sizce ben hamilelik iin ok mu erken karar veriyorum?

tubss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2009
27
0
ben 18 yaşındayım daha yeni evlendim 3 ay oldu ben ve eşim bebek için erken olduğunu düşünüyoruz ne yapmalıyız bize yardımcı olurmusunuz?

yaşın küçük yeni evlisiniz ama bu sizin kararınız bebek düşünüp düşünmemek

bol bol birbirinizin keyfini çıkarın,gezin,tozun,bol bol sinamaya gidin,eğlenin,tatile gidin çocuksuz bir tatilin keyfini çıkarın.gece geç saatlere kadar oturun,hafta sonları geç saatlere kadar uyuyun.
bütün bunları doyasıya yaşayın.çocuk için çooookk erken,çocuk çok büyük fedakarlık ve sorumluluk.
yaşın itibariyle bunu kaldıramayabilirsin.5 sene sonra düşünmeye başla derim.

beni çevrem umutlandırıyo bebek yapın diyorlar bende kararsız kaldım

Son düzenleme:
ahhh be canım sen çavrendeki çok bilmişlere aldırış etme.
üstüne basa basa söylüyorum kesinlikle çocuk için çok erken.
sen daha hayatının baharındasın,çok çok iyi düşün derim.
çocuk bakımı düşünüldüğü kadar kolay değil.
tabiki çok güzel bi duygu,tarifi mümkün değil ama herşeyin bi zamanı var.

canım acelen nedir ben 26 yaşındayım ben bile biraz daha bekleyim diorum evleneli 14 ay bittii biraz hayatım tadını çıkarın gece çıkın gönlünüzce gezin çocuk çok güzel bi şeydir eminim ama doğru zamanda. önce kendi gelişimini tamamlaamlısın benim daha yapmak istediğim bi sürü şey varr mesela eşimle....

Bencede henüz çocuk sahibi olmanın sorumluluğunu taşıyamazsınız.Lütfen yanlış anlama ama zaten bir dediğin diğerini tutmuyor.Bi istemiyorum diyosun bi istiyorum diyosun bi çevre baskısı var diyosun bi her ay hayalkırıklığına uğramak istemiyorum diyosun.Bencede senin için daha çok erken biraz daha bekleyin kesinlikle.

fikirleriniz için çok teşekkür ederim kararsızlığımı giderdiğiniz için çokk saolun

Ah be canım..
18 yaşındakiler şu anda hayatın tadını çıkarmaya yenii başlıyorlar.

Hadi sen bu yaşta evlenmişsin neyse mutlu olursun umarım da, bu yaşta anne olmayı istemek de neyin nesi..?

3 aylık evlisin daha, hele bir tadını çıkarın, başbaşa günler geceler geçirin, evinize alışın, evliliğe alışın, birbirinizi tanıyın, çocuk nasıl olsa olur..

Burda yazılanları kafana iyi yaz derim..
Sana söylenenler hep tecrübe çünkü..

18 yaşında da evlenmemin sebebi eşime çok aşık olduğum için onu elimden alırlar diye korktum evlendim:dance:

Son düzenleme:
canım biz 2.5 senelik evliyiz ancak toplamda 6 sene oldu birlikteliğimiz bence evliliğin hem otursun hemde tadını çıkar çocuk bence çok ciddi bi karar ve hayatın 180 derece değişecek biz bir kaç aydır düşünmeye başladık Allah herkese doğru zamanda doğru insanla nasip etsin inş.

şu çevre yokmu zaten kadeşim sizene bence daha erken biz 1 yıl 4 aylık evliyiz dahada düşünmüyoduk ama kısmet bu zamanaymış oldu ama pişman diliz çünkü bu 1 yılı çok güzel bi şekilde geçirdik doya doya geçdik yedik içtik yani ilerde pişman olma kocanla gez toz yoksa tecrübelerden edindiğim bilgiye göre çocuk olunca bunlar çok zor helede yanında yardım edip bakacak kimsen yoksa

Canim daha cok erken daha 18 yasindasin ve yeni evlisiniz....tadini cikarin yaa hayatin sonra pisman olursunuz...ye ic gez dolas esinle, birlikte olmanin keyfini cikarin sonra yaparsiniz bebisi...

ben 18 yaşındayım daha yeni evlendim 3 ay oldu ben ve eşim bebek için erken olduğunu düşünüyoruz ne yapmalıyız bize yardımcı olurmusunuz?

cnm bak benden sana tavsiye. sen kesinlikşe korunma ilaç mış iğnelermiş bırak eşin korunsun . ama sana diceğim şu bi bayan için 18 yaş küçük değil erkek o yaşta olsa tamam küçük denirde ben sana diceğim korunma bebeğin olsun sonradan uğraşıyoruz rabbim nasip etmiyo. rabbim sana bunu yazdıysa değiştirmeye kalkma. yap anacım bi bebek . evfliliğinin tadını herşekilde çıkartırsın

cnm bak benden sana tavsiye. sen kesinlikşe korunma ilaç mış iğnelermiş bırak eşin korunsun . ama sana diceğim şu bi bayan için 18 yaş küçük değil erkek o yaşta olsa tamam küçük denirde ben sana diceğim korunma bebeğin olsun sonradan uğraşıyoruz rabbim nasip etmiyo. rabbim sana bunu yazdıysa değiştirmeye kalkma. yap anacım bi bebek . evfliliğinin tadını herşekilde çıkartırsın

bunları duyunca işte hemen hevesleniyorum şaşırdım kaldım yha

ben katılmıyorum buna bebek tabiki çok önemli Allah kimseye aratmasın ama daha yeni evlisin ve tecrübesizsin çocuğu hemen yapınca ne olucak biliyomusun daha eşinle birbirinizi tanımadan çocukla uğraşıcaksınız ve hep bişeyler yarım kalıcak hiç olmazsa 2 sene bekle evliliğin tadını çıkar Rabbim nasip ettiyse 2 sene sonrada olur çocuğun hayatımız sadece çocuk üstüne kurulu olmamalı bence Allah sana ve eşine sağlık sıhhat versin önce sakın cahillik etmeyin sonra pişman olursunuz ama benimde tavsiyem sen değil eşin korunsun ondan sonra korkma vereliniortak

X