Sizce Bunu Atlatabilir miyiz? Ya da Nasıl Atlatırız Çok Utanıyorum

neden anne olarak kızını uyaramazmı?konu sahibi gaza gelip rest çekmek yerine uyarabilir yada para istemenin tekrarlanmasını bekleyip öyle tavır koyabilirdi. evet garip demem hafif kalmış nişanlıya rest çekip aynı şeyi yapması saçma ve adaletli deģil tabiki
Annesi için henüz damadı olmamış adam "EL"dir. Hoş damadı olsa da eldir. Maalesef annesi burda hem haddi olmayan paraya burnunu sokmuş, hem de bir kızı mağdur etmiş. Hiç masum değil.

neden anne olarak kızını uyaramazmı?konu sahibi gaza gelip rest çekmek yerine uyarabilir yada para istemenin tekrarlanmasını bekleyip öyle tavır koyabilirdi. evet garip demem hafif kalmış nişanlıya rest çekip aynı şeyi yapması saçma ve adaletli deģil tabiki
Uyarmış da ne olmuş şimdi kızı yalvar yakar nişanlısının gönlünün almayı ve barışmayi başarırsa annesine rest çekmeyi düşünüyor.
Annesine düşen yeni atanmış kardeşine 10 bini borç bile vermese olur demektir. Çünkü kendisi 50 bin almayı biliyor. Asla iyi niyetli bir anne yok burada. Kızını falan düşünmüyor ama siz hakli uyarmakta diyorsunuz.
Hâla cok komik.

Kizkardesi vanda 10 bin tlye muhtac olmus ve bu konu sahibinin annesi basrol olmak uzere kizi akrabadan borc aldirarak yuzustu birakilmasina izin vermisler ustelik ayrilik tehdidiyle. Saka misiniz siz komple suyunuza vicdansizlik serumu falan mi kattilar
yahu adamda dinlemeyip gönderseymiş madem ama ailenin bu para mevzularından dolayı tedirgin olması bana çok da tuhaf gelmedi çok fazla asalak aile yokmu evlat parası tırtıklayan,sırf gelin çok para görmesin birazınıda biz yiyelim diyen

Boşversene düşmez kalkmaz bir Allah. İnsan insana her vakit muhtaç. Bunlar vermeye gelince işine gelmeyen tayfa.
Nisanlilik zaten asil tanima sureci. Herkes de tanimis oldu iste iki aileyi de. Gorumce kv baristirmak istiyor inanilir gibi degil gercekten de yukarida bi uyenin dedigi gibi iyi insanlara neden kotu insanlar denk geliyor ya

yahu adamda dinlemeyip gönderseymiş madem ama ailenin bu para mevzularından dolayı tedirgin olması bana çok da tuhaf gelmedi çok fazla asalak aile yokmu evlat parası tırtıklayan,sırf gelin çok para görmesin birazınıda biz yiyelim diyen
Aynı aile 50 bin almış kızından yahu nasıl bir yanlı bakmadır bu.
Onlar yemesin biz yiyelim derdindeler.

Konu sahibinin annesine mi kaldi bu akli vermek? Hadi verdin cekilsene kenara. Verirsen bitiririm diyecek kadar ne bilenmisler adama 10k icin bu ayibin otesinde bi durum. Cingenelik resmen size ne adamin kardesine ver3cegi paradan yahu. Guzellenecek bi taraflari yok kizin nisanini bozdular o da masallah uydu anasina babasina yazik ya

Kızlar merhaba.27 yaşındayım Haziran ayında düğünüm var.Şimdiye kadar ne nişanlımla ne kaynanamla ne de görümcemle hiç sorun yaşamamıştık. Ama annemin gazına geldim nişanlımla çok fena tartıştık barışır mıyız bilmiyorum .
Nişanlım ve ben ikimizde memuruz.Nişanlımın babası vefat etmiş annesinin sadece babadan kalan maaşı ve evi var .Şimdiye kadar hiç destek istememişlerdi.Kız kardeşi mayıs öğretmen atamalarında atandı.Eylül ayında göreve başlayacaklardı.Temmuz gibi atandığı ile ev kiralamaya gitti.Geçen sene ücretli öğretmenlik yapmıştı birikimi vardı biraz.Fakat birikimi emlakçı depozito eşya falan derken yetmemiş.Nişanlımdan 10 bin tl kadar borç istedi göreve başlayınca ödeyeceğini söyledi.Annemin gazına geldim kabul etmedim nişanlıma çok sert çıktım.Ailenin kıçında dolanmaktan vazgeç dedim göndertmedim.Annesi akrabalarından borç bulmuş bunu duyunca çok pişman oldum.Bizimkilerlede biraz atıştık.Hata yaptığımı anladım ama baya geç anladım.Geçen hafta annem para istedi. Erkek kardeşim lise son sınıf dershaneneye kaydoldu.Desteğe ihtiyaçları olmuş hayır diyemedim.50 bin kadar verdim.Nişanlım bunu öğrenmis çok büyük tartıştık.İşte kardeşime 2 aylık borca hayır diyon ama senin kardeşin olunca direk geri gelmeyeceğini bile bile yardım ediyosun, sen öğrenememişsin ailenin kıçında gezmemeyi falan dedi.Benim o zaman dediğim şeyleri teker teker yüzüme vurdu hiçbir şey diyemedim.En son giderken kendi ailene ağam paşam benim aileme hadi ordan diyorsun seni nasıl sevmişim dedi yıkıldım.
1 haftadır konuşmuyor.Kaynanam araya girdi barıştırmak için çırpınıyor.Görümcem başka şehirden telefonla abisini ikna etmeye uğraşıyor.Ya onların bu çabasını görünce yerin dibine giriyorum.Bana moral vermeye çalışıyorlar nişanlımı ikna etmeye uğraşıyorlar. Bizimkilere bakıyorum parayı aldılarya hicbir şey umurlarında değil.En son 2 gün önce patladım aileme bağırıp çağırdım 2 gündür ananemde kalıyorum.Ne annem ne babam arayıp sordukları yok.Nişanlımın ailesine bakıyorum o dediğim laflara rağmen hep yanımda olmaya çalışıyorlar çok utanıyorum.
Daha evlenmeden adamın para idaresine karışmak ne alaka. Kendi parası yani, sizin ne haddinize?
Adam da kabul etmiş, o da ayrı saçmalık.. Üstüne de ailesi sizi teselli ediyor..
Bence bu aileyi hak eden biri değilsiniz, üzgünüm..

