Sizce başarabilecek miyim ????

cok iy bi anne olacaksin 5 parmagin biri kesilse acir hic birini ayirt etmeden en iy sekilde buyutursun evlat hic biseye benzemez

Allah kimseye taşıyamayacağı yükü vermez, Allah sağlıklı hayırlı doğum nasip etsin ..

bende aynen katılıyorum canım
benim 3 kızım var.en küçük2 yaşında ortanca 4 en büyük 5,5 yaşında.sen yaş farklarını hesapla canım.
bakması zor oluyo kolay demiyorum ama allah gerçekten o sabrı gücü veriyo insana.herkes benim çok sabırlı olduğumu söyler.gerçektende öyleyim ama bağırma arada çırpıştırma olayı bendede oluyo:çok üzgünüm:tabiki bende çok pişman oluyorum ama canım 3 küçük çocuğa tek başına bakınca maalesef o kadarıda oluyo.keşke olmasa ama bizde insanız değilmi
hiç korkma canım üstesinden gelirsin

şuanda bunları düşünmen çok normal ben bile daha yaşamadan derdi sardı...
kızım daha 3 yaşını ocak sonunda dolduracak ve eşim 2.yi istemeye başladı..
senin bu hissettiklerini ve düşündüklerini bende düşünüyorum,insan korkuyor evet,haklısın,,aslında en çok ta kendimizin zarar göreceğinden koşusturmasından ,telaşından çok onları düşünüyoruz..paniğimiz bu yüzden..bu yüzden onca strees aslında...onları canını acıtmamk için belkide kendimizi programlamaya ,o günlere hazırlamaya çalışıyoruz kendimizi...çocuk yetiştirmek,bir sanat,anne olmak baba olmak ta bir sanat ve biz sanatımızı ne kadar iyi icra edebilirizi düşünüyoruz..sende öyle...öfkelerimizi kontrol etmek durumundayız,unutmamalıyız ki,karşımızda savunmasız,minicik bir insan herşeyden her duygudan habersiz...kendimizi hazırlamamız gerekli...kendimize söz vermemiz ve umutlu pozitif olmalıyız...sanatında başarılar diliyorum arkadaşım... evletlerında eşinle yuvanda mutluluğunuz eksik olması ve allah yardımcın olsunn..hamilesin ve hassas ve kaygılısın,relax ol :KK66: sevgilerimle...

Şuan hamilelik psikolojisi,seninki...İkisini bir ne güzel büyütürsün....Yaşlarının yakın olması çok güzel...Benimde çocuklarımın arası 3,5 yaş...Emin ol yaşadığın aynı duyguları bende yaşadım....
Hep güzel şeyler düşün...Herşey çok güzel olacakk.....

Canım merak etme..olduktan sonra öyle güzel becereceksin ki kendin bile şaşıracaksın.İş başa düşünce herşey yapılıyor.Senin bunları düşünmende evlatlarının sadece büyütmeye değil iyi yetişmesine de önem verdiğini gösterir zaten.Senin gibi bu işe kafa yoran birinin de kötü yetiştirmesine imkan var mı?İçini rahat tut..

hayatım, bebeklerini dert olarak görmene çok üzüldüm :çok üzgünüm:
bu konunu "derdim var" bölümünde görmek bir anne olarak beni derinden sarstısenağlama
canikon aile çocuk bölümü bence daha uygundua.s

Allah başka dert vermesin canıma.s.

hayatım, bebeklerini dert olarak görmene çok üzüldüm :çok üzgünüm:
bu konunu "derdim var" bölümünde görmek bir anne olarak beni derinden sarstısenağlama
canikon aile çocuk bölümü bence daha uygundua.s

Allah başka dert vermesin canıma.s.

canim aynen dedigin gibi oraya actim konumu ama buraya tasindi cocuklarimi dert olarak görmüyorum onlar benim su dünyada basima gelen en güzel seyler.

