Gebeliğe Hazırlık Sizce hangisini kullanmalıyım?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Fyprk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2017
933
423
Kızlar FSH hormonum sınırda pko vardı ama adetlerim düzene girdi şuan. 8 aydır bitkisel hiçbir şey denemedim bu ay denemek istiyorum ama sadece FSH hormonum sınırda diğer hormonları bozmak istemiyorum. İki şey düşünüyorum şuan testere dişli aslan pençesi yada hayıt tohumu sizce hangisini yapayim?

Bende duydum da şimdi adetlerim düzene girmisken bozar mı tekrar diye korkuyorum

Iste ony bilemiyorum ben hayit kullandim bi 10 gun kadar. Sonrasnda camurumsy leke geldi ama adet olmadim.45 gunde falan oldum ama son 3 aydur 37 38 gunde bi olmaya baslamistim. Hayittan mi bilmem ama benim e2 182 ckmisti baya bi onceydi ama bu. Simdi 60 ckti.

Iste ony bilemiyorum ben hayit kullandim bi 10 gun kadar. Sonrasnda camurumsy leke geldi ama adet olmadim.45 gunde falan oldum ama son 3 aydur 37 38 gunde bi olmaya baslamistim. Hayittan mi bilmem ama benim e2 182 ckmisti baya bi onceydi ama bu. Simdi 60 ckti.
Senin ne sıkıntın var pko mu?

Kızlar FSH hormonum sınırda pko vardı ama adetlerim düzene girdi şuan. 8 aydır bitkisel hiçbir şey denemedim bu ay denemek istiyorum ama sadece FSH hormonum sınırda diğer hormonları bozmak istemiyorum. İki şey düşünüyorum şuan testere dişli aslan pençesi yada hayıt tohumu sizce hangisini yapayim?
Hayıt tohumunu ben denedim,
Baya pms yok oluyor arkadaş.
Az bi sivilve yapıyo, biraz da göbüş şişmesi.
Bugün yine başladım.
Ama insanı çok sakinleştiriyor, rahat uyku uyudum ben.
Bende pko yok
Hormonlar normal
Amaarada adet dengesizliği var ve tsh yüksek, şuan hem tsh ilacı alıyorum hem hayıt otuna başladım.
Adetlerde daha azkanamalı geçiyor.
Diğerini kullananlar da yazar fikirlerini,

ben daha dün aksam içtim ve uzuan zamandır ara ara içiyorum ,
hiç bir zararı olmaz
Etkilerini paylaşır mısın?
Ben bendekileri yazdım . Sende ikincisi nası bi etki yapıyo..
Benim bu ara derdim fazla hassas yumurtlama dönemleri geçirmem ve gögüslerimin hep şiş ağrır modda olması, bi de gerginim ya! İnsan yumurtlama dönemi de ağlak olup herseye bağırıp trip atıyosa, bi de adet öncesi yapıyosae biraz fazla kaçıyor yani. Ben bile kendime uyuz oluyorum artık

şuan etkilerini birebir yazamam ama hepsini hormonlarımız için yaratmış rabbim ,
gögüslerdeki şişlik sızlamayı , hormonları olması gerektiği düzeye getiriyor ,

Doktora gidip herhangi bir degerime baktirmadim her ay su 3 aydir adetim 35-38 gun arasiyken gecen ay 10 gun kullanmama rağmen hem testere disli aslan pencesi hemde hayit suyu hazir aldim evde ugrasmadim adetim 25. Gün geldi ve 12. Gün yumurtlamam erken oldu normalde adetim 35-38 gunde oluyordu son 3 aydır yumurtlamamda 19-21 gun arasi oluyordu birde 3 aydir göğüs agrim oluyordu dokunamıyordum bu ay hic bir sekilde göğüs hassasiyetim yoktu cok rahattim hamile kalmak için basladim hamile kalamadim 1 ayda ama olsun adetim düzene girdi elbet bu düzene girdiyse rabbim bir gün gebelikte nasip eder vesile oldugunu dusunuyorum onlar sayesinde düzen olduğunu düşünüyorum

X