Sizce hangi laptopu almalıyım?

angera

Yorulursan Yaslan Bana...
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2012
602
1
Selam kızlar :)) google da ne aratsam bu siteyi karşıma çıkarıyordu.ben de okuyordum hep :) e bende sonunda üye oldum.çok güzel paylaşımlar var moda,düğün hazırlıkları indirimler ,cilt bakımları..yani tam bir kadınlar kulubü :)) ben de sizin fikirlerinize ihtiyaç duydum ve konu açmaya karar verdim.malum bilgisayardan pek anlamıyorum.film izleyebileceğim, facebook , tweeter , ve çeşitli bloglarda takıldığım için bir bilgisayara ihtiyaç duyuyorum.sony çok eski bir laptopum var hem şekli hiç hoşuma gitmiyor hem de çok ısınıyor.film izlerken birden kapanıyor.şimdi almak istediğim notebook ısınmasın istiyorum.sizce hangisini almalıyım.markaları da pek bilmiyorum ama birisi acer ve hp alma dedi.özellikle beyaz istiyorum.

Toshiba Satl L750-1XT Notebook laptop , notebook , dizüstü natebooklar bilgisayar (beyaz renkte)
SONY VAIO VPCCA3S1E/P Notebook - notebook fiyatları (pembe renkte ama çok pahalı)

aldığımda çok uzun süre kullanacağım için iyi bir şey olsun istiyorum ama sonyde çok pahalı? laptop daha iyi?teşekkür ediyorum canlarımmm :)

Bilgisayarların gün geçmiyoki yeni bir modeli çıkmasın.Bilgisayarda ne yapacağınız da önemli bilgisayar alırken.Onu da belirtirseniz yardımcı olabilirim belki.

Benim ikinci Laptopum Toshiba.
Suan 2inci senem kullaniyorum.
Sarji ilk aldigimda 3 saat dayaniyordu full dolu oldugunda.
Simdi malesef 20dk bile dayanmiyor.
Onun haricinde hic bir sorunu yok masAllah.

Amma ve lakin Sony'nin daha kaliteli olabilecegini düsünüyorum aslinda.

HP de öneririm.
Babam HP kullaniyor gayet memnun.

Güle güle kullanman dilegiyle.

Son düzenleme:
Pardon ya yazmışsın ne yapmak istediğini görmemişim kusura bakma :)
Ama sadece film twitter facebook bloglar içinse 1800 lirayı sony'ye verme derim.Üstelik özellikleri de düşük.
Aynı paraya daha iyi bilgisayarlar bulabilirsin.Asus, dell de güzel bir markalardan.
Ben bilgisayar öğretmenliği okuyorum üstelik her gün açık bilgisayarım.
Film izleyeceksen ekranı büyük olması senin için iyi olur.Sony'nin ekranı küçük geldi bana film için.
Birde ekran kartı kalitesine bak film için.
Seçenekleri tekrar inceleyeceğim yine yazarım buradan.

Pardon ya yazmışsın ne yapmak istediğini görmemişim kusura bakma :)
Ama sadece film twitter facebook bloglar içinse 1800 lirayı sony'ye verme derim.Üstelik özellikleri de düşük.
Aynı paraya daha iyi bilgisayarlar bulabilirsin.Asus, dell de güzel bir markalardan.
Ben bilgisayar öğretmenliği okuyorum üstelik her gün açık bilgisayarım.
Film izleyeceksen ekranı büyük olması senin için iyi olur.Sony'nin ekranı küçük geldi bana film için.
Birde ekran kartı kalitesine bak film için.
Seçenekleri tekrar inceleyeceğim yine yazarım buradan.

ayy süper bir bilgisayar öğrtmeni :)) ekran kartı kalitesi diyorsunda ahh keşke anlasam :))) yazmışlar grafik işlemci ddr bilmem ne bir 1gb 8gb 1333mhz filan insanın kafası karışıyor vallahi :)) önerilerin varsa mutlaka dinlerim.bir de sony laptopumu herhalde bi 4 yıl olmuştur kullanalı hala da iş görüyor ama yenisi lazım o yüzden para veriyosunuz ama yıllarca sorunsuz çalışıyor.beyaz istiyorum ama dell de ve asus da beyaz bulamadım maalesef.

ayrıca kızlar cevaplarınız için çoook teşekkür ederim :)

ayy süper bir bilgisayar öğrtmeni :)) ekran kartı kalitesi diyorsunda ahh keşke anlasam :))) yazmışlar grafik işlemci ddr bilmem ne bir 1gb 8gb 1333mhz filan insanın kafası karışıyor vallahi :)) önerilerin varsa mutlaka dinlerim.bir de sony laptopumu herhalde bi 4 yıl olmuştur kullanalı hala da iş görüyor ama yenisi lazım o yüzden para veriyosunuz ama yıllarca sorunsuz çalışıyor.beyaz istiyorum ama dell de ve asus da beyaz bulamadım maalesef.

