Siyah noktalarımla başım dertte 😔

Canm oglmmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2018
2.370
3.376
İyi akşamlar...
Biliyorum dert değil ama çok takıntı haline getirdim sürekli aynanın karşısında saatlerce kendime bakıyorum.
Aşırı derecede beyaz tenliyim, burnum ve çevresi Sinay nokta dolu,çekildiğim fotoğraflarda bile belli oluyorlar. Ara sıra sıkıyorum sonrada palyaço gibi burnum kıpkırmızı dolanmak zorunda kalıyorum.
lütfen uyguladığınız yöntemler varsa söyler misiniz?
burun bandını düşündüm ama tüylenme yapar diye cesaret edemedim.
şimdiden hepinize teşekkür ederim 🙏

İyi akşamlar...
Biliyorum dert değil ama çok takıntı haline getirdim sürekli aynanın karşısında saatlerce kendime bakıyorum.
Aşırı derecede beyaz tenliyim, burnum ve çevresi Sinay nokta dolu,çekildiğim fotoğraflarda bile belli oluyorlar. Ara sıra sıkıyorum sonrada palyaço gibi burnum kıpkırmızı dolanmak zorunda kalıyorum.
lütfen uyguladığınız yöntemler varsa söyler misiniz?
burun bandını düşündüm ama tüylenme yapar diye cesaret edemedim.
şimdiden hepinize teşekkür ederim 🙏
komedon aletıyle temızlemek gerek burun bolgesı sıkılmaz genıs gozenek sıyah noktadan cok daha kotu duruyor
tuylenme yapmaz burun bandı uzun yıllardır kadın erkek herkes kullanıyor 15 yasımdan berı bende kullanıyorum 33 yasımdayım hıc tuylenme yapmadı
dusta mutlaka peelıng ya da kese yaparım yuzume cıktıgımda da hemen sıyah nokta bandımı yaparım gozenekler acılmısken

haftada 1 kil maskesı yapar arkasından yıne burun bandı yaparım yanı haftada 2 kere yaparım

uygularsanız farkı gorursunuz

komedon aletıyle temızlemek gerek burun bolgesı sıkılmaz genıs gozenek sıyah noktadan cok daha kotu duruyor
tuylenme yapmaz burun bandı uzun yıllardır kadın erkek herkes kullanıyor 15 yasımdan berı bende kullanıyorum 33 yasımdayım hıc tuylenme yapmadı
dusta mutlaka peelıng ya da kese yaparım yuzume cıktıgımda da hemen sıyah nokta bandımı yaparım gozenekler acılmısken

haftada 1 kil maskesı yapar arkasından yıne burun bandı yaparım yanı haftada 2 kere yaparım

uygularsanız farkı gorursunuz
Çok teşekkür ederim derhal alıp uygulayacağım.
önerebileceğiniz marka falan var mıdır? Kusura bakmayın hiç kullanmadığım için bilgim yok.

F... sinin sabun sos ve kremini kullanıyorum mayıstan beri.Yıllardan beri uğraştığım sivilcelerden kurtuldum ama siyah noktam yoktu onu bilemiycem .
Çıkmaya başlayanı bile söndürüyor sosu .🤷‍♀️Şu çok zararlı ilaca toplamda 400 tl ödedim bir poşet ilaç .
İlk kullanımda 10 mg lık olanı alerjiye sebep oldu .Göz kapaklarım yanmış gibi sabah su topladı .
Hiç kullanamadım .Kaldı öylece 4 yıl önce o kadar para vermiştim birde.

F... sinin sabun sos ve kremini kullanıyorum mayıstan beri.Yıllardan beri uğraştığım sivilcelerden kurtuldum ama siyah noktam yoktu onu bilemiycem .
Çıkmaya başlayanı bile söndürüyor sosu .🤷‍♀️Şu çok zararlı ilaca toplamda 400 tl ödedim bir poşet ilaç .
İlk kullanımda 10 mg lık olanı alerjiye sebep oldu .Göz kapaklarım yanmış gibi sabah su topladı .
Hiç kullanamadım .Kaldı öylece 4 yıl önce o kadar para vermiştim birde.
Regl zamanı bir iki tane ufak tefek çıkar sivilcem o da hemen geçer. Ben bi araştırayım o zaman siyah noktaya iyi gelir mi diye

Temiz ciltte siyah nokta olmaz. Cildinizi yeterince temizlemiyorsunuz ya da yanlış ürün kullanıyorsunuz.
Sabah akşam cilt yapınıza uygun bir yüz yıkama jeliyle ya da sabunla yıkayın, tonikleyin ve nemlendirin. Sivilceniz yoksa haftada bir ya da iki kez peeling bir kez kil maskesi uygulamak siyah nokta oluşumunu engelleyecektir.

Var olan siyah noktalar için en az 15 dakikalık bir buhar banyosunun ardından siyah nokta bandı uygulaması ya da yumurta akı maskesi çözüm olacaktır. Ancak temizliğe dikkat etmezseniz tekrar oluşurlar.

