siz hasta olunca kaynananız nasıl davranıyo.

benin asla hasta olma mızmızlanma hakkım tüm çevremde hiç olmadığı gibi kayın validemde asla tınmaz.
çünki tek bir hasta vardır o da kendisidir.

zaten genelde hastalansamda yada bir sıkıntı yaşasamda kimsenin haberi olmaz ben kendi kendimi yenilerim.
çünki çevremin hastalıklarından sıkıntılarından bana hiç sıra gelmez
ben taştan ve kayadanım sanırım

tıpkı beni yazmışsın arkadaşım. Benimki de aynen öyledir. hep hastadır,. Allah' ıma şükürler olsunki ameliyat olduğumda bile kendi işimi kendim gördüm. Onlara muhtaç olmadım. 3 günlük ameliyatlıyken ben iş yaparken o da her zamanki gibi oda hasta yatıyordu hemde benim yatağımdakaydirigubbakcemile:nazar:.

bazen bende eşime takılırım beni demirdökümden evlatlık almışlar beni demirdöküm yapmış diye.

şükür benim kayınvalimde iyidir allah bozmasın
rahat ettirmek için elinden geleni yapar

ne yalan söliyim benimkide iyidir. aslında kendine hali yok. ayakları şiş ayakta durması yasak.ama ben hastayken iş falan yaptırmaz hiç. sen iyi olursan oğlumda iyi olur torunumda der. geçen sene safra kesesinden ameliyat oldum. kzımda küçüktü buraya gel dediler. saolsunlar. kaynanam üç gün baktı bana. kayınpederim de kızımla ilgilendi. hatta geçmiş olsuna gelenler oldu onlara bile hizmet etti garibim. allah ondan ebediyyen razı olsun.

geçen ay eşim askere gitmeden hasta olmuştum eşim çalışıyor aradım dedim böle böle ben çok kötüyüm 1saate gelicem dedi sonra annesini aramış o da çalışıyor izin aldığı gibi geldi kadıncağız evimin işini yaptı sofrayı hazırladı topladı yıkadı düzeltti ilaçlar içirdi bana gece bişe olursa gidinhastaneye dedi ve gitti:)

ben hastayken kayınvalidem onun gelini olduğumu unutur beni tanıdığını bile unutur :sm_cool:
ama kendiciği ufak bisoğuk algınlığına nerdeyse başında yasin okutur laelaelaelaelae

Değil hastalandığımda, koltukta uyuya kaldığımda bile üzerimi örter. :Saruboceq:

aaahhh kızlar aahh gene yaralarımı deştiniz:nazar:
ben geçen sene çok hastalanmıştım,ateşim 39 a çıktı,görümcem geldi,bana çorba falan içirdi sağolsun ama ateşim bi türlü geçmiyordu,gece 12 gibi eşim annesini aradı, ateşi düşmüyo nasıl düşürebilirim diye...
kaynanam eşime beni viksleyip sıkı sıkı sarmasını,örtmesini söyledi yasakkelime
Allahtan eşim onu dinlemedi,ateşim düşmeyince gece hastaneye götürdü iğne yaptılar,srum taktılar ateşim düştü...herkes arayıp geçmiş olsun demesine rağmen oarayıp da ne oldun nasıl oldun bile demedi...senağlama
hamileliğimde 9 ay boyunca bir kere bile nasılsın,bir şey ister misin,bir şeye ihtiyacın var mı demedi...bebeğim doğdu hala daha sormaz,torununu bile sormuyo...:bbo:
yani gelinler durup dururken soğumuyorlar kaynanalardan...ama etme bulma dünyası ne ekersen onu biçersin,böyle yapan kaynanalar gelinlerinden çok şey beklememeli bence benneyaptımki

yiğidi öldür hakkını ver demişler
vallahi çok ilgilenir
gelip ütülerimi bile yapmıştı ben grip oldum öksürüyorum diye
ballı zencefilli süt kaynatmıştı,sırtıma masaj bile yapmıştı,yatırıp üstümü örttü sağolsun
kızarım falan ama bunları düşününce pek sevesim geliyor

valla benim kaynanam sağolsun çok iyidir
ben hastalandığımda napacağını şaşırır çorba yapar işimi yapar dr götürür

ben kayınvalidemle altlı üstlü oturuyorum,evlendim 6.ayında düşük yaptım yanıma gelip geçmiş olsun demedi....grip,ateşli olduğum zamanları söylememe gerek bile yok..
eşim çok ilgilenir dr. götürür,bana yemek yapar diye de suratı beş karış...yaptıklarını anlatsam içiniz kararır ama ALLAH'a havale ettim.ahirette hesaplaşıcam onunla

benim kaynanamda inanmaz bigün hasta olsam hep hasta hep böyle yapıyo olurum...her daim hareketli,canlı,hizmete hazır gelin olarak görmek ister.yani kısacası evlenmeden önce iyiydi artık düşündüğüm gibi kaynana değil ama artık bende onun düşündüğü gibi gelin değilim.

valla kaynanam benım hastalıgımı bırak oglu hastalansa bıle umursamaz ımsan sevgısı olmayan sadece kendısı ıcın yasayan bır kadın ALLAH onu ıslah etsın nasıl can verecek bılmıyorum

ben 2 dogum yaptım ıkısındede esimde dahil olmak uzere ne kaynanam nede esim bakmadı.ilgilenmediler bile...annemınde bakmasını istemediler.kaynanam kavga etti annemle git o benım torunum ben bakarım diye yemek bile yapmadı.esimde anasına uydu oda surat etti bana.hayatımda o iki dogumumu hiç unutamam.öbür dunyada ıkısınınde elim yakasında.allah hepspini bildigi gibi yapsın ...

X