Sizce Kim haklı?

Kajmery34

Arrivederci KK❤️
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2012
11.496
21.252
Merhabalar sevgili KK üyeleri..
Benim yaklaşık 15 yıl olacak bir dostum var(dı). Bu dos dediğim kişi ile gece gündüz birlikte idik. Bir sürü tatillere vs vs gittik. Kendisi inanılmaz derece evlenmek isteyen ama bir türlü kimseyi beğenip evlenemeyen birisi.
Yani herkeste kusur bulan ama kendinin kusurlarını yok sayan ve en önemlisi sürekli mutsuz ve sorunlu... Konumuza gelecek olursak , geçen hafta bir geziye gittik . Orada sürekli olarak benim sevgilimi kötülemeye , iyi düşün bir daha boşanırsan ailen bu kez kabul etmez vs vs demeye başladı. E böyle olunca da bende doğal olarak tepki verdim. Sürekli olarak e senin 2. evliliğn olacak ya sen düğün yapmasan da olur nişan yapmasan da diyip duruyor. En tarzım olmayan ve kendinin asla tercih etmeyeceği şeyleri bana layık görüyor. En son bana geçe gün tripliydi. Ne oldu dedim. Bana dediği şey aynen şu 'Kajmery sen sevgilinle kavga ediyorsun ya mesela bana bunu anlatmıyorsun ':110:
Bende zaten kavga etmiyoruz da etsek bile bundan sanane ki dedim. Yok bilmem neymiş kankalar birbirine her şeyi anlatırmış. Saçmalığa bakar mısınız?
Bende bunun üzerine onunla arkadaşlığımı bitrmeye karar verdim. Gerçekten sürekli olumsuz oluşunu, herkese yukarıdan bakmasını , olmayan maddi durumu ile sürekli caka satmasından sıkıldım. Her ortamda sürekli durup durup benim babamında şunu var bunu var demesini.. Daha neler neler.. Sizce ben haksız mıyım?
Bu saaten sonra onu kesinlikle aramayı düşünmüyorum bu arada..

Benim yaklaşık 15 yıl olacak bir dostum var(dı). Bu dos dediğim kişi ile gece gündüz birlikte idik. Bir sürü tatillere vs vs gittik. Kendisi inanılmaz derece evlenmek isteyen ama bir türlü kimseyi beğenip evlenemeyen birisi.
Yani herkeste kusur bulan ama kendinin kusurlarını yok sayan ve en önemlisi sürekli mutsuz ve sorunlu... Konumuza gelecek olursak , geçen hafta bir geziye gittik . Orada sürekli olarak benim sevgilimi kötülemeye , iyi düşün bir daha boşanırsan ailen bu kez kabul etmez vs vs demeye başladı. E böyle olunca da bende doğal olarak tepki verdim. Sürekli olarak e senin 2. evliliğn olacak ya sen düğün yapmasan da olur nişan yapmasan da diyip duruyor. En tarzım olmayan ve kendinin asla tercih etmeyeceği şeyleri bana layık görüyor. En son bana geçe gün tripliydi. Ne oldu dedim. Bana dediği şey aynen şu 'Kajmery sen sevgilinle kavga ediyorsun ya mesela bana bunu anlatmıyorsun ':110:
Bende zaten kavga etmiyoruz da etsek bile bundan sanane ki dedim. Yok bilmem neymiş kankalar birbirine her şeyi anlatırmış. Saçmalığa bakar mısınız?
Bende bunun üzerine onunla arkadaşlığımı bitrmeye karar verdim. Gerçekten sürekli olumsuz oluşunu, herkese yukarıdan bakmasını , olmayan maddi durumu ile sürekli caka satmasından sıkıldım. Her ortamda sürekli durup durup benim babamında şunu var bunu var demesini.. Daha neler neler.. Sizce ben haksız mıyım?
Sanırım kıskançlığa kapılmış arkadaşın, görüşmeyi epey seyrelt aklı başına gelirse ne alâ.

Bencede gorusmeyin demek ki sizin kavga edip mutsuz olmanizi istiyor,sonrada ben sana demistim sen onunla anlasamazsin vs diyecek ayrica isterse 5.evliliginiz bile olur kime ne düğünde yaparsin,kinada nisanda siz ve karsi taraf istedikten sonra.

net art niyetli.. görüşmeyin. kendisi evlenecek birini bulamamış ve sizin 2. kez evliliğe doğru ilerlemenizi kıskanıyor içten içe.

liseden mi bu arkadaşlık?
Evet Liseden kalma . yani bana mı öyle geldi acaba dedim ama herkes aynı şeyi yazmış . Emin olun daha anlatmadığım bir sürü şey de var ve ben cidden çok sıkıldım .

