Doğuma Hazırlık sizce sezeryanmi yoksa normal dogmmu daha iyi??

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
H

hell

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi hell
benim icin bnlari dusunmk icin cok erkn ama merak ettim nler yasadinz normal dogmda ve sezeryanda??:teselli:

• Konu Sahibi hell
Ben normal doğum yaptım ve sanada normal yapmanı tavsiye ederim.Her anını yaşamak daha güzel sezeryanda uyuyacan uyanıcan bebek kollarında ama normalinde doğumunu görüyosun bundan daha mükemmel bişi olabilirmi.. eğer bi engel çıkmazssa normal yap derim ben hakkında hayırlısı canım allah tamamına erdirsin inşallah .. ayy hatırladım içim bi hoş oldu ya:))

• Konu Sahibi hell
bende normal doğum diyenlerdenim hem sağlık açısından hem o anı yaşamak açısından daha güzel düşünsene onun dakika dakika doğduğunu görüyosun sonra onun ağlama sesini duyuyosun ve bi oh be diyosun bundan daha müthiş bişi olabilirmi sezeryanda uyutuluyosun bebeğin en alemde bilmiyosun bile bide normal doğumda için daha iyi temizleniyo ve hemen ayağa kalkabiliyosun allahım herşeyi insanların iyiliği için yapmış herşeyin doğalı daha iyi ama bi sorun yoksa normal doğum en iyisi bende 7 aylık hamileyim acısada canım yansada normal doğum istiyorum inş bi sorun olmazda kolayca normal doğum yapar kurtulurum

• Konu Sahibi hell
durduk yerde anestezi almak vücüt açısından çok mantıklı değil bide Allah ona göre yaratmış zaten eğer daha iyi olcak olsaydı karnımızda bi fermuar olur ordan alırlardı bebişi delikafadulden bende bi aksilik çıkmadıkça normal doğum düşünüyorum ama eğer sezeryan olcak olursam belden uyuşturma isterim bebişin her anını görmek için gerçi daha benim için çok erken ama kaydirigubbakcemile5

• Konu Sahibi hell
benim icin bnlari dusunmk icin cok erkn ama merak ettim nler yasadinz normal dogmda ve sezeryanda??:teselli:
valla canim tabiki normal onceden sezeryanmi vardi eger bi problem olmazsa normal yapcam kasim annesi olcam bebegimi hemen kucagima almak isterim Allah zaten gucunu sabrini veriyo inan aklindan gecirme bile sezeryani annem son kardesimi sezeryanla yapti hemen kalkamadi dikis acisi cok cekti mecburen yaptirti cunku tuplerini baglatti bidaha cocuk olmasin diye o yuzden ameliyat gerekiyodu zor anliycan sezeryan eger birgun bebisin olursa normal yap bence benim dusuncem bu canim hakkinda hayirlisi olsun ins kib byyy

• Konu Sahibi hell
herşey yolunda ise ,anne ve bebek sağlıklı ise, tabiki normal doğum derim... zaten en sağlıklısı normal doğum....

• Konu Sahibi hell
bende aynisini dusnyordum benim bir arkadasm beldn igne vurmslar dr sadece ikinmasini sylems yani aci cekmedn olms ve her anini yasayarak insallah herkezin bebegi kolay ve acisiz dogsn allahin izniyle...saoln yormlar icin...

• Konu Sahibi hell
ben 4 aylık hamileyim ama allah kısmt ederde bir sorun çıkmazsa normal doğum düşünüyorum zaten sezeryanı kesinlikle doğum gibi görmüyorum sonuçta o bir ameliyat zamanı elmemiş bebeği anne karnında ameliyatla almaktır bence...

hem anne hem bebek açısından en sağlıklısı normal doğum,eh birazcık acı çekeceğiz ama sonunda çabucak iyileşme var sonunu düşününce kesinlikke o acıyı çekip normal doğum istiyorum

allah sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin

• Konu Sahibi hell
Normal Dogum..

Bır cok nedenı var..

ama ben kendımı ornek gostermek ısterım dogum yapacak arkadaşlara

TEK BAŞINA IGNE BILE VURDURAMAYAN .. PARMAK UCUNDAN KAN BILE ALDIRAMAYAN BIR KIŞI OLARAK BEN NORMAL DOGUM YAPTIYSAM HERKES YAPABILIR DIYE DUŞUNUYORUM..

