Sizce kim hakli

Thyke06

Amin der susarım.. Dua'm belli Duyan belli...
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2014
192
91
Herkese iyi geceler,
konuyu bir arkadasım icin acıyorum.
İki senelik süren bir iliskisi vardi ve bikacgün önce bitti.
Arkadasimin istememesine rağmen karsi tarafin bir sene uğrasmasi ve ısrar etmesi sonucu basladilar, ilk bir sene pesinde kosan, dünyayi ayaklarina seren , her dedigine evet diyen adam son senede arkadasim daha olumlu olmasina ragmen tam tersi degisti
agresif tavirlar ,kötü sözler..
sebep soruldugunda ise artik sabri kalmadigini söylüyordu ama iliskiyi bitirmiyordu cünkü seviyordu.
Arkadasim trip atan ,bazen kavgalari büyüten, sanki adam umrunda degilmis gibi davranan biriydi ilgi gördügü zamanlar,
ilgiyi görmedegindeyse tam tersi degisiyordu davranislari.
Adam ise ince düsünen, onun sevdigi seyleri yapmaya calisan bunun icin caba sarfeden biriydi..
Sonra roller resmen degismeye basladi. yasadiklari kisa dönem bi ayrilikta adamin
tek gecelik bir iliskisi oldu, daha sonra arkadasimla tekrar basladilar, adam arkadasimin zayif noktasi oldugunu bilmesine ragmen aralari acildigi anda ilkfirsatta tekrar o kizla ayni ortamda bulunup muhabbet etti.
Adam sürekli gel git yasiyordu,
son birbucuk senedir arkadasima cok cektirdi,
birgün hatami anladim konuscam derken birgün herseyden arkadasimi sorumlu tutuyodu.
En sonunda ortak bir arkadaslariyla ayrilik haberini iletti o tek gecelik iliski yasadigi kizla ayni ortamda bulundugunu, muhabbet ettigini ama hata yapmadigini ve artik bizden olmaz anlamina gelen sözleri ortak arkadas araciligiyla iletip iliskiyi sonlandirdi..
Arkadasimda onu heryerden silip engelledi normalde asla yapmayacagi birseydi cünkü son zamanlarda adama köle olmustu..
Bugünse yine o ortak arkadasi arayip hem arkadasimi sorup hemde sürekli onu suclayan sözler söyledi iliskinin bitmesinin tek sebebi arkadasimmis kendisi hic hata yapmamis onu buraya sürükleyen arkadasimmis oysaki kiz son bir senedir adamin tüm hakaretlerine kötü davranmalarina sustu hatta haklida olsa ayaklarina kapanip özür bile diledi bazi tartismalarda.
Sizce adam bu durumda gercekten bukadar masummu asıl suclu size göre sadece arkadasimmi ?

Adam kesinlikle normal değil asla kendisini suçlamasın arkadaşınız hatta narsizim ile ilgili okusun bilgi edinsin adam narsist sapkın bişiler çıkabilir. Böylelerinden çok var malesef. Narsistle yüzleşmek diye de bi site var böyle bi adamla yaşayıp çilesini paylaşan birinin kişisel platformu. Bende bir psikopatla evlendiğim için böyle delileri biiliyorum malesef önce göklere çıkarıp sonra dibe vurup üstüne suçlu hissettirirler. Uzak durulası.

adam narsistmiş

arkadaşın sevene kadar gönlünü hoş etmiş sonra sömürdükçe enerjisini artık sömürecek bir şey kalmayınca yeni birisine geçmiş. klasik bir narsist olarak etrafındakilere de kızı suçlamış. kız bile kendinde hata var sanmış baksana.

arkadaşın ilk sene triplidir çünkü adam yamuk işler yapıyordur. kendiliğinden tripli olmaz insan.

arkadaşın sadaka versin bence. bundan kurtulduğu için ileride anlar şimdi çok üzülse de

Adam kesinlikle normal değil asla kendisini suçlamasın arkadaşınız hatta narsizim ile ilgili okusun bilgi edinsin adam narsist sapkın bişiler çıkabilir. Böylelerinden çok var malesef. Narsistle yüzleşmek diye de bi site var böyle bi adamla yaşayıp çilesini paylaşan birinin kişisel platformu. Bende bir psikopatla evlendiğim için böyle delileri biiliyorum malesef önce göklere çıkarıp sonra dibe vurup üstüne suçlu hissettirirler. Uzak durulası.
Bu yönden hic düsünmemisti kendisi suan yanimda rica etsem sayfaya tam nasil ulasabilecegimizi söylermisiniz bu sekilde yazinca bulamadik..
yorum icinde cok tesekkür ederiz :)