Kızlar merhaba.27 yaşındayım Haziran ayında düğünüm var.Şimdiye kadar ne nişanlımla ne kaynanamla ne de görümcemle hiç sorun yaşamamıştık. Ama annemin gazına geldim nişanlımla çok fena tartıştık barışır mıyız bilmiyorum .
Nişanlım ve ben ikimizde memuruz.Nişanlımın babası vefat etmiş annesinin sadece babadan kalan maaşı ve evi var .Şimdiye kadar hiç destek istememişlerdi.Kız kardeşi mayıs öğretmen atamalarında atandı.Eylül ayında göreve başlayacaklardı.Temmuz gibi atandığı ile ev kiralamaya gitti.Geçen sene ücretli öğretmenlik yapmıştı birikimi vardı biraz.Fakat birikimi emlakçı depozito eşya falan derken yetmemiş.Nişanlımdan 10 bin tl kadar borç istedi göreve başlayınca ödeyeceğini söyledi.Annemin gazına geldim kabul etmedim nişanlıma çok sert çıktım.Ailenin kıçında dolanmaktan vazgeç dedim göndertmedim.Annesi akrabalarından borç bulmuş bunu duyunca çok pişman oldum.Bizimkilerlede biraz atıştık.Hata yaptığımı anladım ama baya geç anladım.Geçen hafta annem para istedi. Erkek kardeşim lise son sınıf dershaneneye kaydoldu.Desteğe ihtiyaçları olmuş hayır diyemedim.50 bin kadar verdim.Nişanlım bunu öğrenmis çok büyük tartıştık.İşte kardeşime 2 aylık borca hayır diyon ama senin kardeşin olunca direk geri gelmeyeceğini bile bile yardım ediyosun, sen öğrenememişsin ailenin kıçında gezmemeyi falan dedi.Benim o zaman dediğim şeyleri teker teker yüzüme vurdu hiçbir şey diyemedim.En son giderken kendi ailene ağam paşam benim aileme hadi ordan diyorsun seni nasıl sevmişim dedi yıkıldım.
1 haftadır konuşmuyor.Kaynanam araya girdi barıştırmak için çırpınıyor.Görümcem başka şehirden telefonla abisini ikna etmeye uğraşıyor.Ya onların bu çabasını görünce yerin dibine giriyorum.Bana moral vermeye çalışıyorlar nişanlımı ikna etmeye uğraşıyorlar. Bizimkilere bakıyorum parayı aldılarya hicbir şey umurlarında değil.En son 2 gün önce patladım aileme bağırıp çağırdım 2 gündür ananemde kalıyorum.Ne annem ne babam arayıp sordukları yok.Nişanlımın ailesine bakıyorum o dediğim laflara rağmen hep yanımda olmaya çalışıyorlar çok utanıyorum.
Söylemek istediklerim çok lakin yeni ban yedim bi daha yemek istemiyorum.
Umarım nişanlınız barışmaz ve nişanı atar, amin

Kendi kardeşine gelince tırıvırı. O herife de yazıklar olsun bunun aklına uymuş. Annesini kardeşini mağdur etmiş.
Hakkaten ya. Konuya, konu sahibine be nişanlısına ayrı ayrı sinir oldum.
İşe başlıyacak düzen kurmaya çalışan kardeşe 3 kuruş verdirmiyor, nişanlı da dinliyor. Bir de kv, görümce barıştırmaya uğraşıyormuş görecek günleri varsa demek

Olaya ne taraftan bakarsam bakayım elde avucta kalacak bir durum. Hele sizin davranisiniza gerçekten anlam veremedim. Yeni ataması olan bir kız kardeş hem doğuya atanmış orada neler bekliyor bilinmiyor hem de baba yok baba bildiği abisi var. Ama 10 bin size çok para geliyor. Nisanliniza olmaz gönderemezsin diyorsunuz. Ama söz konusu sizin kardeşiniz olunca birden çıkartıp 50 bin verebiliyorsunuz. Şöyle bir düşünüyorum da buradan evlilik çıkmaz. Evlilik öyle birşey ki iyi gün de kötü günde diye yola çıkıyorsunuz. Siz çıkmadan tökezlemişsiniz.

Çok ayıp etmişsiniz ama artık olan olmuş kendinizi yiyip bitirmenin bir anlamı yok arayıp özür dileyin hatalı olduğunuzu çok üzüldüğünüzü belirtin gönlünü alın düzelir inşallah ama bir daha annenizde olsa kimsenin gazına gelmeyin ve çokda fedakar olmayın ilerde geriye dönüp baktığınızda ailenizde olsa değmediğini anlıyorsunuz nişanlınız sizin sözünüzü dinlediğine göre size değer veriyor demekki sizde değerini bilin kimseninde aranıza müdahale etmesine izin vermeyin

X