Sizce hangisi daha avantajlı ?

Çok mu yemek yersiniz 🙈😁
20 kavanoz vişne bana çok geldi mesela..
Visneyi ben dondurucuya atiyorum, browni yaparken kullanıyorum sadece.
Meyve suyunu da içmeyi verelim diyip geçerim 😊

Eliniz aza gitmiyor sanırım.
3 kasa domates
20 şişe vişne.

Her şeyi yapmak güzelde, kararında olmalı. Ne bileyim çok mu kalabalık siniz . Ne kadar yenilip içiliyor ki, hem dediğiniz gibi kışın da illa ki pazara gidiliyor bir şeyler alınıyor.

Ben bütün kişi çıkartmak için değil de işte arada değişiklik olsun diye kurtarıcı yemeğim olur, elime gelir diye genelde buzluğa atıyorum .
Haliyle her şeyden üçer beşer tane yaparım . Yeter..

Küçük çocuklarla zor oluyor 😁

Geçen hafta pazardan 4 tlye yumurta domates aldım 10 kg. 10 orta boy şişe menemen çıktı. Kışın hiç marketten domates salatalık almıyorum. Böylesi çok iyi oluyor. Bu hafta biraz daha alıp bi 10 şişe daha yaparım İnşaAllah

Senelerdir hep ev yapimi yedim bekarken annem yapardi yeni evlenince kayinvalidemle yapardik bu yıl kaldim kendimle basbasa acikcası beceremeyip hic ederim diye de korkuyorum kapak tutmaz falan ne yapsam bilmiyorum ama ya bismillah diyip pazara cıkip alacagim sanirim birazdan
gazanız mübarek olsun!

içinden çıkamayacak kadar almayın en kötü birkaç seferde yaparsınız.
kapağı da sıcak kapatınca tutar ya bence. (annem pimpiriklidir her sene yeni kapak alır)

Çok mu yemek yersiniz 🙈😁
20 kavanoz vişne bana çok geldi mesela..
Visneyi ben dondurucuya atiyorum, browni yaparken kullanıyorum sadece.
Meyve suyunu da içmeyi verelim diyip geçerim 😊

Eliniz aza gitmiyor sanırım.
3 kasa domates
20 şişe vişne.

Her şeyi yapmak güzelde, kararında olmalı. Ne bileyim çok mu kalabalık siniz . Ne kadar yenilip içiliyor ki, hem dediğiniz gibi kışın da illa ki pazara gidiliyor bir şeyler alınıyor.

Ben bütün kişi çıkartmak için değil de işte arada değişiklik olsun diye kurtarıcı yemeğim olur, elime gelir diye genelde buzluğa atıyorum .
Haliyle her şeyden üçer beşer tane yaparım . Yeter..

Küçük çocuklarla zor oluyor 😁
Bebegim surekli icecek bir seyler ister ayran meyvesuyu falan ben paketli gida vermedigim icin visne erik o tarz seylere yöneliyorum ondan o kadar visne 😇

Geçen hafta pazardan 4 tlye yumurta domates aldım 10 kg. 10 orta boy şişe menemen çıktı. Kışın hiç marketten domates salatalık almıyorum. Böylesi çok iyi oluyor. Bu hafta biraz daha alıp bi 10 şişe daha yaparım İnşaAllah
1 sise bir kilo mu aliyor yani boyle hesap etmesi daha iyiymis o zaman kasa hesabindan ziyade

Pazarda 4.5 5 tl idi en pahalı 6.5 tl gördüm
Yeni kapak alın asla su olmayacak damla bile olmayacak
Kapatmadan önce kavanozu havlu kağıt ile kurulayın
Birde kavanoz hunisi mükemmel bir icat tavsiye ederim

Pazarda 4.5 5 tl idi en pahalı 6.5 tl gördüm
Yeni kapak alın asla su olmayacak damla bile olmayacak
Kapatmadan önce kavanozu havlu kağıt ile kurulayın
Birde kavanoz hunisi mükemmel bir icat tavsiye ederim

Senelerdir hep ev yapimi yedim bekarken annem yapardi yeni evlenince kayinvalidemle yapardik bu yıl kaldim kendimle basbasa acikcası beceremeyip hic ederim diye de korkuyorum kapak tutmaz falan ne yapsam bilmiyorum ama ya bismillah diyip pazara cıkip alacagim sanirim birazdan
refikanın kışa hazırlık videosunu izleyin. orda pratik şekilde gösteriyor sos ve salça olayını...bu arada benim de kızım 2 yaşında onla nasıl olcak bakalım görcem (geçen sene sağolsun kv yapıp vermişti bu sene sesi çıkmıyor kendim yapmayı planlıyorum).

