Siz Olsaniz Ne Yaparsiniz

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
senağlamaSLM ARKADASLAR BEN Bİ KONUDA KARARSIZ KALDIM...SİZE SORUYORUM BENİM YERİMDE OLSANIZ NE YAPARDINIZ...4 HAFTALIK HAMİLESİNİ ABLANIZIN-ABİNİZİN 8-10 SAATLİK UZAK SEHİRDE DÜĞÜNÜ OLSA GİDERMİYDİZ.DOKTORDA SİZE SUNLARI DESE UCAKLA 12 HAFTA ÖNCESİNDE TEHLİKELİ KARA YOLUYLA 1,5-2 SAATTE MOLA VEREREK VE ACİLEYETİ YOKSADA GİTMEYİN MÜMKÜN OLMADIKCA ÖNERMİYORUZ DEDİ.VE EŞİNİZ ÇALIŞTIĞI İÇİN GELEMİYOR ÖZEL ARACINIZLA GİDEMİYORSUNUZ SİZDE OTOBÜSLE ANNENİZLE GİTMEK ZORUNDASINIZ......NE YAPARSINIZ ARKADASLAR LÜTFEN YAA Bİ FİKİR VERİN YANİ SİZ BENİM YERİMDE OLSANIZ NE YAPARDINIZ...BU HAFTA KARAR VERMEM GEREK...Bİ YANDA ABLANIZIN EN MUTLU GÜNÜ...DİĞER YANDA BEBEĞİNİZ VE BİŞEY OLURMU KORKUSU....NE YAPARSINIZ GİDERMİSİNİZ ABLANIZI EN MUTLU GÜNÜNDE YANINDAMI OLURSUNUZ YOKSA BEBEĞİNİZİ DÜŞÜNÜP GİTMEZMİSİNİZ......senağlama

canim oncelikle hayirli olsun hamis olmana sevindim,allah saglili kucagina almagi nasip etsin.ben kendi basima gelen olayi anlaticam benim duyunumde de ablam hamileydi ama onun sonuncu ayi idi doktor olmaz demisdi ama o cok istiyordu gelmeyi annem gelme bir sey olur korkuyorum falan dedi.cok uzuldu duyun gunu telefonda konusduk gelemiyor diye uzuluyordu.duyun oldu sabah telefonun sesine kalkdik saat 7 idi ablamin dogum yaptigini soylediler cok sasirdik cinki dogumun zamanina daha vardi ablam erken dogum yapmisdi iyikide gelmemisdi ne yapardik biz?baska bir sehirde yasiyor doktoru baska sehirde her halde yetisdiremezdik.onceden cok uzulmusdum cocuk dogdukdan sonra iyiki de gelmemis dedim,yani soyleyeceyim ablan anlayisla karsilar seni doktor gitme diyorsa gitme.ama yine de karar senin.

Bende eğer düşük riski yoksa, molalarda yürümek koşuluyla sakıncalı olmadığını biliyorum...

Canım bence gitme. Sonuçta ablana böyle bir risk olduğunu anlattığında kesinlikle anlayış gösterecektir.
Bence bişey olmaz ama ya olursa? o zaman vicdan azabı çekersin.
Biliyorum zor bir durum ama dr.una danışmışsın ve o da sana söyleneceği söylemiş.
Daha sonra özür ziyareti yaparsın en iyisi. 3. ayın dolunca.
Kendine iyi bak...

Ben gitmek isterdim..bunu bianda hic düsünmeden yazdim..
ama cok riskliyse durumun tabiki bebeginin sagligi daha önemli.
molalarda yürüyüs filan yaparsin belki risk olmaz ozaman.

tamam gıdıceksın ama bırde donusu var o yolların...bılmıyorum ama ben olsaydım bebegım ve benım saglıgım ıcın gıtmezdım...sonucta olucak herhangı bır kotu durumda uzulmek yıpranmak ıstemem...ben bır dusuk yaptım ...ve bence bebegım ve kendı saglıgım daha onemlı...bır dusuk yada bırbaşka problemle karsı karsıya gelındıgınde psıkolojık olarak kendını toplamak cok daha zor oluyor....

Ben olsam gitmem arkadaşım. Anlayışla karşılar bence ablan. Ama Allah korusun birşey olursa çok üzülürsün , ablan da üzülür. Bilmiyorum ya gerçekten zor bir durum ama bebeğinin sağlığını düşün derim ben. CADIARZU

canım tamam gitmeyi çok istiyorsundur ama bebeğine bir şey olursa ne yaparsın sonra bence risk yaşatma bebeğine çok üzülürsüna.s.

canım çok zor bir durum kendimi senin yerine koyup düşünüyorum da bende senin gibi çok kararsız kalırdım ama şu bir gerçek ki ben 2,5 senedir deli gibi bebek özlemiyle yanıp tutuşuyorum zaten zor bulduğum bebeğimi kaybetme riskini göze alamazdım gitmezdim heralde yani allah yardımcın olsun verdiğin kararda

ben olsam bende çok kararsız kalırdım. eğer bi risk varsa göze alma derim ben. ama şöyle de bişey var bazı insanlar hiç böyle şeyleri umursamıyo gidiyo geliyo. iyi düşün...

