sizce bebeğe dogdugunda itibaren emzik verilmesi dogrumu?

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
slm arkadaslar..sizlere bişey sormak istiyorum..bebeğe dogumdan itibaren emziğe alıştırmak dogrumu...cevabınız evet ise sebebi...cevabınız hayır ise sebebi....bende ona göre hareket edeyim...tavsiyelerinizi bekliyorum...

cocuguna bagli galiba biraz.benim ilk oglum ne emzik nede biberon almadi.cok ugrastim alistirmaya ama,,,,
mutlaka kolaylik sagliyordur,ama birde biraktirmasi var tabiii...

görumcem vermedı emzık ama çok işkence cektı kasıkla beslemeyle bebek bır turlu kasığıda sevmedı yanı bıbaronun faydasını onların durumunda anladım ben vermeyı düşünüyorum bu yuzden

ben sadece emzik aldım annem der hep bir annenin yarı eli emerse rahat edersin seni emsin ama onuda verirsin gündüz gece uykusunda rahat edersin dediği için chiccodan aldım bende.eğer bana çekerse 6 yaşına kadar emer herhalde:))

bence emzik vermememlisin.ben bebeğimin dr.na sormuştum dişlerin yapısında bozukluk yapar dedi.biberon ve emzik damaklara zararlı demişti.çevemdekiler ısrar ettiler ama vermedim annem ben yokken yanında vermişti emzik oğlumda kabul etmişti ama ben vermedim.kısacası dr. dişler ve ağız yapsı açısından zaralı olduğunu söylemişti.tabii kullanan bi çok bebiş var annelere yardımcı emzikler ama karar senin yinede ..tüm bebişlere sağlıklar dilerim...

Şimdiki doktorlar genelde emzik verin diyorlar. Ama ağzının anatomik yapısına uygun damaklı veya damla şeklinde olanları. Fakat ne zaman vermek lazım onu doğunca doktorumuza soracağım. Yanıma aldım bir model bakalım beğenecek mi bizim kız.

bence verilmeli emzik rahat edersin mesela oglum gece acıkıyor aglıyor ben mama yapana kadar emzik veriyorum kanıyor uykusu açılmıyor.. yada aglayınca sakinleştiriyor damak yapısı içinde ne bileyim cok emen var hicbişey olmamış bende uzun süre emzik emmişim damak yapım cok güzel

Ben doktora sordum eğer anne memesi almıyorsa yani biberonla besleniyorsa bebeğe emzik verilmelidir çünkü bebek emme hazzını yaşamalıdır dedi.Emmek onun için bir ihtiyaç, huzur buluyor emerken, anne memesi almayan bebek emzik almalı bence de...

kızıma emzik vermedim..çok uslu bi bebekti geceleri ben kaldırmasam uyanmazdı emmek için sonra elini emmeye alıştıki biz farkettiğimizde 6 aylıktı o saatten sonrada emziğe alıştıramadık..şimdi 4 yaşında hala parmağını emiyo..oğluma kesinlikle emzik vericem ama damaklı ve anotomik olanlardan çşünkü parmak emmesi daha kötü bi türlü bırakmıyo:çok üzgünüm:

ben emzik emen çocukları çok seviyorum ya çok tatlı oluyolar. doğrusu ben oğluma vermek için çok uğraştım ama hi. kabul etmedi en markalısından en kötü olana kadar dedendim fakat o emmedi istemedi. sonra 2 aylıkken parmak emmeye başladı ve 3,5 yaşında hala emiyor. ondan vazfeçirmek çok daha zor.

Benim yiğenimede küçükken verdik beğenmedi hemen suratımıza fırlattı ağzıyla :) ama uyurken saçını tutuyor, okşuyor ve kendi dilini emiyor çok tatlı oluyor cadı bakalım nasıl geçecek bu huyundan. Saç iyi hoşta dil kötü oldu.

Benimde kuzenim doğduğunda hemen emzik vermek istedi annesi ama doktoru hemen başlamayın emziğe damak ve diş yapısı bozulur demişti..Aklınızda bulunsun:ecrin_bebek:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…