Ablam bant ve peelingin artırdığını söyledi bir ara çok yapıyordu çok pişman oldu.O da 10 yıl önce🤷‍♀️

Çok teşekkür ederim derhal alıp uygulayacağım.
önerebileceğiniz marka falan var mıdır? Kusura bakmayın hiç kullanmadığım için bilgim yok.
bantda a101 ve whatsoon kendı markaları guzel
peelıngde en guzelı kese yoksa karbonat ıle de bastırmadan nazıkce ovalayarak peelıng yapabılırsınız ılla kozmetık almanıza gerek yok
annem estetısyen benım az cok anlıyorum mevzulardan . terledıgınızde bıle olusur sıyah nokta .oyuzden burun alın cene cevresınde gorursunuz yuzun en terleyen yerıdır . gozenek tıkanması. her hafta dustayken karbonatla peelıng yapıp gunluk maden suyu nu pamuk ıle tonık gıbı yuze uygulayıp haftada 2 kere band yaparsanız tertemız olur

Temiz ciltte siyah nokta olmaz. Cildinizi yeterince temizlemiyorsunuz ya da yanlış ürün kullanıyorsunuz.
Sabah akşam cilt yapınıza uygun bir yüz yıkama jeliyle ya da sabunla yıkayın, tonikleyin ve nemlendirin. Sivilceniz yoksa haftada bir ya da iki kez peeling bir kez kil maskesi uygulamak siyah nokta oluşumunu engelleyecektir.

Var olan siyah noktalar için en az 15 dakikalık bir buhar banyosunun ardından siyah nokta bandı uygulaması ya da yumurta akı maskesi çözüm olacaktır. Ancak temizliğe dikkat etmezseniz tekrar oluşurlar.
Hergün duş alırım yüzümü de güzelce yıkarım zeytinyağlı sabun ile başka bir uygulama yapmadım bu güne kadar ama yağlı bir vücut tipim var sabahtan akşama saçım yağlanır ama pis bir insan değilim çok özen gösteririm vücut temizliğime.

bantda a101 ve whatsoon kendı markaları guzel
peelıngde en guzelı kese yoksa karbonat ıle de bastırmadan nazıkce ovalayarak peelıng yapabılırsınız ılla kozmetık almanıza gerek yok
annem estetısyen benım az cok anlıyorum mevzulardan . terledıgınızde bıle olusur sıyah nokta .oyuzden burun alın cene cevresınde gorursunuz yuzun en terleyen yerıdır . gozenek tıkanması. her hafta dustayken karbonatla peelıng yapıp gunluk maden suyu nu pamuk ıle tonık gıbı yuze uygulayıp haftada 2 kere band yaparsanız tertemız olur
Çok teşekkür ederim 🥰
Deneyeceğim bütün tavsiyeleri inşaallah ☺️

Dermatologun yanında hemşireyim burun bandı tüylenme yapar küçük tüyleri çeker ve daha kalın çıkmasını sağlar ve senin artık siyah noktadan çok o tüylerin çaresine bakman gerekir profesyonel temizleme jelleri kullan siyah nokta; yağ ve kirin gözeneklere dolmasıdır senin düzenli temizlemen gerekir ki gözeneklerin genişlemesin duştan snr havluyla yüzüne dairesel hareketlerle yüzündeki buharla yumuşamış kir ve yağı arındırman lazım tek tek sıkma işlemi için de travmatik davranma yüzüne buhar işlemi uygularsan kızarıklığı minimuma indirmiş olursun günlük temizleme jelleri kullan derim

Cildin siyah nokta üretiyor belli ki, bu durumda kurtulamazsın. Pazartesi arındırsan cildini salı akşamı bir bakmışsın burnun siyah noktayla dolu.bende durum böyle. Sıkıyorum genelde onu da tavsiye etmem elbette, gözenekli bir burnum var bu sebepten. Yukarıda yazılmış temiz tutmak en iyi çözüm yine de. Sabah akşam yıkayıp bakım yapmak lazım. Onu da iki gün aksat yine çıkıyorlar maalesef

Hergün duş alırım yüzümü de güzelce yıkarım zeytinyağlı sabun ile başka bir uygulama yapmadım bu güne kadar ama yağlı bir vücut tipim var sabahtan akşama saçım yağlanır ama pis bir insan değilim çok özen gösteririm vücut temizliğime.

😊 pissiniz demedim zaten. Ama çoğu insan cilt temizliğinin nasıl yapılacağını bilmiyor maalesef. Yanlış uygulamalar, eksik kalan bakım adımları ciltte sorunlara yol açıyor. Siyah nokta bunlardan biri ve gözeneklerde kir biriktiği için oluşur. Siz de cildinizi temizlerken yanlış bir şey yapıyorsunuz ki tam temizlenmiyor ve gözenekleriniz doluyor. Ayrıca sadece temizlemek yetmez tonik ve nemlendirici adımları atlanmamalı cilt bakımında ve bu rutin mutlaka günde 2 kez uygulanmalı. Zeytinyağlı sabun da bence pek iyi bir tercih değil.

X