siz hasta olunca kaynananız nasıl davranıyo.

asunagi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
195
0
45
arkadaşlar bende hep kaynanamı anlatıyorum ama napıyım uyuz oluyorum.anlatayım.geçen iftara çağardı.eşimle beni.yemeğe çağıracağı zamanda son dakka arar yemek yapıyorum derim kapat altını gelin bende yiyin der.daha yemek pişmeden kapatılırsa o yemek mundar olur zaten onun yüzünden çok yemek attım.ama artık yemeğim var altını kapatınca yemek yenmiyo bidaha yemek atamam deyip gitmiyorum.neyse bu ayrı bi konu zaten.gelelim asıl konuya.iftarda yemek yiyoruz.benimde dişetim şişti iltahaplanmış yemek yiyemiyorum.ben yemek yiyemiyorum dişim ağrıyo dedikçe kadın bana ozaman tutma oruç ,git ilaç iç falan diyo.bende diyorum ki oruçla ne alakası var.bilmediğim ilaçları içemem falan dedim.kadın oğluyla konuşuyo işini soruyo.(bu ara eşimin işleri iyi değil,dişçiye bile gidemiyorum yani)bide habire dua edip duruyo.allah çok para versinde yazlık alda yazlığa gidelim. araba alda bizi gezdir diye dualar edip duruyo.bende dedim ki yazlık alacağına ilk önce karısını dişçiye götürsün dedim.kadın hiç sesini çıkartamadı.duaları kesildi.yani sinir oluyorum ben hasta olunca hiç önemsenmiyorum.kaynanam tarafından.ama babam dedi ki hadi dişçiye gidelim oldu ilk duyduğunda.herhalde kaynanamda benimseyemedi beni ben de onu.

Yok anam allahtan ole bır kaynnam yok masallah dıyım de valaha hasta oldunmu hemen nane lımon kaynatır Corba yapar baktıkı gecmedımı hemen esıme kızra cabuk doktora gotur dıyE alahıma sukur ole seyye karsılasmadım 6 ay kızma baktı bebk dıye sen gencsın uyuya kalırısndedı o baktı HALDA bakıor
sabah kalkınca verıorum ben az uyayı dıye HEMEN ALIR BAKAR SIMDIK BILE YEMEK ONDA YIYORUZ YAPMA SEN YORULUORSUN GUN BOYUNCA COCUKLA DIYE

Yok anam allahtan ole bır kaynnam yok masallah dıyım de valaha hasta oldunmu hemen nane lımon kaynatır Corba yapar baktıkı gecmedımı hemen esıme kızra cabuk doktora gotur dıyE alahıma sukur ole seyye karsılasmadım 6 ay kızma baktı bebk dıye sen gencsın uyuya kalırısndedı o baktı HALDA bakıor
sabah kalkınca verıorum ben az uyayı dıye HEMEN ALIR BAKAR SIMDIK BILE YEMEK ONDA YIYORUZ YAPMA SEN YORULUORSUN GUN BOYUNCA COCUKLA DIYE

ay sen ne kadar şanşlısın benimki varsa yoksa oğlu sen geber istersen.bikeresinde ateşim 40 çokmıştı enfeksiyon geçiriyodum.eşim işteydi. aramış kaynanamı git bişeye ihtiyacı varmı diye.oturmaya gelir gibi geldi bide komşusunuda almış yanına.yeyip içip mutfağı bırakıp defolup gittiler.hasta falan da değil ha sağlam yani............

valla benim kayınvalidem de çok merhametlidir sağolsun hasta olunca başımı bekler çorbama kadar pişirir baktı olmadı alır evine götürür bebekler gibi bakar hatta geçen bi kadın hastağım vardı özele götürtü kendisi dedi olmaz devlet hastanesinde diye ben çok seviyorum onu melek annem benim :):1hug:a.s.

