siz ne dersiniz?

nazlxixcan156

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2008
1.820
3
selam kızlar ben 7 yaşında bir kızı olan çalışan bir anneyim.son zamanlarda kızım acaip kardeş istemeye başladı ben ve eşim şimdiye kadar tek çocuk yeterli düşüncesi içindeydik.eşimde kızıma uymuş neden olmasın demeye başladı.bense çalışan ve evde her şeye yetişmeye çalışan bir anne olarak ve birazda kendimi düşünerek pek istemiyorum ama kızımın kardeş yalvarmaları da beni çok etkiliyor.kendi kendime ne güzel rahatladım kızım büyüdü artık kendime daha çok vakit ayırabiliyorum, ikinci bir bebekle sosyal hayatım acayip kısıtlanacak daha çok yorulacağım diyorum ve anlayacağınız çooook kararsızım.birden fazla çocuğu olanlar anlatın bi iyi bi de kötü tarafları... bana fikir verin bacılar şimdiden teşekkürler fisfisfis

ya şuan size akıl vermem söz konusu değil.henüz bebeğimi kucağıma almadım ve bende çalışan biriyim.fakat kardeşliğin nedemek olduğunu çok iyi biliyorum.küçükken insan bilmiyor ama büyüdükçe insana mütiş bir destek.hele de evlenip barklanınca kardeş daha da farklı oluyor.bir derdin olsa ona koşuyorsun arkadaş gibi sırdaş gibi hemde kanından canından.kardeşin kardeşle paylaşımı çok daha farklı anneye babaya anlatılamayan kardeşle paylaşılıyo.
birde Allah korusun anne baba erken göçüp giderse hayatta tek kalmamış oluyorsun.tabi ikinci bebek için yaşantınız tekar değişcek zahmeti büyüktür şüphesiz korkularınızda haklı olabilirsiniz.kızınız zaten büyümüş okul çağında.ikinci bebek olduğu taktrde size çok yardımcı olur size pek yük olmaz yani.bence muhakkak bir kadeş olmalı çocuklar kardeşliğin nedemek olduğunu bilmeli başkalarından görüp eksikliğini hissetmemeliler.birbirlerine engüzel dayanak engüzel liman bence.çok da kendini düşünüp bir bebek daha yapmama kararı bencillik gibi geliyor bana.tabi bu nacizhane benim düşüncem sonuçta ikinciyi doğurmakla hayatını mahvetmiyorsun.alt tarafı bir kaç yıl sıkıntı çekersin kreşi var okulu var artık.ayrıca çevremde gördüğüm kadarıyla tek çocuklar sorunlu oluyor sizde biliyorsunuzdur saymaya gerek yok.

haklısın bencil düşünüyorum bunun farkındayım ama hayat çocuklarla ne kadar yorucu bir de çalışınca hepten zor.birde ailemden uzaktayım güvenilir bakıcı bulmak zor yardım edecek kimsem yok bunları da düşünüyorum.eşim zaten işi yüzünden evde yardımcı olamaıyor herşeyi ayrıntılı düşünmemek gerek belki de

nazlıcan ben 35 yaşında çalışan bir anneyim benimde 7 yaşında bir kızım var ben de kızımın isteklerine dayanamayarak ikinci çocuğu karar verdim ve şu an 5+5 günlük gebeyim ilk zamanlar 2. çocuğu aklımdan bile geçirmiyordum çünkü küçük kızım 2 aylıkkken kreşlere gittiği okula başlayana kadar ellerde büyüdü ama onu tek bırakmak istemedim çünkü benim 2 kardeşim var ve en ufak sıkıntıda onlarla paylaşıyorum kızımı bu duygudan mahrum bırakmak istemedim daha senin yaşında çok küçük malesef çok zor ama bence bencil düşünmemeli ve en kısa zamanda bebek çalışmalarına başlamalısın tabi ki sadece benim düşüncem her şey gönlünce olsun

