Siz olsanız?

marbling

Hayalle beslen, hedefle güçlen💪
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.537
2.641
40
merhaba arkadaslar,cok düsündüm yazip yazmamayi ama en sonunda karar verdim.dogru yere actigimi umudediyorum...
bazi problemler yasiyorum.son zamanlarda esimin sik sik disari cikmasina cok kiziyorum.cok üzülüp,agliyorum ama cok umursamaz gibi sanki.sanki deil öyle.7 yillik evliyiz ve daha öncede cok problemler yasadik.ama ben her seferinde yürütmek icin olaylarin üzerine sünger cektim.onunda cektigini düsündüm.malesef o cekmemis.her türlü yaklastim o hep sessiz kaldi.bosanmayi bile düsünüyorum ama amasi var iste.kendi ailemden kimseyle paylasamiyorum(ailem türkiyede,burdada amcamlar var ama henüz tam karar almamisken paylasmak istemiyorum).yanliz yasiyorum herseyi.onun ailesi biliyor benden yanalar ama problem onda bitiyor.konusuyoruz,hallettigimizi düsünüyorum ama yine ayni seyler o yine disari cikiyor gece gec geliyor.artik konusmaktan yoruldum..soruyorum siz olsaniz napardiniz??ve daha neler var bilseniz.sadece cok sikmamak icin yüzeysel anlattim.sevgiler..a.s.

tesekkür ederim yorumlariniz icin.aldatma konusuna gelince söyleki aldatmadigini söylüyor.ama ben aldatildigimi hatta ayakta uyutuldugumu düsünüyorum.günahim kadarda güvenmiyorum.tel. de baska bir bayanla konusurken yakalamistim.ama ona göre o yakalanmadi cünkü gizli yapmadi.o bayanda normal arkadasi,sadece 2 kez bulustu ve 1 senedir tanisiyolar bense yeni ögreniyorum.soruyorum;
madem normal ben neden yeni duyuyorum
madem cok iyi birisi ve onu anliyo 2 sefer bulustugu ve internette tanidigi birisine nasil güveniyo?
ona göre normal.ayni seyi ben yapsam diyorum,sessiz kaliyor...
cildirmamak elde deil.diyorumki sen ve sen gibiler es,koca olmayi haketmiyosunuz..

yüzeysel anlattığınız için çok şey anlayamadım ben.
gece alem yapıp eve geliyorsa, eğlencesinin içinde kadın varsa evliliğin sonu gelmiştir bana göre.
gece eğlencesini seviyorsa; eşlik etmeyi deneyin bir süre.

biraz daha açık yazsanız daha iyi olur.

zaten bu güne kadar hep beraber ciktik,eglendik asagi yukari 1-1.5 aydir yanliz kendi arkadaslariyla cikiyor.elbette öncedende arada arkadaslariyla cikardi ama nadir.malesef o aldatmadigini söylüyor ve düsünüyor.galiba erkeklerin aldatma anlayisiyla bizlerinki farkli.

bence biraz daha dene ama kendi hayatınıda düşünmen lazım hayat çok kısa böyle heba etme eğer düzelmezse kendine şans ver ve kendi hayatını yaşa

Vallahi üzüldüm,umarım eşin en kısa sürede arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi bırakıp bolca seninle ilgilenir,sevgiler...

Tatlim seni en iyi anlayanlardan biriyim. Benim eşimde sorumsuz ve durust olmayan biri defalarca iyi konustum defalarca ikaz ettim ama inan degistiremezsin ahlak meselesi birazda. Sorunlarini benim yaptigim gibi kesinlikle halinin altina supurme onunla muhakkak yuzles. Allah yardimcin olsun gurbettesin. Seni sevmiyorsa bunu sana soylesin arkandan dolap cevirmesin ne demek internette tanisip onunla cikmak buna nasil musaade ettin canim benim uzulen yine sen oluyosun..senin yapmadigin yapmayacagin seyleri ona gozunun icine baka baka yaptirma...erkekler yuzsuz malesef..mantigini kullan kendini kullandirma adam oluyosa olur olmuyosa yolver gitsin...

