Anket Sizce Türk toplumunda zamanla insanlık ölüyor mu?

Sizce Türk toplumunda zamanla insanlık ölüyor mu?

• Ankete Katılan
    19
ölüyor. maalesef o insani duygularımız yok oluyor......başkalarının üzüntülerine bile sevinebiliyoruz....

ölüyorda lafmı ölmüş bile
en basiti artık otobüslerde yaşlılara ve çocuklulara yer verilmiyo
eskiden olsa öyle değildi ama
bu sadece 1 örnek
saymakla bitmez ne yazıkki:çok üzgünüm:

tabiki ölüyor hatta çoğu kesimlerde çürümüş durumda .kendi hayatımdan örnek verecek olursam; komşularım perdelerini dahi açmıyor.birkaç sefer çaya davet ettim yanaşmıyorlar.tabii bende vazgeçtim.
herkeste aynı plan.işim olsun,ardından evim,ardından,arabam birde çocuğum, hayat bukadar.
ben küçükken ramazanda kolay kolay yalnız aile olarak yemek yemezdik.bunun yanısıra herkes pişirdiğinden komşusunada verirdi.bizde bir sofrada altı,yedi çeşit yemek komşulardan gelirdi.
geçenlerde bir komşuma hasta diye yemek götürdüm,kocası çıktı,bu nerden icabetti dedi.düşündüm acaba yanlış bişeymi yaptım diye.tabii cevabını verdim,bizde komşuya önem verilir ihtiyaç olduğunda yardım edilir dedim.
bu sadece bir konu.daha bunun gibi birçok konuda inanılmaz bir dejenerasyon var.

kesinlikle evet diyorum...

haberlerde hergün küçücük çocukları öldüren,

küçücük çocuklara tecavüz eden,

annesini, babasını öldürüp parçalara ayıran,

gayrımeşru çocuk doğurup öldüren veya biyerlere gömen

kişileri gördükçe hayır dememek mümkün değilbenneyaptımki

her geçen gün hastalıklı bir topluma bürünüyoruz.allah hepimize doğru yolu göstersin, kötülerden korusun inşallah:Saruboceq:

buna insanlık öldü demeyelim biraz yumuşatalım insanlar uyku moduna geçti diyelim çokderin bir uykuya yatırıldık dilerimki uyandığımızda herşey bitmiş olmasın
uyandığımız zaman bana dokunmayan yılan dediğimiz yılan bize dokunmuş olmasın

bazen babam anlatır da o zamanla bu zaman arasındaki insanlıklar arasında dağlar kadar fark var.mesela bi tane anlatayım:geçenlerde eşimin lastiği patlamış akşam zar zor benzinciye çekmiş ortalıkta karanlık baya, bi allahın kulu bırak ışık getirmeyi arabanın farını tutsa yetecek ama nerde adamcağızım kör kör lastik değiştirmeye çalışıodu gittim topladım geldim zavallımı.
babama anlattık üzüldü ve dedi ki bizim zamanımızda bırak ışık tutuvermeyi abi sen dur zaten moralin bozuk biz değiştiriverelim deyip insanlar hepbirlikte yardım ederlermiş.
nerden nereye..............................

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…