Size Bi sorum Olacak.

minolto87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
393
3
Merhaba Arkadaşlar.
bişey danışmak istiyorum size.
ben 8 aydır evliyim bebek düşünüoruz şimdi
son 2 aydır korunmuyorum.
doktora falanda gitmedim dogum kontrol hapıyla korunuyodum doktorddan habersiz bıraktım.
ne yalan söleyim doktora gitmeye üşeniorum:)
illa benim doktora gidip muayane olmam şartmı.muayane olsam bile nasıl tahliller yapıolar bilen varmı?

canım bunda üşencek bişey yok aslında.ama bence sen doktodan cekiniyorsun.cekinecek bişey yok.doktora gidip içini rahatlatmalsın.seni bi muayene eder,eger iltihap ilan varsa da ilaç verir.önemli bişey yok yani.hoşçakal.

senin yerinde olsam mutlaka giderdim,hatta eşimle giderdim..çünkü artık erkeklerde de bi sürü sorunlar çıkıyor,doğru düzgün sperm sayısı olan erkek az..hem sen hem eşin muayene olur,inş güzel sonuşlar alır kafanız rahat beklersiniz....aylarca hiç doktora gitmeyip bekledikten sonra eşinde hiç sperm olmadığını öğrenen çok kişi var...hayırlısı olsun hakkında.........

canım bencede üşenecek birşey yok ama gitmenede gerek yok bazı ilaçlar bazı bünyelerde bırakılsada 6 aya kadar daha koruyabiliyormuş onun için hemen hamile kalamaman normal.eğer doktora gidersende bir muayene olursun bir bakarlar.bildiğim kadarıyla doktorlar korunmadan 1 yıl çocuk sahibi olamazsan öyle test yapıyorlar.inşallah en kısa zamanda Rabbim sana minik meleğini hediye eder

işlerim cok yogun hafta içi 6da cıkıorum izin almamda biraz zor.
cok kararsızım:S nasıl muane ediolar

canım benim bence sen korkuyorsun :kedi: ama korkacak da birşey yok bence gitmen gerekli belki herhangi bir sorun vardır önceden önlem alırsın ben 4 aylık evliyken ittim bir sorun yoktu ama gene de 1 sene uğraştık bebek için eğer bir de sorun çıksaydı hala bekliyor olacaktık muayene ultrasonla alttan

canım bencede üşenme saglık sonucta bebegın ve senın ıcın en ıyısı hamıle kalmadan 3 ay evvelınden doktora gdıp tahlıllerını yaptırman canım ve folık asıde baslaman ultrasonunu cekıyolar ve adetının 3,gunu yapılması gereken hormon tahlıllerını yapılor;fsh,lh,estradiol,tsh,prolaktın gbı ıhmal etme

canım doktora gıttıgınde ilk 1 seneyı doldurmadan muayne etmıyorlar.cunku bende de bır sorun yoktu bende doktora gıttıgımde ole dedıler 8 ay sonra kontrol yaptılar hıc bır sorun cıkmadı.tam 1 sene sonra hamıle kaldım canım.
hersey allahtan unutma..

minoltocum hiç düşünmeden gitmeni öneririm..korkma tatlım, zaten bir kere gitsen alışırsın:) bu arada folic asid e de başlaman gerekiyor..inşallah hemen hamiş kalırsın..:CüvCüv:

bu arada genelleme yapmak istemiyorum ama,gerçekten bayan doktorlar vasat oluyor...

Hmm peki 1-2 güne kadar adet görücem.
adettim bittikten sonra ilk işim doktora gitmek olucak.
ya buarada ben cok değişik adet belirtileri cekiorum.
mesela bende 1-2 tane sivlce cıkardı bu ay cok fazla sırtımda bile sivilce var.
midemde agrıma
bundan 1 hafta önce gögüslerimde hassasiyetlik elimi bile degemiordum.
bide arada böle karnıma ve belime agrı giriyor
2dk sürüo yok oluyo anlam veremedim ya

BENIM DOKTORDA BAYANDI AMA EN COK DA O BAYAN ILGILENDI ADETININ 3.GUNU GITDE HORMONLARINA BAKILSIN TATLIM ADETIN BITTIKTEN SONRADA BELKI ULTRASONA ALIRLAR BELKIDE KASIKTAN CEKERLER YANI AMA 3.GUNU MUTLAKA GITa.s ha bırde hamılelık oncesi genel kontrele geldım dersen muayeneye alırlar canım kadın dogum-ınferlıtılıte bolumune gdeceksın obur bolumlerde oraya yoneltıyorr

Son düzenleme:
canım izmirde irenbeye gidebilirsin dr. dilek aslan. çok isim yapmış bir doktordur. ben de ilk kez onda gittim bayan doktora. başka da gitmem bayana.
ayrıca kanda bazı bağışıklıklara bakılcak mesela kızamıkçığa bağışıklığın yoksa aşı olman gerek ve 3 ay korunman gerek üstüne. başka topiclerdede konuştuk biz bu hazırlık aşamalarını ihmal etme yani doktor işini

canım mesela ist. olsaydın ben bayan bir dr a gidiyorum benim doğumumu yapan bayan inan sadece sohbet için bile gitmek istiyorum süper tatlı ve şeker bir kadın ve dalında 1 numara ama benim bildiğim zaten yanlarında hemşire oluyor o yardımcı oluyor yani çekinecek korkacak bişey yok rahat ol ayol daha doğum var canım benim o zaman doğurmam diyemezsin değil mi valla anne olmak süper ama zor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…