ayrica arkadaslar hepinizi cok cok tesekür ediyorum Allah hepinizden razi olsun buraya yazdigimdan beri daha sakinim ogluma karsi bagiracagim zaman burasi geliyor aklima ssizin yazdiklariniz sonra diyorum sakin ol sözünü unutma diye vakit ayirip yazdiginiz icin tekrardan Allah razi olsun diyorum

tatlım öncelikle hayırlı doğumlar. Allah sağ salim kucağına almak nasip etsin. bende sezeryan olmasam aynı sen gibi aralarını az tutarım.çocukların aralarındaki yaş arttıkça iyi olmuyor.benim bir kardeşimle aramda 7 diğeriyle 14 yaş var.. zor oluyor. ard arda büyüsünler işte.
anneler güçlüdür sıkma tatlı canını. ikisinede yer açarsın yüreğinde ikisinide aynı seversin. aynı korkular bendede oluyor ama yapmayız inşallah. bende sen gibiyim kızıma bağırınca sonradan suçluluk hissediyorum ne günahıvar yavrunun diye.. öylemasumki. bu arada kızım 7 aylık.. kızdırıveriyor sıpa. bide yüzüme bakıp dudak burkarak ağlayınca dayanamıyorum...
Allah ona göre verir canım. o dengeyi kurdurur. merak etme... üzme şimdiden kendini yavrunu ve bebişini...

canim aynen dedigin gibi oraya actim konumu ama buraya tasindi cocuklarimi dert olarak görmüyorum onlar benim su dünyada basima gelen en güzel seyler.

ayrica arkadaslar hepinizi cok cok tesekür ediyorum Allah hepinizden razi olsun buraya yazdigimdan beri daha sakinim ogluma karsi bagiracagim zaman burasi geliyor aklima ssizin yazdiklariniz sonra diyorum sakin ol sözünü unutma diye vakit ayirip yazdiginiz icin tekrardan Allah razi olsun diyorum

çok affedersin hayatım:teselli:, mesajları okumamıştıma.s.

Bol bol duayla, anneliğe emek ve zaman harcayarak ,bu konuda belki okuyarak zaten sevginizi de bol bol katacaksınız bu işe o kesin çok sevilen bir anne olacaksınız inşallah çocuklarınız için.. Huzurlu yaşayın inşalalh ailenizle

canim kim cocuguna kizmiyor, bagirmiyor, tastan degilizya hepimiz bagirip kiziyoruz, yerine gore kicina iki tokatta atiyoruz, sabir tasi degiliz hicbirimiz, sen bu basligi acip bunu dusunup uzulebiliyorsan sen gercekten iyi bir annesin iki degil daha fazla cocuga bile layikiyla annelik yapabilecek bir kadinsin, sil bu dusunceleri aklindan, rabbim o sabri ve sevgiyide evlatlarimizla birlikte vermeseydi degil ikiye uce bir tanesine bile kimse bakmak istemezdiyerimseniben

sen cok iyi bir annesin ikinci bebegin gelince hersey cok daha guzel olucak sakin korkma ve ben gucluyum basaricam de senin gibi bilincli bir annenin basaramayacagi bisey yoktur cocuklari uzerinde. peki ozaman niye ben su an boyleyim diyceksin bence su anki durumun biraz panik biraz hamilelik psikolojisi ve birazda cok dusunup kafanda bazi seyleri kurman diyebilirim. benimde hayalim bebisim dogduktan kisa sure sonra ikinciyi yapmak:) gercekten cok sanslisin ve bu sansinin farkina var ve sukret. hepimizin sinirleri bazen okadar bozuluyorki bazen hepimiz kendimize yakismayan davranislarda bulunuyoruz onemli olan bunu gec olmadan farketmek o yuzden ogluna karsi vicdanini rahat tut bi daha yapmayacagindan ben eminim. panik yok rahat ol:))

Tabiki başaracaksın sadece duyguların hamilelikten dolayı birazcık karışık o kadar jnm. Sen emininki düşlerinin ötesinde bi anne olacaksın.çünkü bunları düşünmek bu tedirginlikleri yaşamak bile meleklerimize ne kadar kıymet verdiğimizin açık göstergesi değilmi ayrıca allah sabrınıda verir ve kimseye taşıyamayacağı yükü vermez.senin bunun ustesinden geleceğine eminim senin sevgin ve annelik duyguların sana ışık tutacak jnm lutfen uzulme.

allah doganın rızkını ve bereketını size fazlasıyla verir
sen hiç dert etme allah yardıme eder

Keşke en başta düşünseydin hatta iki değil bence tek çocuk bile yapmaman gerekirdi.Kusura bakma ben bunları söylemezsem bu konuyu okuduktan sonra kendime yalan söylemiş olurum.Hemen kendini toparla sen annesin güçlü sabırlı olmak zorundasın anneliğin ve alınan sorumluluğun bir sınırı yok seçimin bu yönde olmuş ve bunun hakkından gel lütfen.Bebeğine bağırdığın yada vurduğun zaman onun içinde açtığın yarayı düşün sennden en son beklediği hareketleri yapıyorsun.Empati yap lütfen her iki bebeğininde sana çok fazla ihtiyaçları var

X