EVET BNMDE KORKULARIM KAYGILARIM VARDI OZELLIKLE GUNLER YAKLAŞTIKCA VE DR UM BANA BEBEK 4 KILOYA YAKIN DEDIKTEN SONRAA KORKUM IYICE ARTMIŞTI FAKAT HERŞEYE RAGMEN EŞIMIN VE CEVREMIN DESTEKLERIYLE NORMAL DOGUMA TEŞFIK EDILDIM VE OYLEDE OLDU
ALLAHIMA BINLERCE KEZ ŞUKULER OLSUN KI HJARIKA BIR DUYGUYDU OMRUMCE BI DAHA ASLA O ANI YAŞAYAMAYACAGIM ICIN BU ANI GORMEK BNM EN BUYUK ŞANSIM DI..
BEBEGIMIN ILK ÇIKIŞI ILK KUCAGIMA VERILIŞI ILK BAKIŞMAMIZ HEMEN MEMEYE SALDIRMASI .. EŞIMIN FOTOGRAFLARIMIZ CEKMESI .. HERŞEY MUHTEŞEMDI
SANCILARIM BILE..

ZTN BEBEGIN BAŞI CIKTIGI ANDA TUM SANCILAR BITIYOR SANCILARDA DAYANILMAYACAK DERECEDE DEGIL ADTE SANCINA BENZIYOR ARA ARA GIRIP CIKAN SANCILAR..
ELBETTEKI O ANLAR KOLAY DEIL YERE ÇÖKUP BEKLEMELER DUA ETMELER DERIN NEFES ALIP HADI HADI GECSIN ARTIK DIYE ALLAHA YALVARMALAR .. AMA OYLE KISA KI O SANCILAR KESIK KESIK GELIYOR ZTN ..
ONEMLI OLAN BUNLARI 10 SAAT 12 SAAT CEKMEMEK.. BEN 4 SATTE DOGUM YAPTIM .. SANIRIM BIRAZDA SANSLIYDIM..
VE EŞIMDE YANIMDAYDI DOGUMUN HER EVRESINDE..
SUYUM BILE HEMŞIRE TARAFINDAN PATLATILDI..

SONUÇ 3 KILO 670 GRAM 52 CM AGIRLIGINDA BIR ARAL DENıZ DUNYAYA GELDI .. O KOKUSU KUCAGIMDAKI HALLERI HERŞEYE BEDELDI...

HEMEN KALKTIM YURUYECEK DURUMDA OLMAMA RAGMEN BENI TEKERLEKLI SANDALYEYLE ODAMA GOTURDULER KORIDORDA KAYINPEDERIMLE SARILDIK :)) YOL BOYUNCA ESPIRILER KAHKAHALAR HIC DINMEDI..

BU ARADA DOGUMDAN SONRA DOKTORUM DIKIŞLERIMI ATARKEN KI KESI YAPILIRKENDE HIC HISSETMEDIM (EPIZYOTOMI) FUTBOL MUHABBETI KONUŞULUYORDU .. KAFAMI KALDIRIP DOKTORUN KIZIYLA OLAN ANILARINI DINLEDIM GULER YUZLEE..

YATAGIMA GITTIKTEN HEMEN SONRA FAST FOOD YEDIM.. EŞIM KOŞA KOŞA GITMIŞ ALMIŞ :)))
SONRA SIKILDIM KALKTIM DOLANDIM SEZERYAN OLANLARINI ACILARINI GORMEKSE COK KÖTUYDU .. BEN LAY LAY DOLANIRKEN ONLARIN INLIYORDU ( ZAR ZOR YURUMEYE CALISIYORLARDI
ERTESI GUN EVE GELDIM EVDE TEMIZLIK YAPILMIŞTI FAKAT DAHA PARLAK GOZUKSUN DIYE LAVOBOMU TEKRAR SILDIM .. VE HICC YATMADIM DOGRU DUZGUN

BU ARADA KILOLAR HEMEN GITTI 23 KILO ALMIŞTIM ESKI HALIMDEYIM ŞUANDA..