Herkese iyi geceler,
konuyu bir arkadasım icin acıyorum.
İki senelik süren bir iliskisi vardi ve bikacgün önce bitti.
Arkadasimin istememesine rağmen karsi tarafin bir sene uğrasmasi ve ısrar etmesi sonucu basladilar, ilk bir sene pesinde kosan, dünyayi ayaklarina seren , her dedigine evet diyen adam son senede arkadasim daha olumlu olmasina ragmen tam tersi degisti
agresif tavirlar ,kötü sözler..
sebep soruldugunda ise artik sabri kalmadigini söylüyordu ama iliskiyi bitirmiyordu cünkü seviyordu.
Arkadasim trip atan ,bazen kavgalari büyüten, sanki adam umrunda degilmis gibi davranan biriydi ilgi gördügü zamanlar,
ilgiyi görmedegindeyse tam tersi degisiyordu davranislari.
Adam ise ince düsünen, onun sevdigi seyleri yapmaya calisan bunun icin caba sarfeden biriydi..
Sonra roller resmen degismeye basladi. yasadiklari kisa dönem bi ayrilikta adamin
tek gecelik bir iliskisi oldu, daha sonra arkadasimla tekrar basladilar, adam arkadasimin zayif noktasi oldugunu bilmesine ragmen aralari acildigi anda ilkfirsatta tekrar o kizla ayni ortamda bulunup muhabbet etti.
Adam sürekli gel git yasiyordu,
son birbucuk senedir arkadasima cok cektirdi,
birgün hatami anladim konuscam derken birgün herseyden arkadasimi sorumlu tutuyodu.
En sonunda ortak bir arkadaslariyla ayrilik haberini iletti o tek gecelik iliski yasadigi kizla ayni ortamda bulundugunu, muhabbet ettigini ama hata yapmadigini ve artik bizden olmaz anlamina gelen sözleri ortak arkadas araciligiyla iletip iliskiyi sonlandirdi..
Arkadasimda onu heryerden silip engelledi normalde asla yapmayacagi birseydi cünkü son zamanlarda adama köle olmustu..
Bugünse yine o ortak arkadasi arayip hem arkadasimi sorup hemde sürekli onu suclayan sözler söyledi iliskinin bitmesinin tek sebebi arkadasimmis kendisi hic hata yapmamis onu buraya sürükleyen arkadasimmis oysaki kiz son bir senedir adamin tüm hakaretlerine kötü davranmalarina sustu hatta haklida olsa ayaklarina kapanip özür bile diledi bazi tartismalarda.
Sizce adam bu durumda gercekten bukadar masummu asıl suclu size göre sadece arkadasimmi ?
Adam zamanla saygısını kaybetmiş, arkadaşın hatasını anlamış ama adam affetmek istese bile başaramamış. Veya eziyet etmek rolleri degismek hoşuna gitmiş bilerek değişmemiş.

Her iki durumda da arkadaşın artık doğru davranmayı öğrendiği için bu çocuktan vazgeçecek yeni biriyle sağlam temelli bir ilişkiye başlayacak. Bu adam olmazzz. Bu adamdan olllmaaaaazzzz..

Bu yönden hic düsünmemisti kendisi suan yanimda rica etsem sayfaya tam nasil ulasabilecegimizi söylermisiniz bu sekilde yazinca bulamadik..
yorum icinde cok tesekkür ederiz :)
Narsistle yüzlesme yazınca çıkıyor olması lazım olmasa bitisk yazıp .com yapın cıkar o sekilde

Adam terslenmeyi seviyormuş belli ki. Kız kul köle oldukça bir tarafı kalkmış. İlişkilerde haklı haksız diye bir şey olmaz. En iyisi karşıdakinin yamugunu görünce topuklamak. Hem sanki 10 çocuğu varmışcasina saçmalıklarına. Boyun eğmek hiç sağlıklı değil. Arkadaşınız da kötü muamele gördükçe bağlanmış. Bence haklıyı haksızı düşünmeyi bırakıp kendi yoluna bakması daha iyi.

Narsistle yüzlesme yazınca çıkıyor olması lazım olmasa bitisk yazıp .com yapın cıkar o sekilde

ben de okumuştum geçmiş ilişkimle olan benzerlikler çok sinir bozucuydu hatta devam edemedim okumaya.

o her mutlu günde mutsuz etmenin yöntemini bulması kadını sürekli ağlatması falan çok tanıdık of of 😔😔😔

Arkadasim elinde olmadan vicdan yapiyor vaktinde ona cok cektirdim diyor sürekli..
Adamsa sürekli arkadasimi suclayip hep kötüleri düsünüp buna ragmen ortak arkadasi arayip nekadar sevsemde böylesi daha iyi diyor..

Aralarındaki saygı bitmiş ama arkadaşınızın en baştaki davranışları sebep olmuş buna bence.seveni iterler iteni severler diye boşuna dememişler.adam dengesizleşmiş.bende kendi arkadaşım için benzer bi konu açmıştım sevgilisi her kavgalarında arkadaşımın sevmediği ve engellettiği bi kızı instagramda gidip ekleyip yazıyordu kıza engellediği için özür falan diliyodu kızdan.Sonuç olarak ayrıldılar 1 senelik ilişkileri bitti.Benim kendi fikrimce işin içine 2. bir kız girdiği anda çok şey tuzla buz oluyor bu benim kendi görüşüm bu saatten sonra arkadaşınız nasıl güvenecek?her fırsatta soluğu o “tek geceliğin” yanında alıyor adamın kendine bile saygısı kalmamış.haklılık aramasın arkadaşınız yoluna baksın bence.