Bilmiyorummm Yaaa Gidemiyorum Diye Cookk üzülüyorum...gidersemde Allah Korusun Ya Bişey Olursa O Zaman Ne Yaparim...üzerimde öyle Bi Yük Var Ki..gitsemmm Stres Yaparim...gitmesem Cok üzülüyorumm...offf Ya

canım bence stres yapman da iyi bişey değil. o da sana zarar. biraz rahatla. gidemezsen de ablan anlayışla karşılayacaktır eminim.

ben 4 haftalık hamileyken bilmeden 10saatlik uçak yolculuğu artı bi sürü kötü yolda arabaya otobüse hatta faytona:)bindiim ama bi sorun yaşamadım tabi doktor diosa bi bildii olabilir ama ama ama ben olsam kesin giderdim

merhaba,
geçen yıl temmuz ayında ilk bebeğime hamileydim.6 yıl korunduktan sonra ilk kez bebek kararı alıp haziranda korunmamıştık, birkaç gün geçmişti günüm ama hemen hamile kalamazsın demişti çevremdekiler ve ben 4 hafta+birkaç günlük hamileyken eşimin arkadaşının düğününe gittim 5-6 saatlik bir yoldu otobüsle gittik.dönüşte yine otobüsle döndük ve dönüş yolunda molada hafif lekelenmem oldu regl oldum sandım meğer düşük tehdidiymiş acemilikte var anlamadık, döndüğümüz gecenin sabahı seni korkutmak istemem ama kanlar içinde uyandım, acil hastaneye koştuk 5 haftalık gebe olduğumuancak düşük yaptığımı öğrendik tabi hissettiklerimi tarif etmek imkansız ancak yaşayan anlar...şu an tekrar hamileyim çok şükür, darısı isteyen herkesin başına...bu gebeliğimde 10 haftalıkken 3 saatlik bir yola kendi aracımızla her saat başı mola verecek şekilde gittik ama nasıl tedirgin oldum anlatamam...
canım uzattım ama, ilk 3 ay herkes risk taşıyor. bu nedenle bence gitme, ablan anlayışla karşılayacaktır eminim, üstelik doktorun gerekli uyarıyı yapmış, ben 13. haftamdayım şu an ancak eşimle karar aldık bebeğimiz doğana kadar hiç bir şekilde uzun yola gitmeyeceğiz çok önemli birşey olmadıkça...bebeğimiz sağlıkla doğsun inşallah onunla gideriz diyoruz...
sevgiler

Son düzenleme:
şimdi Daha çok Yenisin Daha Yeni Hamişsin Doktorun Dediğini Dinle.. Allah Kucağina Almayi Nasip Etsin Sana Kucağina Aldiğin An Işte Ozaman Bak Nelerden Vazgeçeceksin Ama Olaya Başka Bir Boyuttan Bakarsan Eğer Biir şey Olacak Die Bişey Yok Olacaği Varsa O Yola Gitmessin Başka Yerde Olur Yola Gidersin Yol Mana Olur Sebep Olur Allahin Bileceği Iş Bebeğinin ömrü Varsa Zaten Kucağina Ne Olursa Olsun Alacaksin Senin Bileceğin Iş Arkadaşim Allah Bebeğinle Sana Uzun ömür Versin Kendi Kararini Kendin Ver Eşinide Dinle Olurmu...

Gebelikte Yolculuk
Sağlıklı bir gebenin yolculuk yapması hiçbir risk taşımaz. Amerika’da havayolu şirketleri gebelerin doğum öncesi 1 hafta kalana kadar uçak ile seyahat etmesine izin vermektedir. Bazı şirketler ise havada doğum tehlikesine karşı gebelerin son ayda seyahat etmesine izin vermez. Örneğin Delta Havayolları gebeliğin sonuna kadar yolculuğa izin verir, ancak son aydaki gebelerde doktorundan uçuş yapmasına engel olmadığına dair belge ister.

