Sizce Bunu Atlatabilir miyiz? Ya da Nasıl Atlatırız Çok Utanıyorum

Nişanlınızın kardeşine para göndermemenize kadar olabilir, yine de ilişki toparlanır diye düşündüm.
Ama bunu yapıp arkasından kardeşinize 5 katını vermek karşındakini salak yerine koymaya girer.
Sizi üzmek istemem ama ben olsam affetmezdim diye düşünüyorum.
Annenizin iki yüzlülüğü ayrı sinir bozucu. Nişanlınızın kardeşine para göndertmeyip.kendi yolmuş sizi.
Çok sinir bozucu bir konu.

Barışır mi bilemem ama eski sevgisi ve saygısı kalmayacak önce onu bil. Çünkü ailesine karşı ciddi şekilde küçük düşürdünüz, mahcup olmustur yaptığına utaniyordur ve kendine kızıyordur sizi dinlediği için faturayı size kesebilir.
Çok seviyorsan gidip kapısına yatıp özür dileyeceksin, annenin gazına geldiğini cahillik ettiğini ve bir daha asla böyle bir durumun olmayacağının garantisini vereceksin. Evlilik öncesi panikledim diyeceksiniz.
Ve akrabadan alınan borcu nisanlinizla siz ödeyin, gorumcenizin evine eksigi neyse hediye olarak alın , sonuçta paranız var 50k ailenize hibe ettiğinize göre.

Nişanlınızın kardeşine para göndermemenize kadar olabilir, yine de ilişki toparlanır diye düşündüm.
Ama bunu yapıp arkasından kardeşinize 5 katını vermek karşındakini salak yerine koymaya girer.
Sizi üzmek istemem ama ben olsam affetmezdim diye düşünüyorum.
Annenizin iki yüzlülüğü ayrı sinir bozucu. Nişanlınızın kardeşine para göndertmeyip.kendi yolmuş sizi.
Çok sinir bozucu bir konu.
Anasına bak kızını al

Kızlar merhaba.27 yaşındayım Haziran ayında düğünüm var.Şimdiye kadar ne nişanlımla ne kaynanamla ne de görümcemle hiç sorun yaşamamıştık. Ama annemin gazına geldim nişanlımla çok fena tartıştık barışır mıyız bilmiyorum .
Nişanlım ve ben ikimizde memuruz.Nişanlımın babası vefat etmiş annesinin sadece babadan kalan maaşı ve evi var .Şimdiye kadar hiç destek istememişlerdi.Kız kardeşi mayıs öğretmen atamalarında atandı.Eylül ayında göreve başlayacaklardı.Temmuz gibi atandığı ile ev kiralamaya gitti.Geçen sene ücretli öğretmenlik yapmıştı birikimi vardı biraz.Fakat birikimi emlakçı depozito eşya falan derken yetmemiş.Nişanlımdan 10 bin tl kadar borç istedi göreve başlayınca ödeyeceğini söyledi.Annemin gazına geldim kabul etmedim nişanlıma çok sert çıktım.Ailenin kıçında dolanmaktan vazgeç dedim göndertmedim.Annesi akrabalarından borç bulmuş bunu duyunca çok pişman oldum.Bizimkilerlede biraz atıştık.Hata yaptığımı anladım ama baya geç anladım.Geçen hafta annem para istedi. Erkek kardeşim lise son sınıf dershaneneye kaydoldu.Desteğe ihtiyaçları olmuş hayır diyemedim.50 bin kadar verdim.Nişanlım bunu öğrenmis çok büyük tartıştık.İşte kardeşime 2 aylık borca hayır diyon ama senin kardeşin olunca direk geri gelmeyeceğini bile bile yardım ediyosun, sen öğrenememişsin ailenin kıçında gezmemeyi falan dedi.Benim o zaman dediğim şeyleri teker teker yüzüme vurdu hiçbir şey diyemedim.En son giderken kendi ailene ağam paşam benim aileme hadi ordan diyorsun seni nasıl sevmişim dedi yıkıldım.
1 haftadır konuşmuyor.Kaynanam araya girdi barıştırmak için çırpınıyor.Görümcem başka şehirden telefonla abisini ikna etmeye uğraşıyor.Ya onların bu çabasını görünce yerin dibine giriyorum.Bana moral vermeye çalışıyorlar nişanlımı ikna etmeye uğraşıyorlar. Bizimkilere bakıyorum parayı aldılarya hicbir şey umurlarında değil.En son 2 gün önce patladım aileme bağırıp çağırdım 2 gündür ananemde kalıyorum.Ne annem ne babam arayıp sordukları yok.Nişanlımın ailesine bakıyorum o dediğim laflara rağmen hep yanımda olmaya çalışıyorlar çok utanıyorum.
Nisanlinin verecegi paraya senin neden karıştığını anlayamadım ben. Ben nişanlıyken haberim bile olmazdı maaşı ne kadar , cebinde kaç para var , kime veriyo nereye harcıyor. Çünkü banane . Neyse nişanı attım yine de ama problemsiz bir adam ve aile var karşında . Barışirsa eğer kıymetini bil

Yazmak istediklerimi zaten arkadaşlar yazmış ben olsam yolları ayirirdim bir daha da kimsenin doldurması gazıyla hareket etmeyin size ders olsun