ecem benim kızımda bakıcı ve kreşlerde büyüdü 3 kez bakıcı ve 4 kez de kreş değiştirdim bende çok sorun yaşadım anlayacağın.galiba herşeye tekrar başlamak zor geliyo bana.benim de bir kız kardeşim var her sıkıntımı paylaştığım.onun tek kalması düşüncesi beni çok üzüyor.ne yapacağımı bilmiyorum eşim asker olduğundan bir yerde sabit kalamıyoruz bu da hayatımızı altüst eden başka bi etken.iyi bir bakıcı bulsam onunla devam edip anaokuluna kadar gidebileceğini bilsem neyse.tayin olunca gittiğin yerde ev ve iş değişikliği yetmiyormuş gibi bi de yeni bakıcı sıkıntısı oluyo.bunların hepsi bencillik belki hiç bu kadar incelememek gerek belki off kararsızım işte

selam kızlar ben 7 yaşında bir kızı olan çalışan bir anneyim.son zamanlarda kızım acaip kardeş istemeye başladı ben ve eşim şimdiye kadar tek çocuk yeterli düşüncesi içindeydik.eşimde kızıma uymuş neden olmasın demeye başladı.bense çalışan ve evde her şeye yetişmeye çalışan bir anne olarak ve birazda kendimi düşünerek pek istemiyorum ama kızımın kardeş yalvarmaları da beni çok etkiliyor.kendi kendime ne güzel rahatladım kızım büyüdü artık kendime daha çok vakit ayırabiliyorum, ikinci bir bebekle sosyal hayatım acayip kısıtlanacak daha çok yorulacağım diyorum ve anlayacağınız çooook kararsızım.birden fazla çocuğu olanlar anlatın bi iyi bi de kötü tarafları... bana fikir verin bacılar şimdiden teşekkürler fisfisfis

Benım Ikı bucuk yasında bı Kızım var Ve kesınlıkle Cocugum 6 yasına gelene kadar ben Cocuk yapmamayı dusunuyordum ve Suan hamıleyım ( Kazara ) bu benı ve Esımı Cok mutlu Ettı cunku Kızım Kardes KArdes dıe Sureklı Gobekcıgımı Sevıp Duruo + ben cok Kadında Gordum Hamılelıge Ara verenler bı daha Istemıyor cocuk o yuzden aynı anda Dogurup buyuteceksın Rahatlıga o zaman kavusacaksın :) Tam Rahatladım derken Tkrr bı cocuk Cok Zor olur Allah yardımcın olsun Benım Kayınvalıdem var Kızıma bakıo Ikıncı Kez hamıle Kaldıgım ıcın Evımı Is yerıme Bıtısık bınaya Tasıdım Daha Rahat edecem yane bence Sende Cok ıyı Dusun bakabıleceksen bı Kardesı cok Gorme Kızına

Ben Ikinci çocuğun önemli Olduğunu Düşünüyorum Bi çocuğun Kardeşi Olmasi Gerektiğine Inaniyorum.
Bence Yaşinda Daha Genç,kizinda Büyümüş Zaten Sana Yardimci Olur Seni üzmez Herşeyi
Anlaya Bilecek Yaşta Ve Kizininda Manevi Olarak Büyümesine Daha çok Yardimci Oluur Ona Bi Kardeş Vermek, Bence Ikinci çocuğuda Düşün Derim Ben.

canım ben suanda 22+4 haftalık hamileyim...ilk çocugum ve nasip kısmet nasıl olur bilmiyorum ama en asağı 5-6 yıl çocuk istiyorum...neden dersen özel sektörde çalışıyorum...bebeğime annem bakacak...haliyle annem 2 çocuga aynı anda bakamaz...kirada oturuyorum... evime oturana kadar 2. çocuk istemiyorum...
herşeyi kapsamlı dusunmekte haklısın...sonucta artık hersey eskisi gibi değil...sen memur oldugu için 1 yıl felan ucretsiz izin kullanma hakkın felan vardır...bunları degerlendirebilirsin...

X