TAVSIYE EDERIM KI DUNYANIN BU MUCIZEVI OLAYINI YAŞAYIN..

ben sezeryan ile doğum yaptım ilk yataktan kalkış çok zor geldi bana ayaklarımı sürüyerek adım attım tabi sonradan yürüdükçe düzeldi herşey 1 hafta sonra kendi işimi kendim yapabilecek duruma gelmiştim ama ben orda acı çekerken normal doğum yapanlar fıldır fıldır geziyordu :) çok sinir olmuştum...kesinlikle normal doğum yap derim

Normal doğum haliyle bütün anne adaylarını korkutur hale geldi son zamanalarda. çünkü sezeryan denen bir şey çıktı mertlik bozuldu :))) Bana çok saçma geliyor normal doğum yapabilecek birisinin kendi rızasıyla sezeryan olma isteği.. saatlerce çekilecek bir doğum sancısı var ve bu kaçınılmaz ama sezeryan sonrası çekilecek acılar daha mı makbul geliyor acaba anne adaylarına ve doğumunuzla ilgili bütün detayları da kaçırmak var tabi ki işin içinde.. düşünsenize uyutuluyorsunuz birde uynadığınızı hatırlıyorsunuz, birisi bir bebek getirip işte bak bu senin bebeğin diyor.. Onu kabullenmek ne kadar zamanınızı alacak ? İnsan bir an tereddüt bile edebilir gerçekten bu benim mi diye :)

Ona sahip olmak için 9 ay boyunca nelere katlanıyorsunuz ağrılar sızılar kusmalar bulantılar onun için endişe edip uykusuz geçirilen geceler. En ufak bir rahatsızlığınızda acaba ona bir şey mi oldu diye düşünmeler vs..

Ve insanoğlu bütün bunlara göğüs gerebiliyorken belki 5 belki 15 saat çekilecek bir sancı atağını kaldıramamak mı korkutuyor bizleri..

Dünya var olduğundan beri herkes normal doğum yapıyor, bu kadar ürkütücü bir şey olsa hiç kimse doğuramazdı...

Sağlık sorunu olmadığı sürece kimse sezeryan olup ne bebeğini ne de kendini o ilk bakışmalardan mahrum etmesin bence..

Ben 32 haftalık hamileyim şu an ve inşallah hiç bir sorun olmayacak ve içimdeki o mucizeyi ilk ben göreceğim doğum anında...

kızlar böledemeyin yaaa:=(..bende hep normal istiodum ama belim v kuyrugumdaki problem nedeni ile sezeryan önerio dr lar.normale ıkınırsam bel fıtıgını tetikleyerek ileri dereceye tasıyabilirmiş..o yuzden uzuluyorum sezeryan yapıcaım için..

offf ben cok korkuyorum ya normal dogumdan gelemem üstesınden hehaldedogustan kalça cıkıgım vardı tedavı oldum 5 sene.rsklı cok normal dogum sakat kalabılırımm ama ilk kez bı gttgım doktor yapablrsın dedı normal. yınede rske atamıcam kendımı galıba...bunca sene hep sezaryan dendı.

bende hep normal istiyordum hiç sezeryanı aklımın ucundan bile geçirmemiştim daha 4 aylığız ama dün akşam doktorum bana kendini sezeryana hazırla dedi ben kan pıhtılaşması yüzünden iğne kullanıyorum normal doğumda kanama sorunun olabilir bu çok riskli dedi o yüzden sezeryanı düşün ama doğum zamanı gelincede bakıcaz yine dedi...

evey bazen ne kadarda istesek sağlık sorunumuz elvermiyorsa olmuyor işte doktorumuz neyi önerirse o bakalım hayırlısı ne yapalım.. keşke sorunsuz bir gebeliğim ve doğum olsa..riskli durum olmasada bende normal doğum yapsam çok istiyorum

bende normal doğum istiyordum ama kan sulandırıcı iğneden dolayı sezeryan oldum..
her normal doğum yada her sezeryan aynı olmuyor bir kere.herkesin yaşadığı çok farklı..ben sezeryan oldum.12 saat sonra ayakta yürümeye başlamıştım.eşylarımı kendim topluyordum filan.hiç ameliyatlı gibi olmadım yani.şükürler olsun ne gaz problemi yaşadım,nede tuvalete çıkamama.
tavsiyem korkuyorsan kendini hazır hissetmiyorsan normal doğum yapma.çünkü ıkınma esnasında yapacağın en ufak bir hata bebeğini tehlikeye atabilir.en sağlıklısı normal doğum değil,doğal olanı normal doğumdur.