Ne kadar acımasız yorumlar var konu sahibi oh iyi yaptım gebersinler demiyor ki. Haksız olduğunu biliyor pişman olduğunu söylüyor acımasızca şutlar falan yazan bile olmuş ya hayret ediyorum. Hayatım sen bı hata yapmışsın evet çok toyca bir hareket ama nişanlının küs kalıp konuşmamasi da benim aşırı garibime gitti. sen acemi o senden acemi davranmış. Bence bir gün ara şu llnuyu konuşalım ben bı hata yaptım ama telafi etmeme izin ver yoksa da yollarımızı ayıralım ben bana küstüğün için elim kolum bağlandı bu benim iletişim tarzım değil falan de konuş. Küsmek ne yani. Nisan ya bozulur ya devam edilir küsmek ne. Her hatada kuselim duvar örelim o zaman.

Eşimin de babası vefat etmiş kardeşleri atandığında eliyle götürdü hiç paraları da yoktu her şeylerini yaptı orda.
Ki bu kız çalışmış para da biriktirmiş.
Daha önce de yazmıştım ben ağzımı açmadım kendi kardeşlerim olsaydı ben de aynısını yapardım çünkü.
Ödediklerinin yarısı borç olacaktı ama üç yılı geçti ödemediler ona da bir şey demem kendilerini anca döndürüyor olabilirler şu an.
Siz nişanlı iken nasıl 10bine laf edebiliyorsunuz nişanlı nasıl dinliyor anlayamıyorum.
Konu gerçek olmayabilir ama gelip gidip sinirleniyorum konuya.
Kardeşi de kız kardeş yani.
Bizimkiler erkek yani.
Kız ile erkek arasında fark yok tabii ama insan kız kardeşi olunca daha bir abilik yapmak ister gibi geliyor sanki.
Konu doğruysa ikinizin de kalbine ferahlık diliyorum

Ne kadar acımasız yorumlar var konu sahibi oh iyi yaptım gebersinler demiyor ki. Haksız olduğunu biliyor pişman olduğunu söylüyor acımasızca şutlar falan yazan bile olmuş ya hayret ediyorum. Hayatım sen bı hata yapmışsın evet çok toyca bir hareket ama nişanlının küs kalıp konuşmamasi da benim aşırı garibime gitti. sen acemi o senden acemi davranmış. Bence bir gün ara şu llnuyu konuşalım ben bı hata yaptım ama telafi etmeme izin ver yoksa da yollarımızı ayıralım ben bana küstüğün için elim kolum bağlandı bu benim iletişim tarzım değil falan de konuş. Küsmek ne yani. Nisan ya bozulur ya devam edilir küsmek ne. Her hatada kuselim duvar örelim o zaman.
Yeni üye de hoş gelmiş.
Haksız olduğunu nişanlısı kardeşinden 50bini ailesine verdiğini öğrenince mi anlamış.
Şey gibi bu hani aldatıp yakalanınca pişman olanlar var ya onun gibi?

Valla direkt ailecek tehlikeli olduklarını düşünüyorum, babası yok kizcagizin abisinden borç para istemiş, gelin hanım kıyameti koparmış, sonra kendi kardeşine 50k göndermiş. Yok öyle bi dunya, o adam da barisirsa yazıklar olsun.

Bana konu doğru değil gibi geldi. Hangi abi kız kardeşe yapar ki bunu? Annem babam hayatta çok şükür. Bende mesleğimi yapıyorum ve şimdiye kadar kardeşlerime o kadar çok harcadım ki şu edilen paranın 6-7 katı. Konu gerçek olamaz ya. Eğer gerçekse de Allah öyle abiden, kardeşten korusun bizi. Size söyleyecek hiçbir şey yok zaten. Bu kadar vicdansız olunmaz.

Yeni üye de hoş gelmiş.
Haksız olduğunu nişanlısı kardeşinden 50bini ailesine verdiğini öğrenince mi anlamış.
Şey gibi bu hani aldatıp yakalanınca pişman olanlar var ya onun gibi?
Aldatmayla hiç aynı konu gibi durmuyor malesef yanlış örnek verdiniz bence. Hani aldatmanın telafisi zor ama bu telafi edilebilir. Evlilik öncesi çoğu kişi gergin tedbirli ve gardlı oluyor. Sanmistir hep böyle devam edecek habire para verecek ailesine. Önüne acemice geçmek istemiş olabilir. Samimi ve içten bir özür telafi eder diye düşünüyorum. Ve evet Mayıs ayında üye oldum teşekkür ederim.

Valla direkt ailecek tehlikeli olduklarını düşünüyorum, babası yok kizcagizin abisinden borç para istemiş, gelin hanım kıyameti koparmış, sonra kendi kardeşine 50k göndermiş. Yok öyle bi dunya, o adam da barisirsa yazıklar olsun.
Evet bunları yapmış ama iyi yaptım oh olsun demiyor ki 😂 Ya bence hayat böyle bir şey. Mesela bu bir hatadır ve haddi olmayan bir şeye karşı çıkmadır evet ama hayat tecrübeler ve vesileler silsilesidir ya hani. Ders çıkarabilir. Çünkü pişman.

X