Bencede gorusmeyin demek ki sizin kavga edip mutsuz olmanizi istiyor,sonrada ben sana demistim sen onunla anlasamazsin vs diyecek ayrica isterse 5.evliliginiz bile olur kime ne düğünde yaparsin,kinada nisanda siz ve karsi taraf istedikten sonra.
Sevgilim hiç evlenmemiş . Ve tahmin edersiniz ki o benden daha hevesli bu tarz şeylere . Ben mutlu olayım diye adam kendi kendini yiyor .. Bunu mu hazmedeme di nedir anlayamadım bir türlü

Evet Liseden kalma . yani bana mı öyle geldi acaba dedim ama herkes aynı şeyi yazmış . Emin olun daha anlatmadığım bir sürü şey de var ve ben cidden çok sıkıldım .
zaten bu durum dikkatinizi çektiğine göre normal birşey değil. 15 yıllık dostum aman ona katlanayım aman buna katlanayım aman hemen silip atmayım demeyin. çünkü bu arkadaş size dostane yaklaşmıyor

Benim arkadaşım ikinci evliliğini yapıyor olsa ben bu sefer dikkat et şöyle yapma böyle yapma derim uyarı anlamında. Ama ben nişan yapmayacağım ikinci evliliğin diye dese saçmalama gel en alasını planlayalım derim. Bana kavgasını anlatsa ya ne canını sıktın olur öyle der konu değiştiririm. Arkadaş ilgili gibi görünen ama art niyetli bir hatun. Bir anda kesmeyin ama azaltarak bitirin ilişkiyi.

Benim arkadaşım ikinci evliliğini yapıyor olsa ben bu sefer dikkat et şöyle yapma böyle yapma derim uyarı anlamında. Ama ben nişan yapmayacağım ikinci evliliğin diye dese saçmalama gel en alasını planlayalım derim. Bana kavgasını anlatsa ya ne canını sıktın olur öyle der konu değiştiririm. Arkadaş ilgili gibi görünen ama art niyetli bir hatun. Bir anda kesmeyin ama azaltarak bitirin ilişkiyi.
Ona sorsanız hep benim iyiliğimi istiyor . Ama ben artık asla inanmıyorum onun niyetine . Sürekli olarak saçma sapan sebeplerle oda uzaklaşmaya çalışıyor . Hafta sonu ortak arkadaşlar vesilesi ile bir arada olacağız maalesef o zaman ne yapmam lazım bilmiyorum .

Aynısı wardı bende 3 yıl önce dayanamadım için kestim ilişkimi.sanırsın mutzluğumdan besleniyordu o mutsuzsa benide mutsuz ediyordu

Ona sorsanız hep benim iyiliğimi istiyor . Ama ben artık asla inanmıyorum onun niyetine . Sürekli olarak saçma sapan sebeplerle oda uzaklaşmaya çalışıyor . Hafta sonu ortak arkadaşlar vesilesi ile bir arada olacağız maalesef o zaman ne yapmam lazım bilmiyorum .
Ortak arkadaşlarda varmış kavga gürültü kesme ilişkini. Daha az konuşmaya başla daha az samimi ol ama gözüne sokarcasına değil. Haftasonu her zamanki gibi davran ama mesela sevgilinin konusunu açarsa aman boşver onu şimdi de konu değiştir mesela. Giderekte daha az görüş. İyi niyetli insan kavga anlat demez,düğün yapma demez, sürekli uyarmaz. Bir kere düşündüğünü söyler gerisini arkadaşına bırakır o kadar.

Ortak arkadaşlarda varmış kavga gürültü kesme ilişkini. Daha az konuşmaya başla daha az samimi ol ama gözüne sokarcasına değil. Haftasonu her zamanki gibi davran ama mesela sevgilinin konusunu açarsa aman boşver onu şimdi de konu değiştir mesela. Giderekte daha az görüş. İyi niyetli insan kavga anlat demez,düğün yapma demez, sürekli uyarmaz. R kere düşündüğünü söyler gerisini arkadaşına bırakır o kadar.
Çok haklısınız . Aynen öyle yapacağım . Ama kendisi o kadar çocukça ve saçma hareketleri olan bir insan ki karşılıklı dahi oturmayı düşünmüyorum . Gerçekten onsuz hayat bence çok daha iyi olacak . Tabi yılların verdiği bir alışkanlık var aslında ama ben zaten eski eşim yüzünden onunla 4 sene kadar görüşmedim .

Bu detayları görmeye başladıysanız arkadaşlığınızın devam edemez zaten. Boşuna stres olur hayat enerjinizi sömürmesini izlersiniz. İyi etmişsiniz, görüşmeyin.

sana zarar veren her kim olursa olsun.. maddi manevi.. uzak dur. bunu dinimz bile söylüyor. en doğrusu bu.. harap olmana değecek zerre bir önem teşkil etmiyor.
dostluk bammbaşka bir şey.. herkes onu taşıyamıyor maalsef :/

sana zarar veren her kim olursa olsun.. maddi manevi.. uzak dur. bunu dinimz bile söylüyor. en doğrusu bu.. harap olmana değecek zerre bir önem teşkil etmiyor.
dostluk bammbaşka bir şey.. herkes onu taşıyamıyor maalsef :/
Evet haklısınız hadis var bununla alakalı .
Bundan sonrasında onun olmayışı şu an bile bana daha iyi geldi cidden .

uzun süren bi arkadaşlıkmış.bi düşün derim hemen kestirip atma.senin göremediklerini görebilr dışardan bakan gözle.bide her şeyine şahit olmuş.kıskançlık yapacağını pek düşünmedim niyeyse

"Biz görüşmeye devam edin" desek içinize sinmediği, sizi sürekli itham ettiği, huzursuz ettiği halde görüşecek misiniz? :işsiz:

X