arkadaşlar bende hep kaynanamı anlatıyorum ama napıyım uyuz oluyorum.anlatayım.geçen iftara çağardı.eşimle beni.yemeğe çağıracağı zamanda son dakka arar yemek yapıyorum derim kapat altını gelin bende yiyin der.daha yemek pişmeden kapatılırsa o yemek mundar olur zaten onun yüzünden çok yemek attım.ama artık yemeğim var altını kapatınca yemek yenmiyo bidaha yemek atamam deyip gitmiyorum.neyse bu ayrı bi konu zaten.gelelim asıl konuya.iftarda yemek yiyoruz.benimde dişetim şişti iltahaplanmış yemek yiyemiyorum.ben yemek yiyemiyorum dişim ağrıyo dedikçe kadın bana ozaman tutma oruç ,git ilaç iç falan diyo.bende diyorum ki oruçla ne alakası var.bilmediğim ilaçları içemem falan dedim.kadın oğluyla konuşuyo işini soruyo.(bu ara eşimin işleri iyi değil,dişçiye bile gidemiyorum yani)bide habire dua edip duruyo.allah çok para versinde yazlık alda yazlığa gidelim. araba alda bizi gezdir diye dualar edip duruyo.bende dedim ki yazlık alacağına ilk önce karısını dişçiye götürsün dedim.kadın hiç sesini çıkartamadı.duaları kesildi.yani sinir oluyorum ben hasta olunca hiç önemsenmiyorum.kaynanam tarafından.ama babam dedi ki hadi dişçiye gidelim oldu ilk duyduğunda.herhalde kaynanamda benimseyemedi beni ben de onu.
ne demek canım yazlık alda gıdelım...iyi valla.oh..sende ıyı demıssın...esın aslında orda anne sımdı srasımı bak esım burda acı cekıyo demelıydı...kocada bıter canım kocadaaaa.

Benim kayınvaldem de çok ilgilidir hasta olunca ama görümcelerime uyuz oluyorummmmmmmmmmmmmmmmm

ahh ahh benim de kaynanam çokk iyidir demeyi isterdim ama nerde bir defasında feci hastalandım ayaga kalktıgım an düşüp bayılıyorumbaş dönmesi mida bulantısı falan oa arada yeni evliyim bir kaç aylık falandım eşim anne karıma iyi yatsın çorba falan yap diye tlf açtı kaynanam ne yapsa iyi ben komşuyo gidiyom ne yatıp duruyon kalk çorba pişir kendine ya gece beşikmi salladın çamaşır asılacak o arada köpegimiz var bahçede kalk köpeye mama ver dedi ben baygın hallde yatıyorum yani düşünün ayaga kalkamıyom kaynanm bana bunu yaptı valla allah biliyo ya o hastalanınca hiç inanmıyom ve bakasımmgelmiyo o yaptıgını hiç unutmam unutmıycamda.

Ben kayınvalidemle aynı evi paylaşıyorum.
Çok iyidir kendisi. Çok merhametli. iyi niyetli anlayışlı..
Görümcem var birde aynı evde.
Bazen söyledikleri kelimeler batıyo
Şaka yapayım diyor ama iyice kırıyor..
Sanki kaynana o bana.
Dua ediyorum bir an önce evlensin gitsin ...

valla evlerimiz uzak ama ihtiyacım olursa gelir sanırım hastaysam tabi arada kardeşi ve görümcem olacak insanlar fitlemezse

bizde hep beraber aynı binada oturuyoruz.(kayınvalıdemler,görümcemler)benden her zaman haber alırlar.bende onlardan tabi hersey karsılıklı önce bu işte buyukler ön ayak olucak tabıkı allah onlardan razı olsun..allah kımsenın mutlulugunu bozmasın..

Ankarada oturduğum dönemler eşim şehir dışında çalışıyordu sadece hafta sonları görüşebiliyorduk. Kayınvalidemler de Ankarada oturuyor..Bir keresinde hastalandım..eşim hemen annesini aramış..bu da aranmasından 7 saat sonra geldi..akşamın köründe..ve dediği şu:
Kızım sen rahat ol,ben yemeğimi yedim geldim, hiçbişey yapma bana,dinlen...:kızgın:
Yani bide hastayken sana kalkıp bişey yapacaktım..Sonra kalktım, ocağın kenarına tutuna tutuna kendime çorba yaptım..Eşimin de içi rahat,annesi başımda sözümona bana bakıyo..
Yeni bir olay da geçen haftalarda oldu: Kayınvalidem bize geldi 10-15 günlüğne ..ben hastalandım çok fe a 2 gün işime gidemedim..Bu o süre zarfında oğlu aç kalmasın diye onun en sevdiği, kendi icatı saçma sapan yemeklerinden yaptı..Bana da "sen nasıl olsa yemiyosun bunlardan" diyo..
Ben de kendi yemeğimi yine kendim yapmıştım..önceden tecrübeliyim ya..kötükedihüso

ne bakması,inanmazki, geçmişi düşündükçe delirecek gibi oluyorum.ilahi adeleti yaşıyorum şimdi.