canım bu 1 1,5 aylık zamanda yenı bır ortamlamı tanısdıkı...
belkı bu ortam ona ıyı gelıyordur....belkı sızden sakladıgı farklı bır sorunu vardır...
cıddı cıddı konusun canım be..
boyle uzulmeyle yada dusnmeylede olmuyor..ya takıp edın yada konuşarak çözüm bulun...

cnm sen zaten neredeye karar vermiş gibisin.karşıdan birine boşa gitsin demek kadar zor birşey yok.ama gereken buysa en azından önce kararını bildir eşine ve arkasında dur.çünkü onlar asla konduramıyorlar eşlerinin onları tekedebileceğini.gözü korksun.toparlanırsa amenna.yok herşey aynı gidiyor.üzme tatlı canını.çünkü korkunç yıpranırsın.sende oda.noktayı koy olsun bitsin

Ne diyebilirimki arkadaşım yani bu kadar olur bende seninle aynı şeyleri yaşıyorum. Ve seni az çok anlayabiliyorum. Ama bu sorumsuzluk bu vurdumduymazlık beni delirtiyor. Fakat bir çare bulamadım. Güzelce konuşuyorum olmuyor, kavga ediyorum olmuyor. En son dün tehdit ettimde; Allaha şükür akşam yarım saat çıkıp tekrar eve geldide, iki haftadır ilk defa bizimle akşam yemeği yedi. Benim ailemde uzakta gurbetteyim. Onlar üzülmesin diye bir şey söyleyemiyorum. Ama canıma tak dedi artık. Nereye kadar gider ne olacak bu ilişki bilmiyorum. Allah bizim ve bizim durumumuzda olanların yardımcısı olsun. Çok kötü bir durum çünkü; evlilik emek ister, paylaşım ister, eşlerin aynı yastığa beraber baş koyup, iyi günde ve kötü günde eşlerin omuz omuza bir birine destek olması gerekir ama bunları tek taraf yapıpta diğer taraf oralı bile olmayınca; işte o zaman ne sevgi ne saygı kalıyor nede evliliğin anlamı

Ona bu firsati vermeyin, disari gondermeyin bakalim tepkisi ne olacak ?
eger kiyameti kopartirsa o zaman arastirin...arkasini arayin ama ona belli etmeyin
guveninizi kaybetmis ne kadar yazik...7 yillik evlilige hayret birsey
netten birisiyle tanisiyor, gorusuyor, telde konusuyor...eve geç geliyor...
takip edin, sonuna kadar...kendinizi de ezdirmeyin, onun karisinda guçlu gorunun ve kaybetme korkusunu yasatin ona
allah yardimciniz olsun

Evli erkeklerin gece dışarı çıkmalarını hiç anlamam sonuçta evliler sorumlulukları var ayda yılda bir kez neyse ama sık sık eşleri olmadan.:kızgın:Valla canım eşinle konuş bakalım.Bir de eşinizden aldatılma şüphesi yaşıyormuşsunuz.

ama ben aldatildigimi hatta ayakta uyutuldugumu düsünüyorum.günahim kadarda güvenmiyorum.
Şu cümleleriniz herşeyi açıklıyor zaten.
Saygı ve güven beraberinde sevgiyi getirir.
Siz eşinize güvenmiyorsunuz,onunda size saygısı yok belli.
Durum ortada,karar sizin.

aldatmak illa sizin dışınızda beraberlik yaşayacağı anlamına gelmez

1 senedir internetten tanıştığı bir kadınla görüşüyormuş
siz de bunu yeni duyuyorsunuz, eşiniz sizi zaten aldatmış...