Aslında uzun bir yolculuk için en iyisi hava yolculuğudur. Ancak gebelerin güvenle hava yolculuğu yapabilmeleri için uçağın kabin basıncı iyi ayarlanmış olmalı, gereğinde oksijen sağlanabilecek teçhizat bulunmalıdır. Günümüzde tüm yolcu uçaklarının kabin içi basıncı ayarlanmıştır. 5000-7000 feet (1525-2130 metre) arasında güvenle yolculuk yapılabilir.
Gebelerin yolculuk sırasında en azından saatte bir kez ayağa kalkıp yürümesi gerekir. Bu, bacak damarlarında pıhtılaşmanın önlenmesi ve ciddi sorunlar ortaya çıkmaması için gereklidir.
Yolculuk, erken doğum veya düşük nedeni değildir. Düşük veya erken doğum riski olanlarda sorunları artırabilir. Ancak risksiz kişilerin seyahat etmeleri ile risk ortaya çıkmaz. Ancak kendi doktorundan uzak kalmak gebelik sırasında karşılaşılabilecek acil sorunların çözümünü zorlaştırır. Yolculuk öncesinde, gideceğimiz yerde bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanının olduğuna emin olmak, ona nasıl ulaşabileceğimizi bilmek ve doktorumuz tarafından tutulan gebelik kayıtlarını da yolculuğa yanımızda götürmek gereklidir. Bu kayıtları acil durumda bizi tanımayan bir doktora vermek pek çok sorunun ortaya çıkmadan halledilmesini sağlar.

Gebelerin araç kullanmasında bilinen herhangi bir sakınca yoktur. Trafik kazalarında bebeğin sağlığı annenin sağlığındaki bozulma nedeniyle etkilenir. Bebeğe yönelik doğrudan bir zarar saptanmamıştır. Bu yüzden anne adayının araçta korunması bebeği de korur. Bunun için emniyet kemeri kullanılmalı, kemerin alt ünitesi göbek ile bacak arasından, çapraz takılan göğüs kısmı iki meme arasından geçirilmelidir. Emniyet kemerinin bebek üzerinde herhengi bir zararı saptanmamıştır. Hava yastığı konusu ise tartışmalıdır. Hava yastığı açılmasının bebeğe zarar verebileceğini iddia edenler vardır. Bu yüzden gebeler araç kullanırken hava yastığını kapalı tutmalıdır.

Gebelik dönemi yolculukların tamamen kısıtlanması gereken bir dönem değildir, fakat burada da bazı konulara dikkat et*mek gerekir.
Seyahatte en önemli sakınılması gere*ken durum sarsıntıdır. Seyahatin sarsın*tılı olmaması gerekir. İster günlük şehir içi yolculuklarda, ister şehirler arası araba yolculuklarında mudaka emniyet kemeri kullanılmalıdır. Özellikle uzun yolculuklara çıkmadan önce, bir doktor muayene*sinde fayda vardır. Uzun yolculuklarda uzun süre hareketsizlik, dolaşımı yavaşla*tır. Bel ağrısı ve bacaklarda kramplar olu*şur. Bu nedenle yaklaşık 2 saatte bir mola verip gebenin 10-15 dakika yü*rüyüş yapması gerekir.

Uçakla seyahate, gebenin bir sorunu yok*sa 32. haftaya kadar izin verilebilir, fakat 32. haftadan sonra sorun olmasa bile uçakla seyahat uygun değildir.

Riskli gebeler, özellikle ilk gebeliğinde er*ken doğum hikayesi olanlar ve gebeliğin son aylarına yaklaşan gebeler, doktorları*na danışmadan kesinlikle yolculuk yapmamalıdırlar
yolculukta dikkat edılmesi gerekenler

Gebelikte uzun süreli yolculuk yapılabilir mi?
Op.Dr. Alper Şişmanoğlu: Uzun süren yolculuklar gebelikte önerilmemektedir. Yolculuk yapılacak ise mutlaka 2 saatte bir durulmalı ve kan dolaşımın hızlanması için 10dk boyunca dolaşmaya izin verilmelidir. Otomobil yolculuklarında emniyet kemeri mutlaka takılmalıdır ama ilerlemiş gebelik haftalarında mutlaka karnın alt bölgesine yerleştirilmelidir. Daha konforlu bir yolculuk için bel altına yastık yerleştirilmesi de önerilmektedir.

Hepinize Tesekkür Ederim Arkadaslar.şuandada Gidemiyom Diye Ağliyordum...evet Cok üzülüyorum Gidemeyeceğim Diye Ama...bebeğimde Benim Için önemli....kararimi Verdim Gitmiyorum...

duru ben olsam gitmezdim benim düğünüme ablam gelemedi hakkari şemdilli de yaşıyordu ve terör olayları vardı ablam isterseniz zorda olsa gelirim dedi ben sunu düşündüm eğer onlara birşey olursa ben ne yaparım ablan abin önemlidir ama bebeğine birşey olsa dahamı iyi bak ben bebeğimi karnımda kaybettim 1,5 ay geçti ama hala iste olsaydı şu kadar olacaktı karnım bu kadar büyüyecekti diyorum ama son karar senin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…