Ben dün milliyette kışın 50 lira olabilir diye okudum domatesi.Ben hersene 10 kilo şeklinde alıp parça parça yaparım hepsi çalışan ve cocukluya ağır gelir.calisiyorum çünkü.Sali günü 4-6 lira arasında değişiyordu domates fiyatı antalyada.Gecen sene 50 kiloyla kapattım sezonu.Bu sezon daha başlamadım hayırlısıyla haftaya başlayacağım.

Blender yada dograyiciniz varsa daha kolaylık sağlayabilir size.Ben dograyicinin içinde ikiye bölüp çöpünü alıp atıyorum.Makineyle daha kolay.15-15 olarakta yapabilirsiniz.Ilk etapta hem ev hem çocuk hem kaynayan sıcak bir ürün zorlanabilirsiniz.

gazanız mübarek olsun!

içinden çıkamayacak kadar almayın en kötü birkaç seferde yaparsınız.
kapağı da sıcak kapatınca tutar ya bence. (annem pimpiriklidir her sene yeni kapak alır)
Kapak yeni olmak zorunda. Yoksa hava alır bozulurlar. Sıcakken ters çevirince tutuyor kapak. Ya da bir 15 dakika tencerede kavanozlar kaynatılır

Şu an yapamıyorum domates sosu çok üzgünüm şahsen . Kışın domatesin ne tadı ne tuzu var ben o soslardan çorbaya makarnaya yemeklere koyuyorum ve çok lezzetli oluyor . Bence bir kasa alın domates ve yapın salçayı hazır da alırsınız ama domates sosunuz olsun .kışın elli liradan hiçbir faydası olmayan domatesi almaktansa şimdi yapmak mantıklı bence

Geçen hafta yaptım ben soslu domates 2 çocukla biraz zor oldu ama kocamla hallettik. Domatesi 4ten aldık reklam olmazsa şok a gelmişti 🤣 biraz da çiğden buzluya koymak istiyorum. Domates ve közlenmiş kapya biber kırmızı çizgim 🤭

Sizi emekleriniz icin takdir ediyorum.Ben eskiden hepsini yapardım ama artık yapmıyorum.Allah ağız tadıyla yemek mutlu sofralar nasip etsin size.
Herkes derdim diye boşanma aldatma vs yazarken sizin sorununuzun kış hazirliklari olmasi ne güzel🧿🧿🧿

Şu an yapamıyorum domates sosu çok üzgünüm şahsen . Kışın domatesin ne tadı ne tuzu var ben o soslardan çorbaya makarnaya yemeklere koyuyorum ve çok lezzetli oluyor . Bence bir kasa alın domates ve yapın salçayı hazır da alırsınız ama domates sosunuz olsun .kışın elli liradan hiçbir faydası olmayan domatesi almaktansa şimdi yapmak mantıklı bence
Tasarruf için yapmıyoruz ki . Kışın günler kısa iş okul var. Elimizin altında çok çeşitli kışlık hazırlık olunca büyük rahatlık. Ayrıca sağlıklı ve lezzetli de. Kapya biber küp küp doğra poşetle köy biberi doğra . Çorbalık kabuğunu soy küp küp domates doğra poşetle buzluğa at. Kışın pilav ve çorbalar kolayca oluyor. Domates doğra kaynat az tuzla sonra blender la sıcak sıcak kavanozla. Domates çorbası olur kışın. Patlıcan köz kApya biber köz de iyi oluyor. Hemen salatasını yapıyorsun.ajvar sosu da harika. Nette var tarifi

Son düzenleme:
X