Çocuğunuz var mı yok mu bilmiyorum ama, alınması gereken karar gayet bariz bence...
Hayat sizin hayatınız, kimsenin sizi üzmeye hakkı yok...
Hakkınızda hayırlısı olsun

Öncelikle hakkınızda en hayırlı kararı almanızı diliyorum..Allah yardımcınız olsun..Güven cam gibidir,üzerine en ufak bir şey düşse kırılır ve eski haline gelmez...Ne yazıkki eşiniz güveninizi kaybetmiş..Nasıl bu duruma geldiğinizi eksilerinizi,hatalarınızı düşünün bence ..Bir yerlerlerde eksik olan bir şeyler var mı?Belki eşiniz kendince bir macera yaşamak istiyor,değişiklik arıyor..Siz elinizden geleni yapın..Vicdanınız rahat olsun..İlk etapta ailenizi işe karıştırmayın bence belki her şey düzelir zamanla aranızda ama aileniz bunu unutmaz..Baktınız olmuyor anlatın,yalnız olmadığınızı bilsin..Güçlü
durun ve kendinize güvenin..Tekrar hayırlısı olsun diyorum..

tesekkürler arkadaslar.bugüne kadar hep buraya yazip icimi bosaltmak istedim ama olmadi.hep yanliz yasadim üzüntülerimi.simdi yazdiklarinizin cevaplarini vermeye calisacam.cocugumuz yok.ilk zamanlar istemedik sonrada olmadi,simdi diyorumki cocugumuzun olmamasi bizim icin bir sans yada sanssizlik.mutsuz bir ailede cocuk olmamasi sans belki ama olsaydi bu hale gelirmiydik onuda bilmiyorum.ama suan iyki cocugumuz yok diyebiliyorum.
diger bir konuya gelince ayrilalim diyorum.iyi ayrilda kurtul diyo.sanki ben cok merakliymisim gibi..
dün yine gece 3 te geldi.kendi kendime diyorum hic birsey demicem bakalim napacak diye.onu öyle umursamaz görünce deliriyorum..yine kavga..daha dogrusu ben konusuyorum o sessizz.
biraz önce yine bir sürü sey saydim...:1no2:senağlama

canım yanlış anlama da ilgisini eve çekmek için birşeyler yapsan.(eger bu yönde ugraşın varsa sözümü dikkata alıp yanlış anlamanı istemem canım)

nedemek tabiki yanlis anlamam.bastada dedigim gibi her yolu denedim.ilimli yaklastim.karsilikli konustuk ama sonuc ayni.simdiden kesin birsey söylemek istemiyorum ama galiba ben kararimi verdim.suaralar önemli birkac isimiz daha var isler bittikten sonra bi muddet amcamin yanina gidicem.bu süre icerisindede hem o düsünsün hem ben düsüneyim bir sonuca baglasin.yoruldum hep tek tarafli yipranmaktan.aslinda bu kadar katida deilim eger bazi seyleri düzeltmek icin biraz ugrastigini görürsem bende yardimci olurum.elbette evlilik emek istiyor.ama bugün bitse yinede vijdanim rahat.ben elimden geleni yaptigimi düsünüyorum..

canım cok üzüldüm inan ...:çok üzgünüm:
erkek milleti işte hepsi aynı...:eek:klava:
canım 1-1,5 yıl hep birlikde gezdik diyorsun bu sıralar yanlız cıkıyor diyorsun...
akıl vermek gibi olmasın ama ona farklı süprizler yap alkol alıyorsa güzel bir meze sofrası hazırla...:asigim:
güzelce giyin....:asigim:
onun sevdigi seyleri yap...:içelim:.
nebilim ilgisini eşine söyle sakin bir yerlere gidin deliler gibi sevginizi anlatınn birbirinize..
yapmıyorsa bile onu zorla ...
bence boşanmak bu kadar kolay olmamsı lazım..dünyamızdaki her kadın altatılıyor..
evet gercekden kabullenilecek bir durum degil ama bunu degiştiremiyoruz..
bence aynanın karşısına gec ve kendine bak benim o kadından ne eksigim var de ve eşini elde et...eminimki o igrenç kadınlar :eek:klava:senin eline su dökemezler ve senin gibi olan tüm kadınlarımızın eline su dökemez...
umarım herşey iyi olur gelişmelerden bizi haberdar et canım..a.s.:1hug:

X