sizce ilk çocuk evlendikten ne kadar süre sonra yapılmalı

bebek sahibi olmak icin okulumun bitmesini ve bir ise girip bir sure calismayi dusunuyorum.. ve bu zamanin gøz acip kapamak kadar cabuk gecmesini diliyorum ben.. yaklasik 1,5 - 2yil kadar vaktimi alir buda.. 8aylik evliyim ben, yani hemen hemen evlilikten 3yil sonra oluyor Allah nasip ederse tabiki

bencede kişiden kişiye değişen bir durum ama yinede bir müddet beklenmesinden yanayım.ama çevrede bunaltıyor insanı.bende 1yıl çocuk düşünmedim.3 ayda olmadı .evlendikten15 ay sonra hamile kaldım iyikide bir müddet çocuk yapmamışız

BENDE NİŞANLIYIM VE YAZA KISMETSE DÜĞÜN YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.
BİZDE ÇOCUK KONUSUNDA 2-3 YIL BEKLERİZ DİYODUK AMA BAZEN
KONUŞUNCA ALLAH NE ZAMAN VERİRSE O ZAMAN OLSUN DİYORUZ 1 YIL
KORUNUR SONRA KORUNMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ ALLAH HERKESE İSTEDİĞİ
ZAMAN EVLAT NASİP ETSİN.
SENİ ÇOK ÖZLEDİM Ş:39 (SANA KÜSÜM BU GÜNDE )

:asigim:Şeniz:1hug:

Allah bozmasın canım maşallahhha.s.

canım ben evlendim 2 ay geçmeden korunmama rağmen hamile kaldım :uhm:..bizde en az 2 sene diyorduk ama kader dedik artık Allahım bana bu bebişi nasip etti nasıl kıyarım onun canına ben :1no2: yaşım zaten 25 eşimlede uzun bir süreden sonra evlendik..şu anda 5,5 aylık hamileyim ve o bana tekme attıkça içimde onun büyüdüğünü hissettikçe hayatımın en güzel günleri işte bu diyorum..Rabbim isteyen herkese nasip etsin..banada ayyy erken daha aldır diyen çok oldu..aslaaaa..bu kadar basitmi yaa Çok üzgünüm çoook hiç takma çevrendekileri hayat senin karar senin canım..herşeyin hayırlısı olsun de gerisini boşver..a.s. :1hug:

kimileri sadece çocuk için evleniyorlar artık,beklemekden ziyade,istemek ve istememek ,hazı olmak yada olmamak önemlidir.Anneliğe ,babalığa kendinizi hazır hissettiğinizde ve gönülden daynılmaz birşekilde istedikten sonra ayrıcada ,maddi açaıdan çocuk için gerekli şartları oluşturduktan sonra bebek olmalı,bebek bıcı bıcı sevmek için yapılmamalı,dünyaya bir canlı geleeğide unutulmamalıdır bence.Ben 31 yaşındayım bebeğim yok hiç hazır hissetmedim ve halada hissetmiyorum.Anne olmak bana cazip gelmiyor.Bu işin üstesinden geleceğimide bir çok nedenden dolayı düşünüyorum.Bebekleri olan bayanlara dahi hayran hayran bakamıyorum.Allah yardımcıları olsun diyorum.En iyi kararı beyninle ,aklınla,bedenin ve ruhunun ne istediğini iyi tartarak verebilirsin

Her evli çiftin evlenir evlenmez çocuklarının olmasını bekleyen bir toplum
olduğumuz için, çiftler zaten yeterince baskı altında.
Kim ne zaman kendini hazır hissederse maddi manevi o zaman denerler.
Ha olmuyorsa '' kaderini sev'' önerisini hayat düsturu haline getirip beklersin.
:1closedeyes:

Kimi insanlar da evlendikten sonra önce var olan borçlarını öder,o sırada eşini iyice tanır,ebeveyn olma yetisine sahip olduğuna inandıktan sonra evlat sahibi olur.
bende bu şekilde düşünüyorum dunyaya gelecek cocugun ıyı yetıstırmek onemlı ve ona bır gelecek garantı etmek zorundayız bunu unutmamak gerek 8 aylık hala beklemekteyım calsıyorum zten kı su an annelıgı tasıyacak bır guc yok bende

Bence bu konuda en iyi kararı çocuk yapacak olan çift verir. Ama tabiki bu kararı vermede; eşlerin yaşı, maddi durumu, dünya görüşü, bir birlerine olan sevgileri ve bağlılıkları etkilidir diye düşünüyorum

bencede kişiye göre değişir bu süre.evlilikte eşlerin yaşı,sağlık durumu,maddi imkanları,iş durumları v.b bir sürü sebeb çocuk yapma süresinde etkili olabilir bu yüzden genelleme yapmak pek doğru değil bence.
ben bekarlığımda en az 2 yıl çocuk yapmam ama ardından en az 3 çocuk isterim derdim.ama 29 yaşında evlendim ve hemende hamile kaldım.şimdi ise 2. ye korkuyorum.

Ben evlendikten 8 ay sonra bebek istiyorduk çalistigim halde. Hapi biraktim 1 ay sonra hamile kaldim. Bebesim 3 aylikti ise geri basladigimda. Annem bakti. Erken çocuk yaptigima pismanlik duymadik. Genç anne olmak güzel bir duygu. Iki tane çocugum oldugunu söyleyince, insanlar sasiriyor:1shok: Bende gurur duyuyorum :dance:. Bu insana bagli birsey, ne zaman anne olmayi hazirsan, o zaman yap. Annelik zoorrrrr. Annelerimizin kiymetini bilelim:1hug:

valla bende evlencem ve an az 2 yıl düşünüyom yapmamayı,ama allahın taktiri olursada bişey yapamam ama bebeğine güsel bi gelecek hazırladıktan sora bebek yapmalı.

kişiden kişiye değişir bu düşünce ben başta istemedim ama eşim çok istiyordu yaptık...

ocakta evleneli 3 yıl olacak insallah
bizede soruo herkez bebek yokmu diye
hatta ailemi bile sıkıstırıolarki babam gecende ruya gordum torun seviodum
oysa onlar okul bitmeden yapma diolar yani
hele bitane halam var sen yap biz bakarız dio
esim askere gitmeden bizde dusunmuyoruz daha
ama olursada nasıl olursa olacak yani
bazen bizde istiyoruz ama istemekle olmuyor hersey
bencede anne baba ne zaman maddi manevi uygun hissederse kendini o zaman bebek olmalı

Diğer arkadaşların da dediği gibi çocuk sahibi olacak çiftin maddi durumu, hazır olup olmamaları vs. pek çok etken var. Ben 17 aylık evliyim ve henüz çocuk düşünmüyoruz. İşin aslı eşim henüz kendini hazır hissetmiyor. Aslında iyi mi ediyoruz kötü mü ediyoruz ertelemekle bilmiyorum. Çünkü nişanlıyken 4. evre endometriosiz ameliyatı geçirdiğimden zaten yüksek risk grubundayım.:1no2: Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…