bende mecburi sezeryan olanlardanım ama yine doğuracak olursan yine(spinal anestezi ile) sezeryan olurum.öğle uyutulma felan olmadı bende an ve an yavrumun doğuşunu görebildim.hemde acısız ve sızısız.ertesi günde zaten hemen ayağa kalktımm.hiç sorun yaşamadım yani Allaha şükürler olsun.hatta gelip görenler şok oldular sezeryan lı olduğum halde normal doğum yapanlardan pek de bi farkım yoktu.yani herşeyin hayırlısı.bazen bazı şeyler insanın elinde olmuyo arkadaşlar............a.s.

bende kendi isteğiyle sezeryan olmuş biri olarak,herşey yolunda ise kesinlikle normal doğum.bende hamileliğim boyunca hep normal doğum yapmaya şartlamıştım kendimi tabii bi terslik çıkmazsa.herşey yolunda olmasına rağmen sezeryan oldumtabii sonrasında çokta pişman.36. haftada dr.bebeğin kafasının biraz iri olduğunu söyledi,tabii bende baya bi tedirgin oldum..ama 1 hafta sonrasındaki ölçümlerde büyüme yoktu normal doğum yapabilirdim.eşiminde sabırsızlığıyla sezeryan kararı verdik. ilk 2 gün ağrılar sancılar dayanılacak gibi değildi,sanki karnınızın içinde etlerinizi koparıyorlar..normal doğumdan korkanlar için diyorum sezeryanda ağrısız sızısız bişey değil..mecbur kalmadıkça yapılmamalı...benim görüşüm tabiii

senağlama ayyyy canım yaaa zaten normal doğum istiyodum birde sen öyle güzel anlatmışsınki iyice gaza geldim inşallah senin kadar kolay bi normal doğumum olur zaten çok az kaldı şafak 33:teytey:

sezeryanla doğum yapan ve yapacak olan bir ANNE olarak ne kadar kırıcı ve ağır ifadeler kullanmışsınız. ne demek kabullenmek ya. annelik içgüdüseldir hanımefendi, sonradan kabullenilmez. eğer normal doğum yapan herkes anne!! olsaydı tuvalette kendi kendine doğum yapıp camdan atanlar da anne olurdu.......

birçok konuda söyledim yine söylüyorum, lütfen doğum hakkında bu kadar kesin konuşmayın. burada ben dahil sezeryanla doğum yapmak isteyen/zorunda olan insanların moralini bozmayın. sonuçta bu bir doğum ve her türlüsü zor.....

AysCm sözüm sana...ben bir doktorum ve 37 hf lık gebeyim...henüz asistanım ve hamileliyim ilk ayı günaşırı nöbet tutuyordu; ayda 12 tane ve ertesi gün istirahatimiz yok.yani hiç uykusuz 36 saat ayakta tam 24 hf geçirdikten sonra nöbetten çıkabildim...siz evinizdeki bulanıları, kusmalarımı sıkıntıdan sayıyorsunuz???....üstelik ailemde yanımda değil..eşimle beraber onlardan uzakta görev yapıyoruz...anneliğin ne olduğunu kimse bana öğretemez!!! ben ise sezeryanın daha büyük fedakarlık olduğunu düşünüyorum..bir doktor olarak o kadar çok sorunlu normal doğum gördümki...zor doğumlarda bebek çok büyük sıkıntılar yaşayabiliyor ve ben sezeryan sonrası zorlukların herkesten çok farkındayım..ama yavrum için kendimi düşünmeden, onu riske atmama kararı aldım..
unutmayınki; normal doğum anne için konforlu olabilir ama şu bir gerçekki bebek için en risksizi sezeryandır..bunu da bir doktor olarak itiraf etmek isterim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…