Gebeliğe Hazırlık size ihtiyacim var

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

yesilay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2008
148
10
45
ben yeni uye oldum. beni de araniza alir derdime derman olursaniz sevinirim.

Canım derdini yazmassan sana yardımcı olamayaz ki.Seni sıkan nedir,anlatırsan burada aynı deneyimlere sahip arkadaşlar var ise şayet yardımcı olmak için bir mesaj yazacaklardır.
Sevgiler.

sorunumu kisaca anlatmaya calisacagim. ben 16 ekimde adet olmustum. 21 ekimde de sipiralimi aldirdim. esim cocuk istemedigi icin kendi yontemlerimizle korunduk. adet dongum 31 gundur, onun icin yaklasik 16 kasimda adet olmayi bekliyordum. ama 26 kasimda adet oldum. adetimin ilk gunu ile birlikte dogum kontrol hapi kullanmaya basladim. fakat hapimin bitmesine 4 gun kala kanamam oldu. iki gun surdu. bende o sure icinde hap kullanmadim. normalde hapim 15 aralikta bitmis olacak ve ben 17 aralik adet olacaktim ama olmadim. simdi yeni bir periyoduya baslamam gerekiyor hapta ama ben endiseliyim, acaba hamile olabilirmiyim... bir fikri olan varmi???

spiral cıktıgı zaman ve dogum kontorl haplarında böyle ara kanamalar veya düzensizlik olur eger süpelerin varsa bir test yap muhakak cıkar teste ama eger hamile olsan zaten ara kanaman cok sidetli olurdu bence birde dogum kontrol haplarından adet kanaman cok az olur bir cok doktor kanaması cok olan sancılı olan kadınlara hafifletmek adına veriyor dogum kontrol hapını

canım benim yengemde spirali çıkarttıktan sonra bi kaç ay düzensiz adet oldu şüpheleniyorsan bir test yaptır ama normaldir diye düşünüyorum

cok tesekkur edrim arkadaslar, birde cok siddetli bel ve kasik agrilarim var. bir kac yerde okudum bu bir hamilelik belirtisi olabilirmis. pazartesi doktora gidecegim bakalim ne diyor ama benim bu aksam yani hapa baslamam lazim eger hamileysem bebege bir tehlikesi olur mu acaba

kendim gebelik testi yapabilirmiyim ki nasil yapicagim, olmazsa yarin sabahtan bir test yapayim. kesin sonuc icin ne kadar gunum gecmis olmasi gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…