmiştir :)

ne kadar aklı başında düzgün bir kızsın. kendi değerini bil ona göre kendine uygun insanlarla görüş canım bundan sonra

Önceki konunuzu okumuştum da birşey yazmamıştım sanırım. Burda bir konu vardı. İlişkisi sizinkine çok benziyordu. Uyenin iyi bir mesleği vardı. Sonunda boşanmaya karar vermişti ama tabi yıllarca kocası ve kocasının annesi tarafından maddi manevi sömürüldükten sonra. Sizin konunuzu da okuyunca aklıma o gelmişti. Ama şimdi ayrıldığınızı okuyunca sevindim valla. En azından Nisan evlilik vs olmadan kurtadiniz kendinizi.

X