herşey karşılıklı ayakta durdukları zamanlarda esip gürlüyorlar ama elden ayaktan düşünce artık sizin vicdanınıza kalıyorlar.kaynanadan memnunsan harika bakarsın kendi annenden ayırmadan ama geçmişte yaptıysa bişeyler bakanlar hep mecburiyetten bakıyor.azcık akılları olsa geleceğe yatırım yapsalar dimi.ama olurmu biricik eşsiz benzersiz oğulları varya sırtları yere gelmez diye düşünüyorlar düşmez kalkmaz bir allah yıllar sonra bütün yaptıklarını getireceksin burunlarından ama bu seferde vicdan rahat bırakmaz heralde ay ne bileyim zor işler bunlar.asla samimi olmayın ve resmiyeti koruyun derim benkötükedihüso

Bende kızarım arada ama birkeresinde rahatsızlanmıştım ve tam bir ay bana baktı hemde yerimden hiç kalkmadan.Bu yüzden yaşlandığında ona bakmak zorunda hissdiyorum kendimi.
Ama nede olsa kaynana insan ufacık şeyi bile büyüte biliyor insan...

Eller kadir kiymet bilirmi hic, insanin kendi annesi babasi ailesi gibi üzülürmü hic???:nazar:

En ufak bir seyde kendi ailemiz olsa kosar aman evladim kardesim ablacim der ama eller demez derse bile gönülden demez!!:kahve:

Beklentilermizi yüksek tutmamamiz lazim yoksa cok hayal kirikligi yasiyor insan.:nazar:

Benim kayinvalidem ilgilenir allah icin ama kendi cocuklari hasta oldugu zaman dahada cok ilgilenir, bir keresinde esimin feci sekilde migreni tuttu, kadin evin icinde hic kimseye cit cikartmadi vallaha, susun susun cok hasta aman uyanmasin, ay ne oldu bu cocuga, görümcemde hasta oldumu pervane olur basinda.....mirmirmirmir

Ama biz gelinlerinde böyle birsey görmedim, allah (c.c.) düsürmesinde..kimseyi kimseye muhtac etmesin insallah.:Saruboceq:

valla k.validem kendinden başka kimseyi düşünmez dilerimden amliyat olucam bana demzmi köye gidecekti (aynı binada oturuyoruz) ben gidince ol ameliyatını ben köye gidicem köye gidene kakar yapılacak işlerim var dedi bide ataşim çıkmiştı eşim yanımda o sırada sesleniyor yukardan gel diyo eşim gelemem ateşi var dedi ne dese beyenirsiniz neresinde ateşi var diye ondan geelcek hayır ALLAHtan gelsin

ay kaynanam melektir vallaa bi yerim ağrıyo faan dedimmiydi hemen seferber olur kırk tane ilaç verir bana kaydirigubbakcemile2
allah razı olsun ondan gamyoncuiremsu:eek:

benin asla hasta olma mızmızlanma hakkım tüm çevremde hiç olmadığı gibi kayın validemde asla tınmaz.
çünki tek bir hasta vardır o da kendisidir.

zaten genelde hastalansamda yada bir sıkıntı yaşasamda kimsenin haberi olmaz ben kendi kendimi yenilerim.
çünki çevremin hastalıklarından sıkıntılarından bana hiç sıra gelmez
ben taştan ve kayadanım sanırım

vallahi bizim hiç böyle durumumuz olmadı yani öyle hastalanmadım yanlarında.
ama benim kayınvalidemde eğer benim misafirim gelecekse gelir yemek yapar arkadaşlarım filan gelecekse yani kendinin kalamayacağı bir durum varsa o zamanda yapar gönderir mutlaka bir çeşit mesela bugün yemeğe misafirim gelecek anahtar bıraktım öğleden sonra gelip yemek yapacak akşamada kalacaklar böyle iyi tarafları çok aslında ama peygamberlerimizden kalma bir olay gelin kayınvalide durumu o yüzden herhalde işte bazen bir lafına takılıp kalabiliyorum ya.

X