Evet canım insan alınca uzun süre kullanmak istiyor az para verilmiyor ne de olsa.
Sana bildiğim kadarıyla açıklayayım neyin ne olduğunu.Çünkü donanım konusunda pek iyi değilim ama kendi bilgisayarımı alırken tam 1 ay takip ettim netten kendime hem özellik hem fiyat bakımından en uygun olanı bulabilmek için.
Senin sony üzerinden gdiyorum
1)İşlemci:intel core i3 Çift çekirdekli i5 i7 var.hepsinde özelliği artıyor çekirdek sayısı artıyor.
Bunu şöyle düşünebilirsin ne kadar çok çekirdek o kadar çok işlem.
Ama film için i3 gayet iyi.(Benim mühendislikte okuyan bir arkadaşım var işlemcisi i3 bile değil ve 3 yıldır kullanıyor size hayli hayli yeter bu özellik diye düşünüyorum)
2)Ekran boyutu:Bu monitör büyüklüğü demek.
3)Ekran çözünürlüğü:Ekranınızda görüntülenen piksel sayısını belirtmek için kullanılan değerdir.
4)Ekran kartı:Bunu da şöyle düşünün.Ekran kartı belleği ne kadar fazlaysa görüntüler monitöre o kadar çabuk gelir.Sony ekran kartı belleği 512 mb bu da film için uygun bence.
5)Sistem belleği:Bu da bilgisayarınız açıkken kullacağı bellektir.sony'nin 4 gb bu da size yeter.max bellek de belleği artırabiliyorsunuz bellek takıyosunuz falan buna gerek kalmaz size diye düşünüyorum.
6)Disk kapasitesi:bu da bilgisayarın hafızası.sony'nin 500 gb bu da yeter size.
7)Optik sürücü:cd dvd takılan yer var ya.Bu o oluyor.Bundan pek anlamıyorum :)
8)Wireless seri port e-sata falan demiş bunları da ben de pek bilmiyorum :KK50:
9)İşletim sistemi:Tüm programları denetleyen yazılım gibi düşünün.Bilgisayarın yöneticisi gibi.Sony'nin Windows 7 Home Premium işletim sistemi de iyi.
Sony'yi alabilirsiniz ama aynı özelliklere hatta daha yüksek özelliklere sahip olanları daha uyguna bulabilirsiniz.
Bence 1 2 hafta araştırın ve tanıdığınız bilgisi olan olmayan herkese sorun.Çabuk karar vermeyin.

ısınmasın diyorsan hp den uzak dur derim benim hp acayip ısınıyor ama onun dışında maşallah hiç problem çıkarmadı 3 seneyi geçti kullanıyorum

Tabiki de Sony Vaio.. Sony çok kaliteli bi marka. Bende Sony kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Buda benim kullandığımın resmi canım. Geçen sene hediye geldi bana :kk77: Yeni çıkmıştı bu model 1 senedir kullanıyorum çok memnunum. Daha 1 kere format bile attırmadım yağ gibi çalışıyor maşallah.. :nazar:
$sony-vaio-vpcea15fg-p-1.jpg $sony-vaio-vpcea15fg-p-3.jpg

selam cnm bnde bilgisayar ögretmenliği okuyorum acer kullanıyorum ve cok memnunum tüm laptop düsünenlere casper ve hp dısındaki piyasadaki cogu ürünü tavsye ederim acere gelince sarjı cok iyi dayanıyor ısınmıyor ve fiyatı toshiba asus gibi markalara göre cok daha uygun :) bu arada hayırlı olsun :)

5-6 senedir toshiba kullanıyorum,ikinci laptopum,ilki hala sağlam ama kardeşimde,yeniden toshiba aldım.Çok sağlam bir marka.

Laptop dedin mi en iyi marka toshiba dir canim.6 yildir kullaniyorum banamisin demiyor. Yani benimki oyle diye demiyorum genelde toshiba en iyi markadir laptop ta.

güzelim eşim sistem uzmanı,toshibayı çok beğenir ama gereksiz pahalı bulur,şuan bizde packard bell var ve acaip memnunuz,bi önceki laptop da bu markaydı,değiştirme nedenimiz yeni teknolojiden faydalanmak içindi ama taş gibi makina,özllikleri toshibadan daha yüksek olmasına karşı daha ucuz,emin ol eşim için bilgisayar canından bir parçası gibidir ve istanbulu altüst eder aradığı özellikleri bulmak için packard bell aldıysa vardır bir bildiği...acer dee iyi bu arada 2 önceki bilgisayarımızın markası oydu:)

kızlar teşekkür ederim cevaplar için sayenizde artık modeller hakkıında daha iyi bir biligyw sahip oldum:) bu modelleri değil de Toshiba Satl C660-2PR Notebook laptop , notebook , dizüstü natebooklar bilgisayar aldım.ilk izlenimlerim çok iyi :))
güle güle kullan bende toshiba'yı önercektim :)
5-6 senedir toshiba kullanıyorum,ikinci laptopum,ilki hala sağlam ama kardeşimde,yeniden toshiba aldım.Çok sağlam bir marka.

Laptop dedin mi en iyi marka toshiba dir canim.6 yildir kullaniyorum banamisin demiyor. Yani benimki oyle diye demiyorum genelde toshiba en iyi markadir laptop ta.

benim toshibamda 6 yıllık çok memnunum.öyle alıştım ki yeni alamıyorum :)) alırsamda yine toshibayı tercih ederim.

Acer larda genelde ısınma problemi oluyor... hp de de teknik sorunlar... sen ıyısı mı toshiba al bence :)

acer kullaniyoruz biz evde, memnunuz. evet isinma problemi oluyor ama sanirim o her bilgisayarda oluyor. cunku toshibada kullandik aynisi oluyordu.

ben hp kullanıyorum ısınma problemi yzamış arkadaşlar ama laptopların hepsinde var teknik arıza falan hiç olmadı
neredeyse kullanalı 1,5 seneyi geçti
sadece bir kere format attırdım bunun dışında herhangi bir sorun yok
sadece şarzım bitti ilk 2 saat sürerken şimdi 20 dk bitiyor

ben hp kullanıyorum ısınma problemi yzamış arkadaşlar ama laptopların hepsinde var teknik arıza falan hiç olmadı
neredeyse kullanalı 1,5 seneyi geçti
sadece bir kere format attırdım bunun dışında herhangi bir sorun yok
sadece şarzım bitti ilk 2 saat sürerken şimdi 20 dk bitiyor

bu sorun genelde sarji takiliyken sarja takmaktan kaynaklaniyor canim.