Arkadasim elinde olmadan vicdan yapiyor vaktinde ona cok cektirdim diyor sürekli..
Adamsa sürekli arkadasimi suclayip hep kötüleri düsünüp buna ragmen ortak arkadasi arayip nekadar sevsemde böylesi daha iyi diyor..

aynısını ben de yaşadım.

beni suçlayarak ayrılmıştı (halbuki biri varmış o zaman da ben çoook sonra öğrendim) ben de sandım geçimsiz biriyim ondan ayrıldı 🤣

halbuki şimdi bakınca o zamanki tartışmalarımda hep haklıymışım. kendimi düzelttim aklımca içime atar kavga çıkarmaz bi insan oldum hiç kavga bile etmezdik 😝

bu klasik bir taktikmiş demek ya vay anasını keşke bana da o zamanlar birileri söyleseydi😕

ben de okumuştum geçmiş ilişkimle olan benzerlikler çok sinir bozucuydu hatta devam edemedim okumaya.

o her mutlu günde mutsuz etmenin yöntemini bulması kadını sürekli ağlatması falan çok tanıdık of of 😔😔😔
Geçmiş ilişki demeyi ne çok isterdim geçmiş evliliğimde demek o kadar ağır ki şuan bide 1,5 ay sürdü benimki :KK61: aynen kurduğu cümleler taktikler herşey o kadar aynı ki o siteyle ben çok okudum bu konularla ilgili baya travma yaşadım atlatmak için irdeledim durdum nedenlerini nasıllarını Allah böyle insan görünümlü zombilerden korusun bİzi onun yüzünden bütün evlilik hayallerim suya düştü herşeyi mahvetti bundan sonrasının iyi olmasını umuyorum bütün kalbimle...

halbuki şimdi bakınca o zamanki tartışmalarımda hep haklıymışım. kendimi düzelttim aklımca içime atar kavga çıkarmaz bi insan oldum hiç kavga bile etmezdik 😝

bu klasik bir taktikmiş demek ya vay anasını keşke bana da o zamanlar birileri söyleseydi😕
Yaaaa evet aynısı:)) sorun çıkmasın diye bütün evlilik kritrlrimi yerlebir edip onun psikopat çıkma ihtimalini göze alıp tamam dedim acil evlilik fikrine halbu ki bu tür konuları nişanlıyken şüphelenip araştırmıştm sözsel psikopatik davranışları vardı onları bile yutturdu bana çok fenalar çokkkk

Geçmiş ilişki demeyi ne çok isterdim geçmiş evliliğimde demek o kadar ağır ki şuan bide 1,5 ay sürdü benimki :KK61: aynen kurduğu cümleler taktikler herşey o kadar aynı ki o siteyle ben çok okudum bu konularla ilgili baya travma yaşadım atlatmak için irdeledim durdum nedenlerini nasıllarını Allah böyle insan görünümlü zombilerden korusun bİzi onun yüzünden bütün evlilik hayallerim suya düştü herşeyi mahvetti bundan sonrasının iyi olmasını umuyorum bütün kalbimle...

kesinlikleee. valla çok geçmiş olsun ben irini patlatmışım gibi rahatlamıştım ilişkinin bittiğini idrak ettiğimde meğer ne bunalmışım fark etmemişim.

bence iyi olacak çünkü gözümüz açıldı :KK66: ne yazık ki çevremdeki ilişkilerde görüyorum tahmin ediyorum ve üzülüyorum. ve adamların yeni kurbanlarına :KK43: kıskanıcağıma üzülüyorum valla manyak mıyım bilmiyorum ama 😝

Yaaaa evet aynısı:)) sorun çıkmasın diye bütün evlilik kritrlrimi yerlebir edip onun psikopat çıkma ihtimalini göze alıp tamam dedim acil evlilik fikrine halbu ki bu tür konuları nişanlıyken şüphelenip araştırmıştm sözsel psikopatik davranışları vardı onları bile yutturdu bana çok fenalar çokkkk

valla keşke ben fark etseydim ilişki bittikten sonra fark ettim beni tamamen sömürüp artık beni istemeyeceği kadar tükettikten sonra. hayatımın 9 senesini çürüttü. doğum günlerim yılbaşılar düğünler hepsinde bi abukluk yapıp beni mutsuz etmiş ya hepsinde ağlamışım! sanıyordum ki ben paranoyağım ben memnun olmayan sorunlu biriyim. aaah ah yatacak yeri yok hayatında yaşattıklarının karmasını çeker umarım.

bende sizlerle ayni fikirdeyim onada anlattim bu düsüncelerimi ama yinede farkli fikirler duymak istedi oyüzden buraya yazmaya karar verdik..
yazan herkese cok tesekkür ederim yarin hepsini okutucam ona :)

Adam haklı bence.

Bir erkeğe ne kadar fedakarlik yaparsan o kadar kıymetsiz olursun.

Ne kadar ayak seviyesine inersen o kadar üstüne basar.

X