sizce 23 yaş bebek için erken mi ? :s

ndk

pamuk oğlum EYMENimm :))
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
4.677
1
39
canım arkadaşlarımmm;
1 sene 3 aylık evliyim 85 doğumluyum, eşimle aramda 10 yaş var çocukları çok seviyoruz ilk 7-8 ay çeşitli sebeplerden dolayı çocuk isteği oluşmamıştı bizde, ilk 3 ay diana ile korundum sonra yaram olduğunu öğrendim yaktırdım falan filan derken zaman geçti şuan eşim benden daha çok hevesli çocuğumun mürrüvvetini göremicem bak deyip duruyo, neyse doktoro gittim bikaç gün önce doktorum yumurtalıklarımın yavaş olduğunu söyledi ve menogon iğnesi yazdı yumurtalıkları güçlendirip sonra pregny ile çatlatacak. çocuk çalışmalarına hızlı bir geçiş yaptık yani :)
size sormak istediğim etrafımdakiler acele etme deyip duruyo bende çok istiyorum eşimde çok istiyo ne yapayımm. ha deyincede olmayabilir...

kimin ne düşündüğünün ne önemi var.yerimseniben
eşin ve sen her yönden kendinizi ve evliliğinizi bir bebek için hazır hissediyor ve istiyorsanız kimseyi ilgilendirmez kendiniz evliliğiniz ve bebeğiniz için en iyi en doğru kararı siz vericeksiniz tabiki:kahve:

canim esin ve senin hayatun,bende 23 yasimdayim aynen senin gibi 17 aydir bende ugrasiyorum
hakkimizda hayirlisi olsun
acele etme derler,kendileri yapinca keske daha önce yapsaymisim derler,derlerde derler...
senin hayatin,kendini hazir hissediyorsan kimseye kulak asma canim
bence bizim yasimiz en uygun yaslar
insallah saglikle meleklerimizi kucagimiza aliriz canim

etrafindakilerin dediklerine ne bakiyosun cnm o etraftakiler hep bisiler der zaten önemli olan esinin ve senin hazir hissetmeniz ve bi bebegi büyütebileceginize iyi bir gelecek sunabileceginizden emin olmaniz.. bende 22 yasindayim ve hamileyim

''hazırım ''cvbını veriyorsanız ve her türlü koşullar buna el veriyor ise bu gece yapın :)
insanlar herşeyi söyler,boşverin...

eteafindakilere ne bakiyosun dusunsene yavrun 20 yasinda iken sen sadece 43 yasinda olcaksin.. bence cok harika..

canım benim milletin ne dediği değil senin ne dediğin önemli...eğer kendini hazır hissediyorsan neden olmasın...her şeyde olduğu gibi erken anne olmanın güzel ve kötü yönleri var...tek kötü yönü erken sorumluluk almak eğer ben hazırım diyorsan hiç zaman kaybetme derim ben..genç anne evlat çok güzel bişey bence...

anne olmak için en ideal yaş bence ne erken nede geç ,burdan güzel haberlerinide alırız inş. sevgiler cnm...

güzelim bende 85 doğumluyum 2yıl 3 aylık evlıyım ve allah nasip ederse ocakta bebeğimi kucağıma alıcam.
bence annelik için şu yaş erken, bu yaş geç demek çok yanlış. kendini anne olmaya hazır hissettiğin ve o sorumluluğu kaldırabileceğin zamanın geldiğine inanıyosan bence annelik için en doğru zamandasın. sende kendini anne olmaya hazır hissediyosan hiç bekleme derim.şimdi hareketlerini hissetmek, onun içinde olduğunu bilmek okadar başka bi duyguki anlatamam. allah bu duyguları sanada yaşamayı nasip etsin inşallah..

içindeki sesi dinle sadece.onun bunun demesinle kara verilecek birşey değil bu.eşin ve senin tamamen hazır olman önemli bu durumda.inşallah allahım fazla bekletmeden kucağına hayırlısyla verir.

Bencede hiç vakit kaybetmeyin derim:CüvCüv:

Bende 23 yaşındayım ilk 1 sene bizde düşünmüyorduk ki
hiç beklemediğimiz bir anda hamile olduğumu öğrendik ama
bu kısa sürdü 19.haftalık hamileyken kaybettim.
şimdi 4 yıldan beri uğraşıyoruz ama malesef hala yok:1no2:

cnm kendini hazir hissediyorsan kesinlikle cocuk yap derim sonra keske daha once yapsaymisim deme yasla alakasi yok umarin en kisa zamanda anne olursun

ohooo mişletin dedikleriyle yaşasaydık ya o..... olurduk yada başka bişi hem annem beni 19 unda doğurmuş

canım bence erken yaşta anne olmak çok güzel bir duygu onunla beraber büyüyosun ben 21 yaşında anne olmuştum...

bence insan kendini hazır hissettiği yaşta anne olmalı..
hayatı ertelememek lazım..
diğer şartlar uygunsa we gerçekten istiyorsanız,
allah huzurla büyütmeyi nasip etsin diyelim şimdiden:)

23 yaş erkenmi bekleme bile istiyorsanız yapın hemen sonra benim gibi eyvah yaş 35 oldu geç kaldım dersin

canım 23 yaş bebek için elbette ki erken değil
bebek yapmaya engel bi sorun yoksa hiç kimseye kulak asma ve bi an önce bebek yap bak görürsün beklediğin için bile pişman olacaksın yaşanılması gereken bi duygu
Rabbim dileyen isteyen herkese nasip eder inşallah kimsenin kucağını boş koymasın mevlam a.s.

canım benim ya anneliğn yaşımı olur
sen başkalarını deiklerine kulak asma
senin ve eşinin ne istediği önemli...

canim ben de sana benzer bi durum icindeyim.esim daha askere gitmedi.25 yasindayim.cok istiyorum ama cevrem daha erken bi gitsin gelsin diyo ama ben de ya sonra olmazsa diyorum off bilmiyorum.ya da olursa o askerdeyken cok mu zor olur diyorum bana da bi fikir verin kizlar yaa..ama senin yerinde olsam hic beklemezdim bi engelim yoksa.allah hakkinda hayirlisini versin cnm benim de...amiin..

X